12 propozycji na nakładki i dywany na schody

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

12 propozycji na nakładki i dywany na schody

Homify Polska Homify Polska
Projekty, Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez White Linen Interiors Ltd, Klasyczny
Loading admin actions …

Schody zajmując często centralne miejsce w domu, jako pierwsze przykuwają uwagę gości. Dywany i nakładki nie zawsze są elementem, który z różnych przyczyn chcemy na nich mieć. Z pewnością jednym z nich jest fakt, iż dużo łatwiej wymyć schody, niż odkurzyć i doprać nakładki, które się na nich znajdują. Z drugiej jednak strony, schody to element bardzo narażony na zniszczenia i często eksploatowany a nakładki i dywany pełnią w tym przypadku wspaniałą funkcję ochronną. 

Dodatkowo należy wspomnieć, że schody okryte dywanem mogą nadać mieszkaniu zupełnie nowego charakteru. Nakładki dostępne są w wielu kolorach i wzorach, możemy więc eksperymentować i dowolnie dobierać je do wystroju naszego korytarza.

Schody we wnętrzu klasycznym

Projekty, Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez White Linen Interiors Ltd, Klasyczny
White Linen Interiors Ltd

Classical Entrance Hall

White Linen Interiors Ltd

Domy urządzone w stylu klasycznym aż proszą się o okrycie schodów dywanem. Wszelkie nakładki na schody pełnią tu przede wszystkim funkcję dekoracyjną, ponieważ doskonale wkomponowują się w eleganckie wnętrza. Kolor dywanu może różnić się od innych elementów dekoracyjnych. Warto jednak zastosować podobną tonacje w celu zachowania eleganckiego wyrazu pomieszczenia.

Pasy optycznie powiększą klatkę schodową

Projekty, Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Style Within, Klasyczny
Style Within

black and white striped landing carpet

Style Within

Umieszczenie na schodach dywanu w pasy to idealny zabieg jeżeli klatka schodowa jest mała. Pozwala to pozbyć się klaustrofobicznego wrażenia, dzięki złudzeniu optycznemu wydłużającemu pomieszczenie. Czarno-białe pasy to odważne posunięcie, tym bardziej, jeżeli na ściany położymy tapetę w deseń w tej samej kolorystyce. Pod dywanem warto umieścić gumowe nakładki, które zapobiegną zsuwaniu i przemieszczaniu się materiału. Schody będą dzięki temu nie tylko utrzymane w estetycznym porządku ale także zadbają o bezpieczeństwo domowników!

Musztardowe nakładki na schody

Projekty, Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Lee Evans Partnership, Wiejski
Lee Evans Partnership

Bossington House, Adisham Kent

Lee Evans Partnership

Całe pomieszczenie utrzymane jest w jednakowej kolorystyce. Kolor musztardowy przełamany jest bielą. W tym wypadku nakładki na schody wykonane są z tego samego materiału co wykładzina w przedpokoju. Konwencje przełamują tu drzwi w kolorze fuksji. Nakładki na schody są w tym przypadku zabezpieczone poprzez zamontowanie prętów schodowych w kolorze mosiądzu. Takie elementy nie tylko są  bardzo praktyczne  oraz zwiększające bezpieczeństwo użytkowania schodów ale i pełnią rolę dekoracyjną. Całość wykonana jest w stylu wiejskim.

Wąskie schody w chłodnym, klasycznym wydaniu

Jeżeli klatka schodowa jest mała a schody wąskie i kręte, osobne nakładki na schody nie będą najlepszym rozwiązaniem, ponieważ dodatkowo zmniejszą poszczególny stopnie. Idealnym rozwiązaniem jest wyłożenie schodów wykładziną na całej jej szerokości. Popiel, która nadaje tej klatce schodowej bezpretensjonalnego charakteru jest także bardzo praktyczna. Nie widać na niej zabrudzeń a plamy nie rzucają się w oczy co jest istotne w przypadku utrzymaniu schodów w czystości. 

Schody okryte stalowym dywanikiem

Projekty, Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez London Building Renovation, Klasyczny
London Building Renovation

Bellevue, Harrow on-the-Hill

London Building Renovation

W tym przypadku schody stanowią kontrastowy element w stosunku do pozostałych części tej aranżacji. Swoją kontynuacje znajduje jednak w czarnych ramach zdjęć, co wskazuje na na fakt,  że nakładki nie zostały wybrane przypadkowo. Wybór dywaniku w kolorze odwrotnym do otoczenia to prosty zabieg odświeżenia i ożywienia mdłego otoczenia. Ciemne nakładki na schody fantastycznie komponują się do szarych ścian pokrytych delikatną grafiką. W tym przypadku, zastosowanie ciemnego koloru skutkuje także w łatwiejszym utrzymaniu nakładek. 

Eklektyczna klatka schodowa

Balustrada schodowa – wzór B236: styl , w kategorii zaprojektowany przez ALMET Kowalstwo Artystyczne,Klasyczny
ALMET Kowalstwo Artystyczne

Balustrada schodowa – wzór B236

ALMET Kowalstwo Artystyczne

Schody wykonane z mahoniowych, eleganckich paneli w towarzystwie ręcznie kutych metalowych balustrada a do tego nakładki w marynarskie węzły? To przepis na sukces w aranżacji klatki schodowej w eklektycznym stylu. Cały efekt dopełniają ściany w biało złote pasy. Nakładki i tym razem wykonane są z cienkiego dywaniku, który przycięty i dostosowany jest do kształtu schodów. Schody w takiej aranżacji z pewnością przykuje uwagę każdego gościa.

Kremowe nakładki na podwójne dębowe schody

Projekty, Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Xspace, Rustykalny
Xspace

Projects, Extensions, Lofts

Xspace

Piękny dębowy kolor schodów, które dodatkowo wykonane są w nietuzinkowy sposób – rozchodzą się na dwa skrzydła domu to pole do popisu jeżeli chodzi o dobór odpowiednich nakładek. Drewniana konstrukcja jest oczywistym atutem, którego profesjonaliści nie chcieli zakrywać. Doskonałym rozwiązaniem są w tym przypadku pojedyncze nakładki na schody w kolorze złamanej bieli, która dobrze komponuje się tak z ciepłym odcieniem dębu jak i kremowymi płytkami na podłodze. Miękkie nakładki dodają klasy wnętrzu oraz chronią drewno przed zarysowaniem.

Nakładki na schody Pożegnanie z Afryką

Projekty,  zaprojektowane przez Anna V Rugs, Nowoczesny
Anna V Rugs

Bespoke Stair Runners

Anna V Rugs

Dla pasjonatów styku afrykańskiego w dekoracji wnętrz, fantastycznym rozwiązaniem są nakładki na schody w kolorach safari wykonane z wykładziny o grubym, gęstym splocie. Tego typu dywanik można zabezpieczyć przed zsuwaniem poprzez podłożenie mat antypoślizgowych pomiędzy powierzchnię schodów a nakładki lub też stale przymocować poprzez dwustronne taśmy klejące. Rozwiązanie takie jednak jest dość ryzykowne, ponieważ taśmy mogą uszkodzić powierzchnię schodów, jeżeli będziemy chcieli, kiedyś dywaniki ze schodów zdjąć.

Nakładki na schody w wydaniu minimalistycznym

Zabudowa meblowa schodów : styl , w kategorii Korytarz, przedpokój zaprojektowany przez ARCHISSIMA,Nowoczesny
ARCHISSIMA

Zabudowa meblowa schodów

ARCHISSIMA

Nakładki na schody nie koniecznie muszą ingerować w aranżację mieszczenia. Z łatwością mogą się one wtopić w pozostałe elementy spełniając przy tym funkcje ochronne i nie zaburzając wcześniej przyjętej koncepcji wnętrza. Jak tego dokonać? Nic prostszego! Wystarczy zakupić nakładki o prostej fakturze, lub też zupełnie gładkie dobierając kolor materiału do odcienia schodów. Profesjonalista zastosował w tym przypadku miękki dywanik e odcieniu złamanej bieli, który idealnie wkomponował się w minimalistycznie urzadzony przedpokój.

Eleganckie i klasyczne nakładki w zygzaki

Projekty, Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Wools of New Zealand, Nowoczesny
Wools of New Zealand

Fabulous colour Diamond

Wools of New Zealand

Ciemne, popielate ściany oraz śnieżnobiałe schody są w tym przypadku dopełnione dywanem o zygzakowej teksturze. Nakładki na schody i w tym przypadku są zabezpieczone poprzez zamontowanie prętów schodowych. Tym razem w kolorze srebrnym co współgra z kolorystyką pozostałych elementów pomieszczenia. Takie rozwiązanie nie tylko pozwala w estetyczny sposób uchronić nakładki przez przesuwanie ale też daje możliwość szybkiego ich zdjęcia, np. w celu czyszczenia.

Nakładki na schody wkomponowane w białe wnętrze

Projekty, Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez TOTUS, Nowoczesny
TOTUS

Loft conversion and house remodelling in Wimbledon

TOTUS

Ciekawym i modnym w ostatnim czasie rozwiązaniem jest aranżacja mieszkania w stylu total biel. Jeżeli chcemy wkomponować w taki wystrój nakładki na schody… Mamy ogromne pole do popisu! W takim wydaniu niemal wszystkie wzory i kolory będą komponować się dobrze. Jeżeli zależy nam na nadaniu mieszkaniu stylu nowoczesnego możemy pomyśleć o dywanie w kolorowe geometryczne wzory, jeżeli zależy nam na elegancji i klasycznym efekcie, dobrym wyborem będą nakładki o prostej formie w odcieniach brązu lub beżu jak na zdjęciu obok.

Pasy w odcieniach szarości

Proste, minimalistyczne wnętrze urządzone w stylu skandynawskim bardzo dobrze komponuje się z elementami w odcieniach szarości. W tym wypadku wybrane zostały grube pasy, które w swej prostocie mają ogromy urok. Schody okryte dywanem w odcieniach szarości oprócz uroku pełnią także funkcje praktyczną. 

A Ty jakie nakładki na schody wybierzesz do swojego mieszkania? 
Projekty, Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu