Nowoczesna architektura w zgodzie z naturą! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Nowoczesna architektura w zgodzie z naturą!

Alicja Olko Alicja Olko
Fir Chlis, Isle of Harris od Chris Humphreys Photography Ltd
Loading admin actions …

Budowanie w zgodzie z naturą to jeden z najbardziej wyrazistych trendów we współczesnej architekturze. Domy wznoszone na tę modłę charakteryzuje nie tylko użycie naturalnych, lokalnie produkowanych surowców, ale także innowacyjny i często awangardowy design. Ponadczasowe trendy spotykają się tu z wpływami z lokalnej architektury, co nierzadko owocuje niespotykanym rezultatem.

Jeden z takich przykładów zaprezentujemy Wam w dzisiejszym Katalogu Inspiracji. Innowacyjny dom jednorodzinny stanął na wydmach w samym sercu natury, spajając się z nią, ale nie zatracając przy tym przywiązania do nowoczesności. Tym samym powstał budynek stylowy, klimatyczny i niezwykle oryginalny. Obejrzyjcie go z nami!

Widok z zewnątrz

Pod względem stylu architektonicznego budynek nawiązuje do typowego budownictwa regionu i wzniesiono go przy użyciu tradycyjnych materiałów- naturalnego kamienia i ciemnego drewna. Prosta bryła domu czerpie inspirację z okolicznej zabudowy, ukazując ponadczasowy związek pomiędzy tradycją- pod względem materiałów a nowoczesnością w odniesieniu do minimalistycznej formy. Dzięki swojemu położeniu na jednej z najwyższych wydm, z każdego miejsca domu rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki na okolicę.

Oszałamiający krajobraz

Najważniejszym wyznacznikiem tego projektu był stały dialog pomiędzy architekturą a naturą. Swoją formą, paletą kolorów oraz strukturą materiałów dom nawiązywać miał do dramatycznego krajobrazu. Na tej fotografii dokładnie zobaczyć możecie, jakie widoki stanowiły dla architektów największą inspirację!

Detale salonu

Nowoczesna aranżacja nie oznacza, że we wnętrzu nie może być przytulnie. Ciepły klimat do salonu wprowadzają miękkie tekstylia dekoracyjne, ale przede wszystkim dodatki, takie jak tradycyjna koza. Piecyk palony węglem to kolejny element, dzięki któremu styl nowoczesny harmonijnie koegzystuje z tradycją. Jak widać tak jak i na zewnątrz, tak też we wnętrzu postarano się o utrzymanie tego dialogu.

Jadalnia

Prosto i naturalnie prezentuje się jadalnia. Także tutaj białe powierzchnie ścian i sufitu stanowią bazę dla wystroju- tym razem opierającego się o jasne drewno oraz minimalistyczne dodatki. Jasna tonacja oraz naturalne materiały sprawiają, że wnętrze jawi się świeżo i nowocześnie. Przez niewielkie okno do środka wpada naturalne światło, potęgując wrażenie jasności.

Kuchnia

Jasno i nowocześnie jest także w kuchni, pomimo tego, że jej zabudowa jest zwarta i ciemna. Efekt ten osiągnięto za sprawą jasnych materiałów- naturalnego, sosnowego drewna na podłodze oraz na blatach, białym ścianom, a także dość dużym oknom, przez które do wnętrza wpada naturalne światło. We wnętrzu tym postawiono na komfort i wygodę użytkowania oraz trwałość wyposażenia. Z takimi widokami rozciągającym się za oknami gotowanie to prawdziwa przyjemność!

Nowoczesne wnętrze

W odróżnieniu od ciemnej fasady, wewnątrz domu królują jasne i żywe kolory. Śnieżnobiałe ściany stanowią doskonałe neutralne tło dla bardziej wyszukanej aranżacji. Na wystrój salonu składają się modne meble wypoczynkowe w kolorze szarym, które przyozdobiono kolorowymi poduszkami. Pozostałe elementy wyposażenia wprowadzają więcej barw i form do wnętrza, dzięki czemu można o nim powiedzieć wszystko, ale nie to, że jest nudne!

Jak Wam się podoba ten projekt?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu