Nowoczesny dom pełen luksusów! | homify

Nowoczesny dom pełen luksusów!

Alicja Olko Alicja Olko
Arquimia Arquitectos Nowoczesne domy
Loading admin actions …

Należycie do fanów nowoczesnej, geometrycznej architektury? Jeżeli tak, to ten dom z pewnością przypadnie Wam do gustu. Kubistyczne kształty, proste formy, innowacyjna mieszanka materiałów oraz współczesna kolorystyka czynią z tego domu doskonały pomnik nowoczesnej architektury. Nie tylko z zewnątrz, ale i w środku zachwyca- za nowoczesną fasadą kryją się luksusowe i niespodziewane wygody!

Zapraszamy na wirtualną podroż do Meksyku, aby z bliska przyjrzeć się temu domowi i zaczerpnąć inspirację z jego projektu!

Wyrazista fasada

Bryła o nowoczesnej, kubistycznej formie zachwyca klarownością kształtów i prostotą linii. Geometria w tym przypadku służy wydzieleniu poszczególnych funkcjonalnych stref domu. Podobną rolę pełni zróżnicowane użycie materiałów o różnych strukturach i kolorach- szary kamień, brązowe drewno oraz czarny metal składają się razem na intrygującą całość.  Duże okna otwierają wnętrze domu na otoczenie zewnętrzne, wpuszczając do środka mnóstwo naturalnego światła.

Jacuzzi

Na koniec obejrzyjcie wspaniałe jacuzzi, które znajduje się w łazience. Wbudowano je w podłogę, którą wokół niego otoczono białymi kamieniami, wprowadzając atmosferę niczym z azjatyckiego spa. Także ten obszar jest jasny i elegancki, aranżacja potęguje wrażenie totalnej relaksacji.

Inny inspirujący projekt w podobnym stylu obejrzycie w artykule Iluminujący dom!

Patio

Pomiędzy segmentami budynku wytworzono wyjątkowe miejsca, które zagospodarowano na patio. Niby w środku, a jednak na zewnątrz obszar ten przeznaczono na zieleń, która jest widoczna z każdego miejsca parteru. Zainstalowano tutaj także delikatne oświetlenie, dzięki czemu patio wygląda szczególnie imponująco w nocy.

Niczym z klocków lego

Z tej perspektywy dostrzegamy wyraźne rozróżnienie na poszczególne części domu. Każda z nich, odznaczająca się innym materiałem pokrywającej jej zewnętrzna ścianę, zdaje się być nałożona na kolejną niczym klocki LEGO. W ten sposób udało się także ciekawie zmodyfikować sztampową kostkę i wytworzyć zewnętrzne, otwarte obszary na taras czy patio.

Wnętrze

Paleta kolorów znana nam z zewnętrznej fasady utrzymana została w środku. Białe ściany sprawiają, że wnętrze jest jasne i jawi się przestronniej. Ciemne schody w kolorze czekolady oraz kolorystycznie dobrana sofa wprowadzają nutkę elegancji. Obszar ten wykończono jasnymi płytkami, potęgującymi wrażenie jasności. Sześcienne otwory w ścianach nawiązują do idei geometrii, rządzącej całym projektem.

Kuchnia

Aranżacja kuchni różni się nieco stylem od tego, co widzieliśmy w salonie. Zdecydowano się na eklektyczną mieszkankę kolorów, materiałów i tekstur. Jasne ściany zestawiono z drewnianą zabudową z płyty OSB, szklanymi wykończeniami i meblami o fluorescencyjnej zielonkawej barwie. Rezultatem jest kuchnia żywa i oryginalna, wprost idealna do tego, aby czas spędzać w niej mogła cała rodzina.

Materiały wykończeniowe

Ciemne schody, które widzieliśmy w salonie, prowadzą na piętro, gdzie na obszarze hallu podziwiać możemy dokładnie paletę kolorów i dominujące w tym domu materiały. Ciemne drewno użyto tutaj hojnie do wykończenia podłóg, zestawiając je kolorystycznie i pod względem struktury z jasnymi ścianami. Metalowa balustrada w elegancki sposób okala całość obszaru schodów. Dużą rolę na tym obszarze odgrywa także klimatyczne oświetlenie.

Jak Wam się podoba tego typu architektura?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu