Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Equipe Ceramicas

10 trendów, które wracają do mody

A.D. A.D.
Loading admin actions …

Wszyscy wiemy, że ślepy wyścig za modą w każdej branży jest obarczony wątpliwymi wynikami i utratą indywidualności. Ale to nie znaczy, że z kolei trzymanie ręki na pulsie obecnych tendencji w świecie projektowania jest bez znaczenia. Śledząc nowości modowe, jesteśmy na topie a niektóre z nich możemy z powodzeniem stosować we własnych domach. 

Dziś opowiemy wam o 10  trendach, które powrócą na podium i prawdopodobnie będą punktem kulminacyjnym waszego wnętrza. Czy jesteście gotowi? Zatem zaczynamy!

1. Odważny kolor

Dobór kolorów to zawsze kluczowy i trudny proces. Corocznie eksperci wymieniają modne odcienie, wokół których krążą popularne tendencje w projektowaniu. Teraz znowu, po długich latach królowania pasteli, wracają odważne kolory, szczególnie ciemne i nasycone. Wykończenie  łazienki czarnymi płytkami, jak pokazano na zdjęciu – absolutny hit sezonu!

2. Niezwykła tapeta

Ostatnio tapety na ścianach zostały zastąpione tynkami, farbami i wszelkiego rodzaju naklejkami. Ale są znowu popularne i wszystko dzięki nowoczesnej technice ich tworzenia. Znów prym będą wiodły tapety o niesamowitych wzorach, tapety z efektem 3D, niesamowitym wytłoczeniem i wiarygodną imitacją drewna lub cegły.

3. Świetliki

W ostatnich latach, okna na suficie wydawały się trochę nie na czasie, ustępując miejsca całkowicie zamkniętym dachom. Teraz odzyskują utraconą pozycję, a  projektanci coraz częściej przypominają ten rodzaj przeszklenia. Takie świetliki są doskonałym sposobem na wypełnienie przestrzeni naturalnym światłem, wizualnie powiększając pomieszczenie.

4. Tradycyjne stoły do ​​jadalni

Wraz ze wzrostem popularności przestrzeni wielofunkcyjnych, klasyczny stół stał się czymś w rodzaju atrybutów z przeszłości. Dziś na szczęście pojawił się wyraźny trend, aby zamiast zintegrowanych lad barowych lub stołów śniadaniowych zacząć znów dostrzegać wartość w bardziej tradycyjnych meblach.

5. Akcesoria wykonane własnoręcznie

Czy zauważyliście ogromny wzrost popularności wszystkiego, co powstaje pod hasłem DIY? Dotyczy to w szczególności mebli i różnych akcesoriów do domu. Udekorujcie własnoręcznie swoje wnętrza! 

6. Vintage ciekawostki

Niesamowite produkty z duszą są dziś bardzo popularne, a im więcej patyny na nich – tym lepiej! Szczególnie pięknie wyglądają zabytkowe  obiekty w ultranowoczesnych wnętrzach.

7. Niesamowite metale

Miedź, mosiądz i złoto były bardzo popularne w dawnych czasach, a następnie niemal zniknęły z nowoczesnych wnętrz. Na szczęście teraz wracają! Elementy metalowe doskonale łączą się z wieloma innymi trendami, a także pomagają stworzyć przytulną atmosferę w całym domu.

8. Niezwykłe tekstury

Wracają również dekoracyjne listwy ścienne! Patrząc na to zdjęcie, staje się jasne, dlaczego. Malowane jednym odcieniem, tym samym co ściana, tworzą niesamowitą fakturę i nie przeciążają wnętrza.

9. Styl rustykalny

Jadalnia z vintage krzesłami: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez Loft Kolasiński
Loft Kolasiński

Jadalnia z vintage krzesłami

Loft Kolasiński

Dawniej w tradycyjnych wiejskich domach dodawało się nowoczesne akcenty. Teraz sprawy mają się całkowicie odmiennie: w nowocześnie urządzonych wnętrzach staramy się zachować niedoskonałości wykończenia i wnieść kawałek historii. Surowy kamień, teksturowane materiały i prosta farba są obecnie bardzo popularne.

10. Imponujące łazienki

Minimalizmu był już modny, ustąpił potem miejsca na trendy w stylu skandynawskim. Będziecie zaskoczeni, że minimalistyczne projekty powracają do mody! Spójrz na stylowy przykład na zdjęciu.

Który z nich wybieracie? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu