17 oryginalnych wskazówek dotyczących dekoracji korytarza

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

17 oryginalnych wskazówek dotyczących dekoracji korytarza

mszpakowska mszpakowska
Projekty,   zaprojektowane przez António Chaves - Fotografia
Loading admin actions …

Przedpokój to wizytówka każdego mieszkania. Stworzenie oszałamiającego wejścia jest najlepszym sposobem na wywołanie u gości doskonałego, pierwszego wrażenia. Aby tę część domu przekształcić w gościnną i przyjazną strefę nie zawsze konieczne są kosztowne remonty i drogie meble. Czasem wystarczy sprytnie użyć małych elementów ozdobnych, aby poprawić estetykę hallu. 

Jak urządzić korytarz w sposób elegancki i przede wszystkim funkcjonalny? Prezentujemy 17 oryginalnych wskazówek, rad i inspiracji na korytarz!

1. Elegancka konsola

Jednym z najprostszych sposobów dekoracji korytarza jest wstawienie eleganckiej konsoli. Może ona być wykonana z różnych materiałów, takich jak szkło, płytki czy drewno. Będzie wyglądać nowocześnie.

2. Półki ścienne

Półki ścienne są bardzo praktycznym rozwiązaniem, ponieważ nie zabierają miejsca na podłodze. Jeśli użyjecie rzeźbionych,  takich jak te ze zdjęcia, dodacie elegancki i artystyczny akcent do wnętrza.

3. Haczyki ścienne

Jeśli chcecie korzystać z pionowej przestrzeni w korytarzu do przechowywania, to włączenie takich haczyków ściennych wydaje się być doskonałym pomysłem. Te haczyki nie zajmują miejsca, co czyni je idealnymi dla wąskich korytarzy.

4. Efektowne lustro

Spektakularne lustro jest również świetnym sposobem na udekorowanie wejścia. Mamy w czym wybierać, projektanci tworzą ciekawe zwierciadła w wielu kształtach i różnorodnych stylach. Take akcesorium doskonale skupi na sobie uwagę i odciągnie wzrok od ewentualnych niedociągnięć.

5. Tapeta

Jeśli Wasz budżet przeznaczony na przekształcenie wejścia jest niski, i na razie o designerskim lustrze możecie jedynie pomarzyć, tapeta może być również doskonałym pomysłem.

6. Interesujące oświetlenie

Reflektory nie są przeznaczone wyłącznie do ścian i sufitów, można je używać w różnych miejscach, takich jak klatki schodowe i podłogi, aby wyróżnić ten obszar. 

Zapytajcie o radę specjalistów od oświetlenia.

7. Konsola z szufladami

Mebel do przechowywania drobnych przedmiotów jest w przedpokoju bardzo przydatny. Dzięki temu klucze, portfel, parasolka i tym podobne drobiazgi nie są na widoku.

8. Kombinacja kolorów

Piękne, białe wnętrze jest zjawiskowo jasne. Ściany idealnie korespondują z żywymi, intensywnymi dodatkami w stylu minimalistycznym. Pamiętajcie, że biel doskonale podbijażywe kolory.

9. Interesujące oświetlenie

Reflektory nie są przeznaczone wyłącznie do ścian i sufitów, można je używać w różnych miejscach, takich jak klatki schodowe i podłogi, aby wyróżnić ten obszar.

10. Zdjęcia rodzinne

Jeśli macie długi korytarz, który straszy pustymi ścianami, koniecznie wywieście tam Wasze rodzinne zdjęcia. Uśmiechnięte twarze członków rodziny będą uprzyjemniać wycieczkę w głąb mieszkania.

11. Dekoracje

Sekret tkwi w szczegółach dlatego nawet w minimalistycznych aranżacjach potrzebne są dekoracje.

12. Ażurowa szafka

Szafki tego typu nie są przeznaczone tylko do salonu. Możecie je dostosować także do swojej przestrzeni wejściowej, albo użyć ich jako przegrody między dwoma obszarami.

13. Konsola z szufladami

Mebel do przechowywania drobnych przedmiotów jest w przedpokoju bardzo przydatny. Dzięki temu klucze, portfel, parasolka i tym podobne drobiazgi nie są na widoku.

14. Wesołe, kolorowe drzwi

Jeśli chcecie aby wejście wydawało się optymistyczne i żywe, wskazane jest pomalowanie drzwi na ciekawy kolor.

15. Ceramiczne wazy

Ta inspiracja jest dla wszystkich, którzy kochają rustykalny wystrój. Ceramiczne wazony w rozmiarze XXL to oryginalna dekoracja, której nie da się przeoczyć.

16. Obrazy

Ozdobienie nowoczesnego wejścia obrazami w stylu wiktoriańskim, może być strzałem w dziesiątkę! Zobaczcie jak ciekawie prezentuje się taka kombinacja.

17. Wiszący świecznik

Innym sposobem, aby przestrzeń wyglądała optymistycznie, jest dodanie wiszącego świecznika na ścianie. Świece nie muszą być prawdziwe… Pamiętajcie, że jasne wnętrze zawsze jest odbierane jako ładniejsze niż to, w którym nie ma wystarczająco światła.

A jak wyglądają Wasze korytarze?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu