Minimalizm o maksymalnym efekcie!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Minimalizm o maksymalnym efekcie!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesny salon od jordivayreda projectteam Nowoczesny
Loading admin actions …

Macie w planach urządzanie lub remont mieszkania? Jeżeli tak, to świetnie trafiliście! Dziś chcemy pokazać Wam wnętrze, które stanowi doskonalą inspirację dla miłośników minimalizmu, prostoty i niewymuszonej elegancji. Jest to także przykład dla sceptyków, którzy nie wierzą w potęgę bieli w aranżacji, lub dla tych, którzy takiego rozwiązania po prostu się boją.

Mieszkanie, do którego Was dzisiaj zabierzemy, urządzono nie tylko w zgodzie z niezwykle modnym stylem minimalistycznym, ale także wypełniono przedmiotami o najwyższym poziomie i jakości designu. Pozornie niezauważalne zabiegi aranżacyjne sprawiają, że jako całość wnętrze to robi niezwykle imponujące wrażenie!

Biała jadalnia

Dlaczego warto? Biały blat stołu wychodzący prosto z białej wyspy kuchennej spaja kuchnię z jadalnią. Tym samym stworzono tutaj wspólną przestrzeń, gdzie cała rodzina spotykać może się, aby razem spędzać czas gotując i jedząc. Biała jadalnia estetycznie spaja się z designem kuchni. Meble w takim kolorze wprowadzają tutaj niewymuszoną elegancję oraz swoistą delikatność.  Dominacja bieli pozwala na dowolny i szeroki wybór koloru dodatków i akcesoriów, jako że ta neutralna barwa doskonale komponuje się ze wszystkimi innymi.

Na co zwrócić uwagę? W jadalni szczególnie ważny jest przemyślany wybór materiałów- krzesła powinny obite materiałem łatwym w czyszczeniu, a stół wykonany z surowca o antybakteryjnych właściwościach.

Biała kuchnia

Dlaczego warto? Biała zabudowa kuchenna o nowoczesnych uchwytach czyni wnętrze tej kuchni jasnym i eleganckim.  Nawet wysokie szafki nie przepełniają wnętrza, gwarantując jednocześnie mnóstwo miejsca na przechowywanie. Połyskujące metalem urządzenia AGD doskonale wpasowują się w tę kolorystykę.

Na co zwrócić uwagę? Na odpowiednie zabezpieczenie białych powierzchni lub też wybór materiału, który będzie łatwy w czyszczeniu i utrzymaniu. Dla bardziej klasycznego efektu warto zdecydować się na matową biel, a miłośnicy nowoczesności powinni postawić na biel o wysokim połysku.

Biała łazienka

Dlaczego warto? Białe powierzchnie w łazience pozwalają nadać je nieskazitelnie czysty wygląd. W pomieszczeniu tym, jak w żadnym innym, najważniejsze jest wrażenie świeżości i sterylności. Także pod względem połączenia z innymi materiałami- na przykład szkłem, biel w łazience sprawdza się najlepiej!

Na co zwrócić uwagę? Aby białe powierzchnie nie pokryły się grzybem czy osadem, ważna jest odpowiednia wentylacja. Okno w łazience jest w tym wypadku najlepszą opcją, gdyż wpuści do wnętrza naturalne światło, które spotęguje wrażenie jasności.

Białe schody

Dlaczego warto? Coraz częściej schody przestają być jedynie węzłem komunikacyjnym pomiędzy piętrami, a stają się wyrazistą ozdobą wnętrza. Spośród tylu stylów i modeli warto zdecydować się na białe, gdyż gwarantują wrażenie lekkości w każdym wnętrzu. Doskonałe zwłaszcza do małych domów, pozwalają w swobodny sposób połączyć ze sobą kondygnacje. Szklane lub też przeźroczyste plastikowe stopnie doskonale uzupełniają ich design.

Na co zwrócić uwagę? Warto dokładnie przemyśleć kwestię balustrady- czy ma stanowić spójną całość ze stopniami, czy też różnić się od stopni. Szklana balustrada uczyni białe schody jeszcze lżejszymi i niemal transparentnymi we wnętrzu. Przykład ze zdjęcia jest bardziej masywny i stabilniejszy. Wybór zależy od wizualnego efektu, jaki chcemy w naszych wnętrzach osiągnąć.

Biały salon

Dlaczego warto? Białe ściany i białe w większości meble uzupełniono o nowoczesny wypoczynek w delikatnie szarym kolorze. Ta kombinacja świetnie sprawdza się we współczesnych, modnych wnętrzach. Szarość przełamuje monotonię bieli, ale jej nie zakłóca. Nie czyni też wnętrza ciemniejszym.

Na co zwrócić uwagę? W salonie zdecydowano się na przemyślane użycie bieli- dominuje ona na meblach łatwych w czyszczeniu i pielęgnacji, takich jak stół czy fotel z tworzywa sztucznego. kanapa oraz fotel, ze względu na ich ekstensywne użytkowanie, są w kolorze szarym, łatwiejszym do ochrony.

Biały design

Dlaczego warto? Nie ma bardziej ponadczasowego i eleganckiego koloru niż właśnie biały. Z tego względu wielu designerów decyduje się w swoich projektach na tę barwę. Biel jest także kolorem wykorzystywanym najczęściej w designie minimalistycznym, skandynawskim oraz shabby chic. W przypadku tego apartamentu białe meble i dodatki dominują i już na pierwszy rzut oka rozpoznać można ich wyjątkowość oraz najwyższą jakość.

Na co zwrócić uwagę? Aby nie zepsuć efektu, który tworzą minimalistyczne, białe meble oraz dodatki, bardzo ważne jest, aby każdy pojedynczy element składał się na spójną i harmonijną całość. Biały design uzupełnić można szkłem, naturalna zielenią czy tez przedmiotami w stonowanej kolorystyce. Odradza się przeplatanie ich z wyposażeniem krzykliwym i utrzymanym w wyrazistej tonacji.

Podobają się Wam białe wnętrza?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu