Czar starej cegły!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Czar starej cegły!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Rustykalne domy od Fabio Carria Rustykalny
Loading admin actions …

Przekształcanie starych stodół i budynków gospodarczych w malownicze gniazdka już nikogo nie dziwi. Jednak zachwycać, zachwyca niezmiennie! Wiekowe mury z cegły, kamienia czy też drewniane konstrukcje, kiedy tchnie się w nie nowe życie, odwdzięczają się tworzeniem unikatowej atmosfery pełnej domowego ciepła i przytulności. Dzisiaj poznamy bliżej właśnie taki projekt – ruina zmieniła się w miejsce nie tylko do życia, ale także do pracy! Oprócz zachwycającej, malowniczej bryły, ogromną zaletą budynku są przestrzenie przeznaczone tylko i wyłącznie do wypoczynku…

Za spektakularną przemianę stodoły odpowiada wyjątkowy architekt. Fabio Carria urodził się w Buenos Aires, jednak wykształcenie odebrał w Mediolanie i to z Włochami związał się zawodowo. Czeka nas zatem podróż do słonecznej Italii, jesteście na nią gotowi?

Więcej światła!

Stara stodoła znajdowała się w ruinie, jednak dzięki pracy naszego architekta po okresie zapomnienia nie pozostał nawet ślad! Wiekowe mury zachwycają czerwienią cegły urozmaiconej naturalnym kamieniem. Największą interwencją było tutaj częściowe otwarcie fasady ogromnymi przeszkleniami. Nie mamy tutaj jednak do czynienia z próbą całkowitego uwspółcześnienia konstrukcji. Szkło zostało zamocowane w drewnianych ramach, które pomalowano a pastelowy kolor. O rustykalnym klimacie ostatecznie decydują zawieszone we wnętrzu klasyczne zasłony.

Piękno starych murów

Stare mury zostały oczyszczone i wzmocnione. Przyjrzyjmy się im z bliska, bo naprawdę warto! Cegła miesza się tutaj z naturalnym kamieniem, tak jak mieszają się ze sobą różne etapy konstrukcji budynku. Żelazne wzmocnienia ścian tylko przydają charakteru wiekowemu budynkowi. Na fasadzie umieszczono klasyczne latarnie, które po zmroku tworzą romantyczny nastrój.

Uwielbiacie ceglane fasady, ale czy wiecie jak wygląda cegła klinkierowa? Przekonacie się dzięki temu Katalogowi Inspiracji: Cegła klinkierowa, jakiej nie znacie!

Domowe biuro – wersja maksi

Na piętrze budynku umiejscowiono pracownię, której centralnym meblem jest ogromny stół ze szklaną taflą w charakterze blatu. Przy nim ustawiono wygodne biurowe krzesła – podczas pracy siedzącej nasza postura jest przecież najważniejsza! Metalowe lampy doskonale komponują się z drewnianym stropem, wnosząc do rustykalnego budynku odrobinę industrialnego uroku. Przeszklenia, które oglądaliśmy przed chwilą sprawiają, że piętro jest doskonale doświetlone naturalnym światłem.

Salon pod drewnianym sufitem

Ze strefy pracy przechodzimy do strefy relaksu. Granice salonu tworzą dwie wygodne, niebieskie kanapy ustawione względem siebie pod kątem prostym. Chociaż znajdują się w tej samej przestrzeni otwartej, to jednak dzięki takiemu ustawieniu mebli można tutaj przejść i na chwilę zapomnieć o ewentualnym stresie. Jeśli pracujemy w miejscu naszego zamieszkania, to dobrze wiemy, jak ważne jest, by zapewnić sobie przestrzeń, w której będziemy mogli zebrać myśli. Dodajmy jeszcze, że odsłonięte belki stropowe wyglądają zachwycająco.

Rustykalne marzenie

Odrestaurowane wnętrza mogą doskonale spełniać wymogi nowoczesnego trybu życia. Przykładem niech będzie powyższa łazienka. Pod cementowym blatem wkomponowano… pralkę. Nasze wnętrza powinny być nie tylko piękne, ale i praktyczne. Dekoracyjna bateria umywalki, lampa retro, ornamentalna rama lustra – wszystkie te elementy razem tworzą niesamowicie stylową aranżację. Na koniec zwróćmy jeszcze uwagę na schody z rustykalną dekoracją i wyobraźmy sobie, jak wyjątkowe muszą być pokoje prywatne w tym domu. My mamy już kilka pomysłów…

Czas na relaks

Poznaliśmy miejsce do pracy, czas poznać przestrzeń przeznaczoną do wypoczynku, a tej jest tutaj pod dostatkiem. Na najniższym piętrze domu zaprojektowano pokój, a właściwie pokoje, gier. Znajdziemy tutaj stół do ping-ponga i bilarda. To nowoczesne wyposażenie zaskakująco dobrze prezentuje się na tle rustykalnego wnętrza. Z tego miejsca możemy podziwiać z bliska piękne drewniane stropy z oryginalnymi belkami podtrzymującymi – wydaje się, że kryje się w nich cała historia budynku!

Powrót do przeszłości

Chociaż większość pomieszczeń przystosowano do wymogów współczesności, jednak jedno z pomieszczeń w starej stodole zachowano i odrestaurowano. Tutaj czas się zatrzymał! Czerwona cegła sklepienia prezentuje się zachwycająco, kontrastując z posadzką wybrukowaną naturalnym kamieniem, którego nieregularnych form nie oszlifowano. Stary drewniany stół oraz wiekowy piec tworzą doskonałą scenerię dla barku. To miejsce z klimatem, świetne do spędzania czasu na rozrywce w gronie przyjaciół!

Czy zdecydowalibyście się zainwestować w remont starego budynku? A może już kiedyś to zrobiliście?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu