Małe mieszkanie spod znaku minimalizmu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Małe mieszkanie spod znaku minimalizmu

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez YDesign, Nowoczesny
Loading admin actions …

Każdy właściciel lub najemca małego mieszkania zna ten powszechny problem- jak zagospodarować ograniczoną przestrzeń, aby zmieściło się na niej wszystko to, co niezbędne do komfortowego i funkcjonalnego życia? Nie ma rzecz jasna jednego remedium na ten problem, ale są pewne aranżacyjne przykazania, których należy przestrzegać, aby osiągnąć jak najlepszy efekt.

Dziś pokażemy Wam niewielki apartament, w którym właśnie pokierowano się tymi złotymi zasadami i dzięki temu na niewielkiej przestrzeni udało się stworzyć stylowe i komfortowe lokum. Mamy nadzieję, że przykład ten posłuży jako inspiracja dla wszystkich tych, którzy borykają się z ograniczonym metrażem!

1. Mądrze dziel przestrzeń

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez YDesign, Nowoczesny

Na początku przenosimy się na obszar kuchni i jadalni. Na bardzo mała kuchnię składa się zwarta zabudowa o czarnych, połyskujących frontach. Na ścianach wykorzystano jednak dla kontrastu bielone cegły, co wprowadza tutaj industrialny klimat. Doskonale wpisuje się do niego oświetlenie sufitowe- ciężkie i metalowe. Świetnym pomysłem na tej ograniczonej przestrzeni jest jej podział za pomocą niskiej  ścianki działowej. Za nią od strony kuchni ukrywa się blat kuchenny oraz zlewozmywak. Jadalnię umieszczono w kącie z drugiej strony.

2. Postaw na jasne kolory i naturalne materiały

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez YDesign, Nowoczesny

Nie ma lepszego sposobu na optyczne powiększenie przestrzeni, niż wykończenie jej naturalnymi materiałami, takimi jak drewno i utrzymanie jej w jasnej palecie kolorów. Najlepiej prezentuje to przykład ze zdjęcia. Ta przestrzeń komunikacyjna jest przestronna właśnie dzięki kombinacji bieli i jasnego drewna. Ważną rolę odgrywa tutaj także nowoczesne oświetlenie sufitowe w postaci halogenów.

3. Wykorzystaj każdy kąt

Projekty,  Okna zaprojektowane przez YDesign, Nowoczesny

Każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Tutaj trudny do zagospodarowania obszar przeznaczono na swoista wystawkę dekoracji i dodatków. Na prostej drewnianej półce wystawiono ulubione ozdoby oraz rośliny, co czyni wnętrze bardziej spersonalizowanym i przytulniejszym.

4. Postaw na funkcjonalne meble

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez YDesign, Nowoczesny

Do małych wnętrza najlepiej sprawdzą się meble robione na wymiar, które dopasować można do charakterystyki każdego mieszkania. Garderoba wbudowana w ścianę jest w stanie zapewnić mnóstwo przestrzeni do przechowywania, niemal nie zajmując miejsca. Systemy szafek i półek także pomagają rozwiązać problem z przechowywaniem- warto jednak zaznaczyć, że w małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się te niskie, gdyż nie przepełniają one przestrzeni.

5. Zdecyduj się na duże okna

Projekty,  Salon zaprojektowane przez YDesign, Nowoczesny

Duże okna nie tylko optycznie powiększą niewielka przestrzeń, ale także wpuszczą do wnętrza mnóstwo naturalnego światła. Zapewnią odpowiednią wentylację, czyniąc mieszkanie bardziej przewiewnym. Coraz modniejsze, także w apartamentach w centrum miast stają się ona do podłogi do sufitu. Odpowiedni poziom prywatności zapewnić można dzięki zasłonom- najlepiej lekkim, zwiewnym i w jasnej tonacji kolorystycznej.

6. Urządzaj praktycznie i oszczędź miejsce

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez YDesign, Nowoczesny

Podsumowując- jasne kolory, naturalne materiały, wielofunkcyjne meble, pomysłowe miejsca na przechowywanie, odpowiednie oświetlenie i liczne przeszklenia- te elementy koniecznie znaleźć muszą się w projekcie aranżacji małego mieszkania. Przestrzeganie tych kilku zasad uczyni urządzanie niewielkiej przestrzeni łatwym i przyjemnym. A afekt będzie nie tylko cieszył oczy, ale także uczyni mieszkanie przyjemnością porównywalną z zamieszkiwaniem luksusowej willi.

Po więcej informacji sięgnijcie do Katalogu Inspiracji Jak urządzić małe mieszkanie? 5 pomysłów

Jakie jeszcze polecacie triki na urządzenie małego mieszkania?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu