Nowoczesność ukryta za tradycyjną fasadą! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Nowoczesność ukryta za tradycyjną fasadą!

Alicja Olko Alicja Olko
Abbots Gardens, N2 Nowoczesny salon od XUL Architecture Nowoczesny
Loading admin actions …

W mieście o tak gęstym zaludnieniu, jakim jest Londyn, każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Londyńczycy przyzwyczajeni są do tego, że mieszkają na ograniczonej przestrzeni, jednak wciąż poszukują praktycznych rozwiązań na to, jak ją poszerzyć. Jednym ze sposobów jest dobudówka, gdzie na tyłach istniejącego domu stworzyć można dodatkową przestrzeń mieszkalną. Przykład jednej z nich pokażemy Wam w dzisiejszym Katalogu Inspiracji. Zobaczcie, jak sprytnie rozbudowano ten dom i jak pięknie urządzono dodatkową przestrzeń!

Klasyczna fasada

Abbots Gardens, N2 Nowoczesne domy od XUL Architecture Nowoczesny
XUL Architecture

Abbots Gardens, N2

XUL Architecture

Mamy do czynienia z tradycyjnym angielskim szeregowcem z czerwonej cegły wybudowanym w stylu Tudorów. Po lewej stronie znajduje się dobudowana część, wykorzystująca przestrzeń służącą poprzednio za wjazd na posiadłość. Architekci odnowili także frontową fasadę, nadając jej na piętrze nowy, odświeżony look. Zachowana jednak wszystkie kluczowe elementy architektury, włączając w to dekoracyjne, bogato zdobione okna.

Plan przed i po

Abbots Gardens, N2 od XUL Architecture Nowoczesny
XUL Architecture

Abbots Gardens, N2

XUL Architecture

Na tym zdjęciu widzimy szczegółowy plan domu przed i po rozbudowie. Rzut po lewej pokazuje, jak wnętrze prezentowało się w poprzednim wcieleniu- było posegmentowane, pomieszczenia wydzielone, a obszary komunikacyjne wąskie. Po zmianie ukazuje się nam wnętrze urządzone na otwartym planie, gdzie na jednej przestrzeni znalazło się miejsce na obszerną strefę dzienną.

Salon

Abbots Gardens, N2 Nowoczesny salon od XUL Architecture Nowoczesny
XUL Architecture

Abbots Gardens, N2

XUL Architecture

Wnętrze domu zaaranżowano w stylu nowoczesnym, ale przytulnym. Białe powierzchnie ścian i sufitu oraz niskie meble w takim samym kolorze czynią je jasnym i przestronnym. Piękna podłoga z drewna w połączeniu z imponującym wypoczynkiem o skórzanym obiciu odpowiadają za ciepłą atmosferę w salonie. Przez pięknie zdobione okno do środka wpada mnóstwo naturalnego światła.

Wyjście na balkon

Abbots Gardens, N2 Nowoczesny salon od XUL Architecture Nowoczesny
XUL Architecture

Abbots Gardens, N2

XUL Architecture

Z drugiej strony salonu znajduje się wyjście na balkon, na którym cieszyć się można promieniami słońca w ładne, wiosenne dni. Ta część salonu urządzona została przy wykorzystaniu stylowych mebli i dodatków, które wprowadzają na ten obszar styl rodem z lat 60-tych. Eklektyczna aranżacja stanowi doskonała inspirację dla tych, którzy lubują się w meblach i dodatkach z historią

Kuchnia

Abbots Gardens, N2 Nowoczesna kuchnia od XUL Architecture Nowoczesny
XUL Architecture

Abbots Gardens, N2

XUL Architecture

Wspaniała nowoczesna kuchnia iluminuje dzięki białym meblom o gładkich frontach oraz naturalnemu światłu mającemu swobodny dostęp do środka. Monotonię bieli przełamują ciemne blaty oraz żółta ściana nad nimi. Urządzenia AGD zabudowano, aby nie psuły estetyki wnętrza.

Domowe biuro

Abbots Gardens, N2 Skandynawskie domowe biuro i gabinet od XUL Architecture Skandynawski
XUL Architecture

Abbots Gardens, N2

XUL Architecture

Na piętrze domu stworzono wyjątkowe miejsce do pracy, w którym łatwo o spokój i koncentrację. Designerskie drewniane biurko ustawiono pod oknem, dzięki czemu pracując podziwiać można widok na zewnątrz. Wystrój tego pomieszczenia jest niezwykle minimalistyczny- tworzy to jednak atmosferę sprzyjającą skupieniu.

Łazienka

Abbots Gardens, N2 Nowoczesna łazienka od XUL Architecture Nowoczesny
XUL Architecture

Abbots Gardens, N2

XUL Architecture

Także w łazience króluje nowoczesność- białe ściany, białe meble ora biała armatura czynią jej wnętrze jasnym i niemal sterylnie czystym. Aby przełamać monotonię, zdecydowano się na udekorowanie ścian kolorowymi naklejkami. Dzięki szklanej przesłonie wanna pełni jednocześnie rolę prysznica, co pozwala na oszczędność miejsca, przy możliwości korzystania z obu rozwiązań. Niewielkie okna nie tylko wpuszcza do środka naturalne światło, ale zapewnia także wentylację, tak ważną dla tego pomieszczenia.

Co myślicie o dobudowkach? Czy to dobry sposób na powiększenie domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu