Projekty,  Domy zaprojektowane przez ALEXANDER ZHIDKOV ARCHITECT

Futurystyczny dom dla nowoczesnej rodziny

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Luksus nowoczesnej architektury, stworzonej przez architekta Aleksandra Zhidkova, szefa M2 Architectural Group, uderza od pierwszego wejrzenia. Wyraźna harmonia form, minimalistyczne otoczenie całego projektu i niesamowity kontrast pomiędzy dziką, pozornie nieokiełznaną naturą i nowoczesnymi technologiami budowlanymi powodują co najmniej podziw.

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji poznamy szczegóły tego, dość futurystycznego projektu.

​Dom pełen wygód

Całkowita powierzchnia domu wynosi 300 metrów kwadratowych, co czyni go idealnym projektem dla nowoczesnej, nawet dużej rodziny. Sam architekt przyznaje, że projekt sprawdza się szczególnie dobrze w otoczeniu naturalnego krajobrazu. Ze stylu korporacyjnego zaczerpnięto panoramiczne okna i otwarte przestrzenie.

Aleksandr Zhidkov podkreśla, że w przypadku projektowaniu własnego domu, najlepiej skonsultować się z architektem już na etapie wyboru lokalizacji. Niuanse terenu lub kształtu działki mogą zdecydowanie wpłynąć na możliwości architektoniczne.

​Planowanie domu

Układ domu odzwierciedla potrzeby lokatorów. Na parterze mamy otwartą przestrzeń salonowo-jadalnianą i aneks kuchenny. Rozbudowany format daje ponad 50 metrów kwadratowych tej strefy. Na piętrze znajduje się główna sypialnia i domowe biuro. Modułowy wygląd budynku pozwolił na stworzenie tarasu o wielkości ponad 40 metrów kwadratowych. Z niego możemy bezpośrednio przejść do salonu, lub też na piętro!

​Charakterystyka domu

Przy budowie zastosowano technologię monolityczną. Wystrój cechuje minimalizm i wyrafinowanie. Elegancja budynku na tle bujnej zieleni sprawdza się niesamowicie.

​Koszt projektu

Koszt zrealizowania tego typu projektów zaczyna się w progach 200 tysięcy USD, przy czym średnia to około 350 tysięcy USD. Po konkretny kosztorys zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem!

​Inspiracje na nietuzinkową aranżację

W opisywanym dziś przez nas domu pod Kijowem znajdujemy wiele inspiracji i pomysłów na niepowtarzalną aranżację. Nie brakuje ich również w salonie! Niskie meble stworzone w ogromnej mierze z samych poduch i materacy sprawiają, że konwencjonalne sofy mogą się schować! (a może właśnie się schowały?)

​Prywatność i ochrona

Jak widzieliśmy, ze strony podwórza, a raczej prywatnej działki, dom jest dość otwarty i łatwo dostępny. Z zewnątrz jednak, od strony ulicy napotykamy się na zamkniętą fasadę z ukrytymi drzwiami. Tak więc, prywatność jest tu niezwykle podkreślona.

Jeżeli jesteście zainteresowani tym, lub innymi projektami Aleksandra Zhidova, to wiedzcie, że pracuje on głównie w Rosji i na Ukrainie, ale jest również otwarty na oferty spoza tych krajów. Nie krępujcie się więc i skontaktujcie się z nim poprzez homify.

Jak ocenilibyście ten dom?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu