Perła nowoczesności w Berlinie! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Perła nowoczesności w Berlinie!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od Architekten Spiekermann Nowoczesny
Loading admin actions …

Na dużej działce na jednym z berlińskich osiedli tradycyjnych domów jednorodzinnych zdecydowano się na architektoniczny przewrót. Architekci z pracowni Architekten Spiekermann stworzyli fantastyczny projekt domu jednorodzinnego, który przełamywałby dominującą konwencję architektoniczną, ale nie zakłócał okolicznego krajobrazu. Na 180 metrach kwadratowych stworzono wyjątkowo wygodne, funkcjonalne i stylowe lokum, doskonale wpisujące się w trend nowoczesnej architektury. Współczesna bryła domu, innowacyjne materiały, a także eleganckie wnętrza czynią z niego prawdziwą perłę współczesnej architektury.

Bryła

Nowoczesna dwukondygnacyjna bryła o płaskim dachu składa się z dwóch sześcianów- biała podstawa w kształcie litery L utrzymuje mniejszą część na piętrze, obłożoną szarymi panelami z eternitu. Proste kształty, stonowana kolorystyka oraz wielkopowierzchniowe przeszklenia nadają temu budynkowi nowoczesny charakter. Minimalistyczny ogród frontowy zdobi strefę wejścia.

Przedpokój

Już po wejściu do domu uderza jego minimalistyczna aranżacja- gładkie, białe powierzchnie ścian i sufitu, czarne, metalowe wykończenia oraz skromne wyposażenie czynią to wnętrze jasnym i przestronnym. Przedpokój otwiera się na strefę dzienną, a także na klatkę schodową o nowoczesnym charakterze. Proste białe schody łączą ze sobą obie kondygnacje. Wielkopowierzchniowe przeszklenia wpuszczają do całego wnętrza mnóstwo naturalnego światła.

Jadalnia i kuchnia

Na parterze zlokalizowano przestronną strefę ze zintegrowanymi obszarami jadalni, kuchni i salonu. Całość utrzymano w minimalistycznej czarno-białej tonacji. Połyskująca posadzka epoksydowa wspaniale komponuje się z nowoczesnym wyposażeniem. Poszczególne obszary oddzielono od siebie niskimi ściankami działowymi lub też za pomocą funkcjonalnych mebli. Stylowe oświetlanie sufitowe wspomaga naturalne światło w utrzymaniu tego wnętrza stale jasnym.

Salon

Obszar salonu wydzielono wykładając jego podłogę naturalnym drewnem w ciemnej tonacji. W połączeniu ze stylowymi meblami o skórzanych obiciach wnętrze to ma elegancki i szykowny charakter.  Na ściance działowej umieszczono telewizor, ku niemu zwracając meble wypoczynkowe. Wielkopowierzchniowe przeszklenia na całej ścianie strefy dziennej sprawiają, że wnętrze skąpane jest w naturalnym świetle.

Dialog wnętrza z obszarem zewnętrznym

Ogromne okna nie tylko wpuszczają naturalne światło do wnętrza, ale gwarantują także fantastyczne z niego widoki na zielony ogród.  Niemal z każdego miejsca domu przyroda jest widoczna, a naturalny krajobraz wdziera się do środka. Ogród z wnętrzem domu łączy drewniany, zadaszony taras.

Widok z ogrodu

Tak dom ten prezentuje się z perspektywy ogrodu. Dokładnie zapoznać możemy się tutaj z kształtem budynku oraz podziwiać jego kontrast ze znajdującym się z tyłu zabytkowym kościołem. Przestronny ogród gwarantuje prywatny skrawek zieleni na terenie wielomilionowej niemieckiej metropolii. Stylowe oświetlenie kreuje tutaj wyjątkowy klimat, zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu.

Jak Wam się podoba ten projekt?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu