Stylowość wkracza na nowy poziom! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Stylowość wkracza na nowy poziom!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od Arquiteto Aquiles Nícolas Kílaris Nowoczesny
Loading admin actions …

Chociaż w dzisiejszym świecie trendy w architekturze mają zasięg globalny, to jednak sztuka ta w każdym kraju pisze własną historię, ewoluuje pod wpływem konkretnych wydarzeń, lokalnych tradycji. Za sprawą dzisiejszego  Katalogu Inspiracji przeniesiemy się do Brazylii, gdzie odkryjemy, że wpływ Oscara Niemeyer'a wciąż jest niezwykle silny. Architekt ten był jednym z najbardziej znanych przedstawicieli modernizmu. Jego najsłynniejsze projekty powstały dla nowej stolicy kraju, miasta Brasília.

Krzywizny budynków Niemeyer'a wciąż zachwycają. Zafacynowały także architekta Aquiles'a Nicolas'a Kílaris'a, który z czasem stał się prekursorem ruchu ceniącego sobie zakrzywione linie i organiczne kształty. W jego współczesnych projektach budynek staje się niejako częścią natury, nic więc dziwnego, że zdobyły one niezwykłą popularność, czyniąc z Kílaris'a jednego z najbardziej znanych architektów w Brazylii. Odpowiada on za ponad 2000 budynków zrealizowanych tak w jego ojczyźnie, jak i zagranicą.

Czy i Was uwiodą jego faliste linie? Przekonajmy się…

Niczym rozwijający się pąk

Rozpoczynamy nasz spacer od widoku fasady bocznej. Zachwycają ogromne przeszklenia oraz falujące linie poprowadzone z nadzwyczajną lekkością i elegancją. Mimo krzywizn budynek rozwija się przed naszymi oczami niczym pąk kwiatu. Pomaga w tym zaznaczenie linii wieńczącej budynek, rozpoczynającej się od zadaszenia przestronnego tarasu, dalej poprzez zadaszenia przeszkleń, aż do fasady głównej, którą zaraz poznamy bliżej.

Oaza pełna światła

Powoli zbliżamy się do głównego wejścia, okazuje się, że ogromnych przeszkleń jest jeszcze więcej! Mają one wysokość dwóch pięter budynku. Specjalnie do nich zaprojektowano długie, stylowe zasłony, które znajdziemy we wnętrzu. Teraz jednak przyciąga nas fasada od ulicy, jesteśmy niczym ćmy lecące do światła! Jasność wypływająca z wnętrza podkreśla zarys przepięknej bryły. Aby można było ją kontemplować także z sąsiedniej działki, mur otaczający posesję otwarto.

Dyskrecja za dnia

Teraz stajemy przed fasadą główną w świetle dnia. Choć znacznie bardziej dyskretna niż po zmroku i tak przyciąga nas swoją elegancją. Uwagę zwracają oczywiście faliste linie, przywodzące na myśl organiczne formy wywodzące się z natury. Do rezydencji doskonale pasuje nadana jej przez architekta nazwa. Przed nami Dom Orchidea! Biel i delikatna szarość fasady faktycznie przypomina nam o jednej z odmian tej rośliny. Wspomniany już pas wieńczący konstrukcję oraz przestronny balkon na piętrze wyglądają niczym delikatne płatki.

Organiczne formy

Za aranżację wnętrz w tej zachwycającej willi odpowiada Iara Kílaris. Ścisła współpraca pomiędzy architektem a dekoratorką jest widoczna już na pierwszy rzut oka! Wspaniałe architektoniczne formy dopełniane są wystrojem. Na powyższym zdjęciu naszą uwagę przyciągają naturalnie organiczne formy galerii piętra oraz spływających na dół monumentalnych schodów. Przestrzeń pod nimi wykorzystano na wprowadzenie zieleni do wnętrza. To niejedyny taki zabieg w tym domu…

Salon czy przedpokój?

Cofamy się o kilka kroków, aby poznać widok, jaki otwarłby się przed nami po przekroczeniu progu. Przestrzeń z kremową sofą, miękkim dywanem, okrągłym stolikiem oraz oryginalnym fotelem w wielu domach byłaby doskonałym salonem. Tutaj to zaledwie przedpokój! W tym miejscu warto dodać, że wszystkie przestrzenie w tym zachwycającym domu są ze sobą zintegrowane. Stojąc w drzwiach wejściowych możemy dojrzeć co dzieje się na tarasie na tyłach domu.

Ukryta łazienka

Drzwi prowadzące do małych toalet przy strefach publicznych naszych domów rzadko są ciekawe. W tej willi wszystko jest warte uwagi! Do łazienki wiedzie urokliwa dróżka po okrągłych płytach ułożonych na białych kamyczkach. Nie mogło zabraknąć tutaj także wspaniałych roślin. W wyłożonym marmurem wnętrzu także odnajdziemy skalniaczek z roślinami o żółtych kwiatach. Ma on falisty kształt powtórzony przedłużeniem wspomnianej dróżki na posadzce. Odpowiada im podwieszany sufit. W tym projekcie każdy szczegół jest przemyślany!

Kuchnia z jadalnią

W naszej rezydencji luksusowy wystrój nie przeszkadza wcale w budowaniu atmosfery przytulności. Neutralna gama barwna, biel oraz kremowy działają kojąco na zmysły. W tym duchu postanowiono połączyć jadalnię z kuchnią, aby rodzina zawsze była w komplecie! Strefy te rozdziela barek, przy którym zaaranżowano praktyczną, ale i wygodną, strefę śniadaniową. Naszą uwagę musi zwrócić niezwykle oryginalna kryształowa lampa, wydaje się przeczyć prawom grawitacji!

Luksusowa sypialnia

Niektóre z luksusowych wnętrz budzą naszą rezerwę swoją ostentacją. Nasi profesjonaliści nie wpadli w tę pułapkę! Główna sypialnia jest tego najlepszym dowodem. Designerskie meble oraz zachwycające dekoracje, jak na przykład kolejne kryształowe lampy, są doskonale dobrane. Nie ma tutaj mowy o przeładowaniu, o nadmiarze. Dodatkowo, wprowadzenie ciepłego, beżowego dywanu w stylu shabby chic oraz ławy z giętego drewna sprawia, że pomieszczenie staje się nadzwyczaj przytulne.

Rajski taras

Na koniec czeka nas wizyta na rajskim tarasie, inaczej nie można go nazwać! Przestrzeń na zewnątrz doskonale integruje się z wnętrzem. Na taras wchodzimy z jadalni, czeka tam na nas… kolejna jadalnia oraz kuchnia na świeżym powietrzu. Dalej znajduje się strefa wypoczynku z wygodnymi leżakami i wspaniały basen o organicznej formie. Z tafli niebieskiej wody wyrasta filar podtrzymujący bryłę budynku. Robi wrażenie!

Jesteście ciekawi, jakie rezydencje buduje się w Polsce? Ta willa Was zaskoczy: Słoneczna twierdza!

Gdybyście mieli nieograniczone środki, to zdecydowalibyście się na budowę właśnie takiej rezydencji?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu