Sto metrów luksusu! | homify

Sto metrów luksusu!

homify.Pl homify.Pl
Casas Cube Nowoczesne domy
Loading admin actions …

W czasach kryzysu, w których aktualnie żyjemy, bardzo dobrym pomysłem jest postawienie na tak zwany dom prefabrykowany, czyli dom składany na miejscu budowy z gotowych elementów. Obiekt, o którym mowa, został zaprojektowany przez hiszpańską firmę architektoniczną Casas Cube. Wzniesiony szybko i za stosunkowo niewielkie pieniądze, zajmuje przestrzeń stu metrów kwadratowych. Jesteście ciekawi jak wygląda? Nie czekajmy zatem dłużej i rozpocznijmy naszą wycieczkę!

Na tyłach

Dom prefabrykowany można wznieść na dowolnej płaskiej powierzchni. Model, który widzimy na zdjęciu, posiada trzy sypialnie, łazienkę, kuchnię, jadalnię oraz dwa tarasy, jeden z tyłu i jeden z przodu. Jeżeli chodzi o materiały budulcowe, w tym przypadku postawiono na drewno i marmur. Oczywiście gama owych materiałów jest znacznie szersza, a ich wybór zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych preferencji.

Z boku

Architekci obiektu postawili na oryginalne wymieszanie ze sobą wykorzystanych materiałów budulcowych, czyli drewna i marmuru. Z perspektywy, z której wykonano zdjęcie, gra tekstur i barw jest idealnie widoczna. Takie połączenie wpływa na to, że dom sprawia wrażenie eleganckiego, a zwłaszcza – bardzo oryginalnego. Co za tym idzie, na pewno wyróżnia się spośród okolicznych budynków. Pomaga mu w tym również ciekawe, bo podwójne zadaszenie tylniego tarasu.

Przyglądając się rezydencji, nie sposób nie zwrócić uwagi na małe okna w większości pokojów. Niestety, w tego typu obiekcie nie można zainstalować większych okien, gdyż mogłyby one znacząco naruszyć konstrukcję budynku. Poza tym, wielkość okien została dobrana proporcjonalnie do wielkości pomieszczeń.

Wejście

W prezentowanym budynku, choć jest to obiekt prefabrykowany, nie zapomniano o żadnym szczególe! Model zaproponowany przez architektów z Casas Cube nie jest modelem sztywnym i niezmiennym. W zależności od gustu właścicieli można dokonać w nim przynajmniej kilku zmian. Właścicielom budynku ze zdjęcia zaproponowano wejście do wnętrza przy użyciu niewysokiej platformy. Zostało ono ponadto zadaszone, aby osłonić wchodzących lub wychodzących przed zmiennymi warunkami pogodowymi.

Marmurowa fasada

Marmurowa fasada nadaje obiektowi wyrafinowanego i subtelnego charakteru. Zdominowały ją duże okna przesuwane, które bez najmniejszego problemu mogą być otwierane i łączyć tym samym wnętrze budynku z otaczającą go przestrzenią zewnętrzną. W rogu widoczny jest taras, z którego można zajrzeć do kuchni oraz jadalni.

Kuchnia

Kuchnia jest dość duża i funkcjonalna. Zainstalowano w niej kilka półek i szafek, w których można przechowywać wszystko, co niezbędne, dużą lodówkę, zmywarkę i piekarnik. Nie przegapiono zatem niczego! Z estetycznego punktu widzenia, gdzieniegdzie można by się do kilku szczegółów przyczepić, jednak wszystko to kwestia gustu i indywidualnych wyborów. Zastosowane materiały i wzory to tylko przykłady. Ich wachlarz jest znacznie bardziej rozbudowany. Dzięki dużym oknom wychodzącym na ogród i dominującej wszędzie bieli przestrzeń wydaje się znacznie większa, a na pewno, za sprawą światła naturalnego wpadającego do jej wnętrza, jest bardzo jasna.

Sypialnia

W sypialni mamy do czynienia z sytuacją bardzo zbliżoną do tej w kuchni. Biel szafek odbija światło wpadające przez okna, a tym samym sprawia, że pomieszczenie optycznie wydaje się bardziej przestronne i większe.

Jadalnia

Z jadalni przez duże okna można dostać się bezpośrednio na taras, uwieczniony wyraźniej na kilku wcześniejszych zdjęciach. Prezentowana jadalnia jest pomieszczeniem jasnym i dość chłodnym, co umożliwia spokojne spożywanie w niej smacznych posiłków, nawet w pochmurne lub bardzo słoneczne dni. W trakcie jedzenia można też podziwiać widoki rozciągające się na zewnątrz rezydencji.

Jeżeli zainteresowały Cię domy prefabrykowane, zajrzyj również tutaj: Gotowy dom w wersji DELUXE

A Wy co sądzicie o domach prefabrykowanych?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu