Przed i po: genialna zmiana kawalerki

A.D. A.D.
homify Skandynawska sypialnia
Loading admin actions …

Ten kto ma choć małe własne mieszkanie, może mówić o szczęściu. Ale problem niekiedy pojawia się w momencie, gdy trzeba je urządzić. Jak kawalerka ma pomieścić nasz cały świat? Jak rozplanować wnętrze kawalerki, w którym ma znaleźć się cała reszta niezbędnych funkcji? Na te pytania warto odpowiedzieć sobie spokojnie, zanim zaczniemy aranżację własnego M1. 

Aby maleńka powierzchnia kawalerki była funkcjonalna i wyglądała nowocześnie, musimy ograniczyć do niezbędnego minimum liczbę mebli. Także wybierając meble do kawalerki, pamiętajmy, że powinny mieć proste kształty i lekką formę. Co jeszcze jest istotne podczas projektowania kawalerki? Na te pytania odpowiemy Wam przytaczając małą metamorfozę kawalerki o powierzchni 30 metrów kwadratowych. Zobaczcie efekt przed i po! 

Przed: puste wnętrze

homify

Niewielkie okno na loggię i przesuwne drzwi były pierwszym elementem, który przyciągnął uwagę projektanta. Tutaj postanowił zorganizować dodatkowe miejsce do przechowywania po obu stronach, robiąc to w nowoczesnym minimalistycznym formacie. Drugie okno po prawej stronie (do kuchni) również pozostanie nie naruszone, podobnie jak wykładzina, którą postanowiono ocalić.

Przed: smutny i mało funkcjonalny pokój

homify

Po drugiej stronie mieszkania znajduje się mały korytarz i drzwi do łazienki (po lewej). W wielu standardowych mieszkaniach ta strefa jest wydzielona w oddzielnym korytarzu, ale w czasach współczesnych, łączy się ją z całkowitą powierzchnią mieszkania, aby zwiększyć poczucie przestronności. Pokój wygląda bardzo smutno i niezachęcająca. Zobaczmy co wymyślili nasi architekci. 

Po: wnętrze z nowymi meblami

homify Skandynawska sypialnia

Najważniejszą rzeczą w małych mieszkaniach jest oryginalny układ, który pozwoli na bardziej racjonalne wykorzystanie całej przestrzeni. Tutaj wykonano bardzo oryginalny ruch – sofę z oparciem postawiono w kuchni, pozostawiając przestrzeń dla komunikacji. Z rolą oddzielenia sypiali od salonu doskonale radzi sobie dekoracyjna drewniana półka o małej wysokości.

Cała długość głównej ściany po lewej stronie to strefa telewizyjna i biuro – w każdym apartamencie można powtórzyć podobny układ iw ten sam sposób określić lokalizację i inne meble.

Magia dodatków

homify Skandynawska sypialnia

Ze względu na niewielkie rozmiary i lakoniczne formy meble retro idealnie nadają się do małych mieszkań. Jeśli chodzi o sofy, jest to styl skandynawski i azjatycki, który zazwyczaj wygląda jak ta mała sofa ze zdjęcia. Idealny mebel do kawalerki! 

Małe mieszkanie również rozpaczliwie potrzebuje ozdób. Najprostsze opcje sprawdzą się znakomicie: np takie akcenty jak poduszki na sofę, dywan, pościel, zasłony i plakaty ze zdjęciami.

Mini sypialnia

homify Skandynawska sypialnia

Realizacja kawalerki według projektu architektonicznego autorstwa Design Mellow, udowadnia, że kawalerka wcale nie musi być ciasną, zagraconą przestrzenią – wręcz przeciwnie. Mała sypialnia znajduje się w najbardziej poprawnym miejscu – w pobliżu nowego okna i loggii. Ta część mieszkania jest najbardziej oświetlona przez światło słoneczne, a także posiada dobrą wentylację, dzięki czemu idealnie nadaje się do spania.

Uwaga: aby zaprojektować mieszkanie dla młodej pary z noworodkiem, wystarczy wymienić łóżko na podwójne łóżko, a w biurze wstawić łóżeczko dziecięce. Niewiarygodne ile jeszcze może się zmieścić w tym małym pokoju! 

Zobaczcie także: Kawalerka jak marzenie!

Jak Wam się podoba taka metamorfoza? 

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu