Mały domek, wielki design!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Mały domek, wielki design!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Rustykalne domy od 小栗建築設計室 Rustykalny
Loading admin actions …

Przeprowadzka na przedmieścia – chyba każdy mieszczuch kiedyś ją rozważał. Dla jednych była to chwilowa myśl, bowiem zbytnio cenią sobie uroki tętniącego życiem centrum miasta. Dla innych wyprowadzka do spokojniejszej okolicy jest celem, do którego świadomie dążą przez wiele lat. Zawsze cieszy nas, kiedy widzimy, że ich marzenia z czasem się spełniają i to spełniają stylowo! Dzisiaj pokażemy Wam dom japońskiej pary, której nareszcie się to udało. Choć o skromnym metrażu będzie jest to niezwykle inspirujący budynek, zachwycający prostotą bryły i wystroju wnętrz. Kreatywność rozwiązań zaproponowanych przez architektów ze studia Oguri z pewnością Was zainteresuje. 

Czas wybrać się do Azji!

Prywatność i pomysłowość

Tak prezentuje się nasz dom od strony ulicy. Prywatności mieszkańców chroni prawie całkowicie zamknięty mur. Pawie, ponieważ pozostawiono tutaj mały prześwit u samej podłogi, to jest na wysokości… nastrojowo podświetlonej skrzynki na listy. Ponieważ dom wybudowany został na delikatnym spadku terenu, zaprojektowano specjalne podwyższenie, aby je wyrównać. Do głównego wejścia prowadzą trzy betonowe stopnie. Dalej w głębi widzimy duże przeszklenia ścian odpowiadających dziedzińcowi. Odpowiadające im pomieszczenia znajdują się już w oddaleniu od głównej drogi, dlatego też można było sobie pozwolić na ich otwarcie.

Kontakt z naturą w każdych warunkach

Nasz dom stoi na lekkim wniesieniu o gęstej zabudowie, jednak zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych budynków. Ta piętrowa konstrukcja szkłada się z dwuch połączonych ze sobą pod kątem prostym skrzydeł. Ich bryły to prostopadłościany kryte jednospadowym dachem. A na dachu czeka… łąka! Takie rozwiązania stają się coraz bardziej popularne, zapewniając domownikom niecodzienny sposób na kontakt z naturą. Tutaj został on dodatkowo pokreślony poprzez wprowadzenie kamiennego komina. Na małym dziedzińcu wykorzystano każdy centymetr dostępnej przestrzeni.

Królestwo drewna

Wchodzimy do domu, który okazuje się być wypełniony drewnem, od podłog aż po sam sufit! Drewno odgrało w tym projekcie funcję głównego materiału konstrukcyjnego, czego nie kryto, a wręcz przeciwnie – w końcu drewniane wnętrza to jakby synonim przytulnośći i domowości. Po przekroczeniu progu czeka na nas kolejna różnica poziomów, tym razem związana z wschodnią tradycją. Trudy dnia wraz z butami zostawić należy w przedpokoju, dom ma być miejscem wypoczynku, bezpieczną oazą.

Przytulny i stylowy salon

Przechodzimy do salonu, w którym nowoczesność spotyka klasykę. Centralnym meblem jest jasnozielona kanapa, ale również tutaj drewno odgrywa decydującą rolę w budowaniu atmosfery. Oprócz drewnianego parkietu oraz odsłoniętych belek i otwarcia na wypełnione drewnem poddasze, z naszego ulubionego materiału wykonano oryginalne krzesła i stół strefy jadalni oraz stolik kawowy o organicznej formie. Odpowiadająca jadalni ściana otwarta została praktycznym okienkiem na kuchnię

Mata tatami i drabinka

Jeśli patrząc na powyższe zdjęcie zastanawiacie się, dlaczego nie zostało jeszcze urządzone, to mamy dla Was niespodziankę – już jest! W japońskich domach specjalne pomieszczenia wykłada się charakterystyczną matą tatami. Wchodzi się do nich nawet bez kapci i siada bezpośrednio na ziemi, spędzając czas na rozmowie z resztą członków rodziny. Oczywiście nasz wzrok przyciąga drabina. Chociaż dom pomyślany był jako konstrukcja parterowa, to dachy jednospadowe dały możliwość stworzenia wygodnego poddasza. Całego wyłożonego drewnem!

Zaskakująca łazienka

Kończymy nasz spacer relaksem w łazience pełnej spokoju, którego nie należy mylić z nudą! Czarna wanna sama w sobie jest czymś wyjątkowym, ale prysznic także zasługuje na to, aby przyjrzeć mu się bliżej. Jaki prysznic? Po kabinie, szklanych taflach czy nawet brodziku nie ma tutaj śladu. Podłoże prysznica to drewniana podłoga, przez którą przepływa woda. Ponieważ nie ma tutaj kabiny, nadwyżka wody może znaleźć się w wannie, byśmy potem mogli jej użyć podczas kąpieli lub prania. Myślenie ekologiczne przybrało tutaj zaskakującą postać!

Lubicie domy o nietypowych dachach? Ten projekt to gwarantowany efekt WOW!: Dom o najbardziej niesamowitym dachu!

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu