Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Línea Paisagismo.Claudia Muñoz

10 aranżacji krajobrazu, które wyszły z mody

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Architektura krajobrazu jest dyscypliną bardzo dynamiczną, zupełnie jak projektowanie wnętrz. Pewne trendy przenikają z wnętrza na zewnątrz i vice versa. 

Naturalną koleją rzeczy jest, że pewne techniki i aranżacje wychodzą z mody. Dotyczy to zarówno tanich rozwiązań, jak i tych z wyższej półki finansowej. Na przykład możemy wziąć kwietnik z opon – kiedyś bardzo popularne, dziś nie mają racji bytu. Zobaczmy kilka rzeczy, których nowoczesna architektura krajobrazu nie akceptuje…

​Niepomalowane ogrodzenie z efektem antyka

W kompozycji industrialnej stawia się na naturalne, wręcz surowe materiały. Nie stosuje się jednak tej samej zasady w architekturze krajobrazu, a szczególnie w kwestii ogrodzenia. Surowe drewno lub betonowe murki potrzebują zastrzyku energii, inaczej wydają się smutne i zwyczajnie zaniedbane.

​Metal w ogrodzie

Wszelkie aranżacje wykorzystujące żelazo lub aluminium powoli wychodzą z mody. Akceptuje się je jedynie w nadzwyczaj industrialnych projektach.

​Drewniany płot przez środek działki

Były czasy, kiedy wykorzystywano wysokie płotki do wyznaczenia granic w ogrodzie. W dzisiejszej architekturze krajobrazu, płoty zastępowane są wysokimi kwietnikami, lub kamieniem.

​Niezliczona ilość donic w ogrodzie

Nadszedł czas, aby oczyścić ogród z wszelkich donic, garnków i innych kreatywnych pojemników na rośliny.

​Szarobure meble ogrodowe

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Earth Designs
Earth Designs

Modern Family garden in North London

Earth Designs

Do niedawna, naturalnie wyszarzałe drewniane meble ogrodowe były jak najbardziej popularne. Niewiele osób przejmowało się częstym odmalowywaniem drewna. Nadszedł jednak czas mebli ogrodowych o nasyconych kolorach. Ponadto, ceni się błysk lakieru. Wystarczy więc odświeżyć meble ogrodowe warstwą farby i lakieru, by znów stały się modne!

​Mono-sadzonki

W nowoczesnych aranżacjach, w jednej donicy powinny się znaleźć przynajmniej dwa (a najlepiej więcej) typy roślin.

​Tysiące wzorów i materiałów

Aranżacje stworzone z improwizowanych materiałów należą już do przeszłości. Szczególnie dotyczy to stref wejściowych. Stawiamy na prostotę i elegancję.

​Brak strefy relaksu

Kiedyś, ogród jako całość określany był mianem strefy relaksu. Dziś, potrzebujemy konkretnego miejsca na wypoczynek, najlepiej nad wodą. W droższych projektach będzie to jacuzzi, a w mniej kosztownych niewielki basen.

​Ucieczka od bieli

Bardzo często unikaliśmy bieli w ogrodzie, ponieważ była zbyt prymitywna. Zgadliście! Nasza prymitywna biel teraz określana jest mianem królowej elegancji! Z wykorzystaniem bieli powstają aranżacje śródziemnomorskie, a nawet neoklasyczne. Biel jest faworytem tego sezonu.

​Rustykalna polana

Styl naturalnej łąki już dawno znalazł się w kategoriach przestarzałej aranżacji. W nowoczesnych projektach stawia się na spektakularne kombinacje całorocznych roślin, lub całkowitą prostotę równo wystrzyżonego trawnika.

​Jedna płaszczyzna

Każdy projekt ogrodu zyska kilka punków, gdy uda nam się wkomponować w niego podwieszane lampiony, a przynajmniej wiszące rośliny.

​Hodowla zwierząt

Kury, kaczki i inne zwierzęta nie znajdują już miejsca we współczesnej architekturze krajobrazu. Jeszcze do niedawna, kury w ogrodzie podmiejskiego domu były uwielbiane. Dziś jednak nie patrzymy na ten temat z taką samą fascynacją.

​Brak osobnego wejścia dla kota

Chcecie zadbać o swojego pupila? Zadbajcie o niewielkie, ukryte wejście dla kota. Założenie jest takie, że kot może spokojnie wychodzić z domu i do niego wracać, gdy tylko najdzie mu na to ochota.

​Ciemna paleta kolorystyczna

Oczywiście, ciemne kolory nie są całkowicie zakazane, ale należy pamiętać o wykorzystaniu bardziej tropikalnych wzorów i soczystych kolorów. Żółty odcień ananasa, pomarańcza, turkusowy odcień morza – to właśnie tych skojarzeń poszukujemy.

Zgadzacie się z wybranymi przez nas trendami?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu