9 dowodów na to, że drzwi harmonijkowe są najlepsze! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

9 dowodów na to, że drzwi harmonijkowe są najlepsze!

Homify Polska Homify Polska
czarno - biała kawalerka Minimalistyczne domowe biuro i gabinet od nomad studio Minimalistyczny
Loading admin actions …

Dzięki nowoczesnym technologiom drzwi harmonijkowe mogą być ozdobnym i estetycznym elementem naszego domu czy mieszkania, pozwalając zarazem w niezwykle prosty sposób powiększyć jego przestrzeń. 

Drzwi harmonijkowe, to ciąg łańcuchowo połączonych ze sobą elementów, które można złożyć, otwierając przestrzeń na drugie pomieszczenie.  Mogą być one wykonane z przeróżnych materiałów. Najczęściej spotykamy drzwi harmonijkowe wykonane w całości ze szkła lub będące połączeniem kilku drzwi balkonowych.Podczas zakupu takich drzwi musimy pamiętać by były one wykonane z porządnego tworzywa i co najważniejsze żeby się zamykały cicho, szybko i lekko. 

Najczęściej drzwi harmonijkowe używane są jako połączenie pomiędzy salonem czy jadalnią a tarasem/balkonem. Jest to idealne połączenie z wielu powodów. Przede wszystkim drzwi harmonijkowe zwykle wykonane z szkła dostarczają znacznie więcej światła do pomieszczenia niż zwykłe okna. Co więcej w ciepłe dni zapewniają one dostęp do świeżego powietrza i wygodny niczym nie ogarniczony dostęp na balkon. 

Salon pełen słońca

Jedną z zalet drzwi harmonijkowych, jest fakt, że po złożeniu zajmują one zwykle mniej przestrzeni niż zwykłe drzwi. Ponadto, drzwi harmonijkowe ograniczają do minimum użycie framug, szyn i innych stałych elementów ściany. Co więcej, doskonale zastępują one ścianę, a przy użyciu szklanych elementów maksymalizują one dostęp światła do pomieszenia. Ta aranżacja pokazuje, że dzięki użyciu drzwi harmonijkowych  w całości ze szkła dostarczono do pomieszczenia niebywałą ilość światła. Jak widać użycie drzwi harmonijkowych jako drzwi balkonowe jest świetnym pomysłem na aranżację. Szkło jest idealnym tworzywem, które dopasuje się i do nowoczesnych i do bardziej tradycyjnych aranżacji. 

Drzwi harmonijkowe w tradycyjnym wydaniu

Wiejski balkon, taras i weranda od homify Wiejski

Dzięki drzwiom harmonijkowym możemy otworzyć nasz salon czy jadalnię na taras i ogród. Dzięki tego typu drzwiom, zyskujemy przestrzeń i szerokie przejście umożliwiające wygodne przemieszczanie się z domu do ogrodu. W razie gdy zechecemy coś przenieść przestawić, nie musimy się martwić, że zachaczymy o framugę, albo, że stół się nie zmieści w drzwiach. Otwarcie drzwi harmonijkowych dostarczy do naszego salonu czy jadalni dużą ilość świeżego powietrza, a podczas chłodniejszych dni dzięki minimalizacji ilości obramowań możemy podziwiać piękno naszego ogrodu przy zamkniętych drzwiach. W tej aranżacji idealnie połączono nowoczesność z tradycją. Rustykalne framugi połączono w nowoczesne drzwi harmonijkowe idealnie dopasowując się do budynku. 

Przedłużony taras

Dzięki drzwiom harmonijkowym dostęp do naszego tarasu może być znacznie ułatwiony, a w letnie dni można się cieszyć dostępem do świeżego powietrza i słońca nie tylko na tarasie ale i w mieszkaniu. W poniższej aranżacji wykorzystano klasyczne, powiększone drzwi okienne, które świetnie się komponują z nowoczesnym wyposażeniem wnętrza. 

Wygodny dostęp do balkonu

Nowoczesny balkon, taras i weranda od homify Nowoczesny

Drzwi harmonijkowe, możemy otwierać czy uchylać wedle naszych zapotrzebowań – nie musimy składać wszystkich skrzydeł, a  dzięki ich konstrukcji, gdy je otworzymy nie musimy się martwić o trzaskające drzwi podczas przeciągów. Dzieki użyciu drzwi harmonijkowych w tym mieszkaniu, możemy wygodnie dostać się na obszerny taras.  A gdy urządzimy grilla na tarasie, dzięki braku framug i szerokim przejściu wędrówka między kuchnią a tarasem będzie znacznie łatwiejsza i szybsza. 

Szybki podział

Eklektyczny balkon, taras i weranda od dwarf Eklektyczny Drewno O efekcie drewna

Dzięki drzwiom harmonijkowym możemy połączyć ale i rozdzielić dwa pomieszczenia. W tej aranżacji dzięki szklanym drzwiom harmonijkowym możemy szybko i skutecznie oddzielić jedno pomieszczenie od drugiego. Szklane, solidne drzwi w razie potrzeby pozwolą w kilka sekund stworzyć ścianę tworząc dwa niezależne pomieszczenia, nie ogarniczając przy tym dostępu światła do żadnego z pomieszczeń. Nowoczesne szyby szklane bardzo dobrze tłumią dźwięk, więc gdy jeden z domowników będzie miał ochotę na drzemkę w szybki sposób oddzieli się od pozostałych domowników. 

Drewniane drzwi harmonijkowe

Inne rodzaje drzwi harmonijkowych, to wariacje szklanych drzwi wyjściowych. Zamiast klasycznych dwóch elementów drzwi, zastąpione one zostały dwu-częściowymi drzwiami harmonijkowymi. Dzięki zastosowaniu takiego rodzaju drzwi, przy otwartych drzwiach znacząco zmniejszamy przestrzeń zajętą przez klasyczne skrzydła drzwi. Co więcej, drzwi harmonijkowe eliminują problem obitych ścian i mebli przez klamki i framugi drzwi. Szkło oprawione w drewniane ramy idealnie komponuje się z drewnianą podłogą i ociepla pomieszczenie. 

Jadalnia otwarta na ogród

Nowoczesne okna i drzwi od homify Nowoczesny

W tym projekcie projektancji nie tylko kapitalnie doświetlili jadalnie ale i umożliwili podziwianie ogrodu dzięki szklanym ścianom. Poprzez otworzenie zastosowanych drzwi harmonijkowych, można mieć jadalnie w ogrodzie bez wynoszenia stołu i to w 30 sekund!. Złożone harmonijkowe drzwi nie będą przeszkadzać i ułatwią przemieszczanie się między jadalnia a ogrodem. W zimie natomiast skutecznie ochronią przed chłodem i śniegiem dostarczając maksymalną ilość światła w tych ciemnych miesiącach. 

Oszczędność miejsca

czarno - biała kawalerka Minimalistyczna sypialnia od nomad studio Minimalistyczny
nomad studio

czarno – biała kawalerka

nomad studio

Ciekawym wykorzystaniem drzwi harmonijkowych może być zastosowanie ich jako drzwi do schowka na łóżko, pozwalając oszczędzić przestrzeń i co więcej zachować porządek w niewielkim pomieszczeniu. Drzwi harmonijkowe zastosowane w tym pokoju, po złożeniu otwierają dostęp do łóżka nie blokując zarazem dostępu do szafy.Taka aranżacja sypialni idealnie sprawdza się w małych mieszkaniach, gdzie każdy metr jest cenny. 

Drzwi harmonijkowe, świetnie się także sprawdzają jako drzwi od szafy, pozwalając na szybki i wygodny dostęp do mebla, wpuszczając światło do nawet najdalszych zakamarków szafy. Świetnie się sprawdzają one w wąskich pomieszczeniach, gdzie nie ma możliwości otwarcia szerokich drzwi.

Przestrzeń kontrolowana

czarno - biała kawalerka Minimalistyczne domowe biuro i gabinet od nomad studio Minimalistyczny
nomad studio

czarno – biała kawalerka

nomad studio

Zastosowanie białych frontów szafy w połączeniu z drzwiami harmonijkowymi jest idealnym rozwiązaniem zapewniającym oszczędność miejsca, optymalne wykorzystanie miejsca i wizualnie powiększa przestrzeń. W tym przypadku zastosowano drzwi harmonijkowe składające się tylko z dwóch elementów. Przy takim rozwiązaniu mieszkańcy kawalerki mogą otwierać tylko te skrzydła, które są potrzebne, nie odkrywając pozostałych części. 

Przy projektowaniu domu czy mieszkania warto rozważyć zastowanie drzwi harmonijkowych. W szczególności gdy chcemy wyeksponować piękny taras czy ogród. Jak widać taki rodzaj drzwi może znaleźć swoje zastosowanie i w małych mieszkaniach i w dużych apartamentach czy domach z ogrodem. 

A Ty zdecydujesz się na drzwi harmonijkowe?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu