8 trików, dzięki którym Twój dom będzie bardziej komfortowy dla gości

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

8 trików, dzięki którym Twój dom będzie bardziej komfortowy dla gości

A.D. A.D.
Projekty,  Salon zaprojektowane przez Mandalin Dizayn
Loading admin actions …

Lubicie architekturę pełną ładu, elegancji i harmonii? Jeśli Wasza odpowiedź jest twierdząca, oznacza to, że jesteście w gronie większości ludzi, którzy myślą podobnie. Nie od dziś wiadomo, że dom jest oazą, która powinna emanować ciepłem oraz koić skołatane nerwy.

Jak zatem zaprojektować dom, który jest wygodny i jaki powinien być ten komfortowy dom? Przede wszystkim musi spełniać najważniejsze oczekiwania i potrzeby przyszłych domowników . Oznacza to, że ma odpowiednią ilość pomieszczeń, nie tylko mieszkalnych, ale też gospodarczych czy technicznych. Jego układ funkcjonalny jest mądrze rozplanowany, różne wnętrza są usytuowane tak, by korzystanie z nich było, jak najbardziej komfortowe.

Mamy dla Was 8 porad, dzięki którym wasz dom będzie jeszcze lepszy, wygodniejszy i przypadnie do gustu gościom!

Klasyczna fasada

Im bardziej klasyczna dla twojej strefy klimatycznej będzie fasada, tym bardziej będzie ona przyjazna. Dla naszego regionu są to beże, jasne brązy i białe odcienie. Dla południowców – pastelowe i mocne, ciepłe kolory. Jednocześnie zbyt ciemne, jaskrawoczerwone, niestandardowe kolory działają odstraszająco. Dlatego zdecydowanie unikaj takich kolorów!

Jeśli czujesz pragnienie, aby elewacja była tak oryginalna, jak to tylko możliwe, często przez ludzi odbierane jest to tak że nie jesteś do nich podobny. To samo z kolorem dachu, cokołu, ogrodzenia, balustrady na balkon.

Kamień dekoracyjny

Kamień dekoracyjny jest wspaniały doskonale sprawdza się na przykład przy projektowaniu ogrodzenia – wygląda drogo i stylowo, ale jeśli masz zamiar obłożyć nim cały dom, niektórzy poczują się tak, jakbyś chciał się od nich odciąć. Kamień dekoracyjny ma bardzo atrakcyjną energię i warto go wziąć pod uwagę przy projektowaniu fasad, ale nie popadaj w skrajności.

Naturalne drewno

Naturalne drzewo to kolejny surowiec, który zastosowany z umiarem działa wspaniale: nadaje domowi ciepła, miłej atmosfery i przytulności. Jednak stosowany z nadmiarem naciska na osobę we wnętrzu, sprawiając wrażenie, że przestrzeń jest mniejsza i ciemniejsza. Natomiast drewniana podłoga (na przykład z nowoczesnej deski parkietowej lub klasyczny parkiet) jest bardzo dobrym rozwiązaniem, dającym poczucie stabilności i niezawodności.

Piękne akcenty tematyczne

Bez takich indywidualnych akcentów wnętrze wydaje się być pozbawione twarzy. Jeśli lubisz obrazy oceanu lub morza, powiesić je w salonie, jeśli lubisz etniczne poduszki – układaj je na kanapie i fotelu. Bardzo ważne jest, aby wyrazić swoją osobowość na przyjemnym tle wnętrza. Jeśli tak nie jest, wydaje się, że starasz się ukryć niektóre z twoich zainteresowań i prawdziwego charakteru przed ludźmi znajdującymi się wokół ciebie.

Odtwarzanie kolorów

Przyjemne odcienie, takie jak róż, liliowy i niebieski, żółty i fioletowy w jednym pomieszczeniu nie zawsze dobrze smakują. Ale na pewno masz dwie lub trzy ulubione opcje, które będą wyglądać pozytywnie kiedy je zestawisz ze sobą. Użyj ich, a twój dom zachwyci gości!

Nowocześnie i czysto

Czystość i wygoda komunikacji to bardzo ważna część procesu budowy domu marzeń. Jeśli masz problem z funkcjonalnością na etapie podstawowym powinieneś zastanowić się i podjąć natychmiastowe kroki – aby zmienić styl życia. Czy dom powinien być idealnie czysty? Nie,ale powinien być tak czysty, że goście nie będą mieli wątpliwości co do Twoich umiejętności w sprzątaniu.

Toaleta dla gości

Toaleta gościnna to ważne miejsce dla Twoich gości. Tutaj twoi przyjaciele zazwyczaj czują, że znajdują się w miejscu, które przygotowałeś specjalnie dla nich. Idealna czystość jest tutaj zasadą, a nie rekomendacją! Pamiętaj o tym! 

Sypialnia dla gości

Nie każdy budżet pozwala mieć osobną sypialnię gościnną, ale jeśli istnieją udogodnienia, a nie ma sypialni dla gości, wygląda to, co najmniej dziwnie. Oczywiście nikt nie mówi, że przyjmowanie gości przez 12 miesięcy w roku jest normą. Ale zapewne masz przyjaciół,rodzinę, babcię, wnuki, rodzeństwo czy przyjaciół z poza miasta. Dlaczego nie otworzyć się na nich wszystkich i nie zaprosić ich do siebie?

A Wy czego nie lubicie, gdy idziecie w gości? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu