​Nietypowo nowoczesny dom! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

​Nietypowo nowoczesny dom!

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesne domy od Loyola Arquitectos Nowoczesny
Loading admin actions …

Dziś zapraszamy na spacer po Querétaro, gdzie znajduje się piękny dom, o którym opowiemy: Casa Olivos. Jest to typowa meksykańska rezydencja, w której znajdziemy akcenty kolonializmu, przy czym całość zaskakuje swoją współczesnością. Grupa architektów z Loyola Arquitectos zdecydowanie stanęła na wysokości zadania. We wnętrzu dominuje styl nowoczesny, dzięki czemu jest to wyjątkowo komfortowe miejsce. Wyszukane wykończenia, eleganckie materiały, ogrom udogodnień i wyrafinowana aranżacja sprawia, że nie możemy wyjść z podziwu! Duże przestrzenie, naturalne światło wpadające przez ogromne okna i delikatne przejścia pomiędzy różnymi pomieszczeniami i ogrodami zaskakują na każdym kroku. Na koniec naszej trasy po Casa Olivos wręcz oniemieliśmy z wrażenia! Chyba nie zrezygnujesz z tej wycieczki? Zaczynajmy!

Atrakcyjny początek

Już główna fasada budynku zdradza, że czeka nas bardzo przyjemna wizyta. Dominują tu wzory geometryczne, duże płaszczyzny o różnych wysokościach, poustawiane w taki sposób, by uwidocznić wielowymiarowość fasady. Frontalna część budynku zachęca swoją otwartością. Każdy kolor i tekstura są pięknie uwidocznione. Taki układ to w dużej mierze hołd dla architektury kolonialnej – w tym wypadku, ubranej w nowoczesność. Ten widok zdecydowanie zachęca by przekroczyć progi domu i odkryć co skrywają mury tego budynku.

​Obraz nocą

Mamy przed sobą widok en face, zdecydowanie bardziej ogólny, mniej dramatyczny, ale nie mniej uderzający, ponieważ pozwala nam właściwie ocenić ogrom nieruchomości. Z tej perspektywy, styl kolonialny, który widzieliśmy na poprzednim zdjęciu nie jest już tak mocno widoczny, za to bardziej możemy docenić ułożenie figur geometrycznych i ewidentny styl nowoczesny fasady. Para olbrzymich sześcianów skrywa wejście do domu, ukryte za ścianą z ciemnego kamienia. Garaż nie został zamknięty topornymi drzwiami, wręcz przeciwnie, został zaprojektowany na otwartym planie. W ten sposób jednocześnie oświetla się garaż i całą przestrzeń przed nim.

​Niesamowite podwórze na tyłach

Podwórze na tyłach posiadłości jest studnią niespodzianek! Znajdujemy tu mnóstwo miejsca przeznaczonego na wypoczynek, rekreację i zabawę. Nie zabrakło tu basenu, miejsca na grillowanie, odpowiednio przygotowanego patio, ogrodów, fontanny, ław i ogólnodostępnej przestrzeni do zabawy. Jednak wisienką na torcie jest taras widoczny w tle, na piętrze jednej z części budynku.

Oświetlenie wewnątrz domu skierowane ku ogrodowi, w połączeniu z blaskiem bijącym od basenu i lamp na zewnątrz daje niesamowity efekt! Gra światła z cieniem tworząca się na wszystkich powierzchniach i teksturach sprawia, że podwórze spowija atmosfera tajemniczości i magicznej nastrojowości.

​Połączenia

Każda przestrzeń w domu jest bezpośrednio lub pośrednio połączona z ogromnym podwórzem na tyłach budynku. Czy nie każdy z nas chciałby mieć taki widok z okna? Na tym przykładzie widzimy, że ściany oddzielające dom od ogrodu są całkowicie przezroczyste, w pełni przeszklone. Oczywiście, drzwi łączące te dwie przestrzenie również zostały wykonane ze szkła. To niewielkie pomieszczenie to tylko próbka stylu i elegancji królujących we wnętrzach. 

​Kuchnia pełna życia!

Kuchnia przepełniona jest nowoczesnością i stylem, ale zachowuje pewne cechy wielkich kuchni tradycyjnych rezydencji z przeszłości: duży stół w centralnej części pomieszczenia, ściany pokryte szafkami i regałami, połączenie z patio, dostęp do niewielkiego, prywatnego ogrodu, a także rośliny porozstawiane po całym pomieszczeniu i podwieszone nad stołem. Trochę ciemnego drewna tu, trochę jasnego drewna tam, a wszystko zwieńczone cudownym oświetleniem! Lampy osadzone w różnych punktach sufitu ustawiono tak, aby każda była skierowana w inne miejsce, dzięki temu możemy rozkoszować się delikatną, subtelną atmosferą domowego ciepła.

​Klasyczna jadalnia

Jadalnia jest po prostu fantastyczna! To pomieszczenie nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia z nostalgiczną aranżacją odwołującą się do dawnych zasad estetyki. Jest to wykwintny design zaczerpnięty ze stylu kolonialnego: duży stół jadalniany wykonany z ciemnego drewna z krzesłami z czarnymi, skórzanymi obiciami, a do tego akcesoria wykonane ze stali i gdzieniegdzie zdobienia przypominające girlandy. Cały wystrój uzupełnia para subtelnych lamp podwieszonych nad stołem. Te, przypominające odwrócone świeczniki lampy, są bardzo ciekawym i jasnym elementem aranżacji jadalni.

​Przytulny salon

Salon jest pomieszczeniem, które emanuje ciepłem i wygodą, a widzimy to pod dowolnym kątem i w każdym zakamarku tej przestrzeni. Paleta ciepłych kolorów – od szarości po brązy, kominek widoczny w tle, duże sofy okryte poduszkami i dywan z mozaiką złotawych i beżowych kolorów… To wszystko sprawia, że salon jest niezwykle przytulny. Od razu mamy ochotę na długie rozmowy spędzone przy kominku.

Trochę luksusu nikomu nie zaszkodzi!

Zobaczyliśmy już piękne podwórze, cudowną kuchnię, niesamowitą jadalnię i magiczny salon, ale to pomieszczenie bije wszystko inne na głowę! Mówimy o prywatnym barze. Niezwykle luksusowe pomieszczenie z dostępem na patio, gdzie z pewnością z wielką chęcią spędzilibyśmy kilka godzin zwyczajnie relaksując się z drinkiem w ręku. Jak w prawdziwym barze, mamy tu długą ladę barową i eleganckie stołki barowe. Nie mogło tu również zabraknąć stołu do gier, części multimedialnej, godnego pozazdroszczenia regału z alkoholami, tajemniczego, miękkiego oświetlenia… Można prosić o więcej? Najwyraźniej tak, bo wycieczka się jeszcze nie skończyła!

​Ostatnia niespodzianka!

Czego jeszcze brakuje, żeby nazwać ten dom doskonałym? Oczywiście: piwniczki z winami! Ukryta w kącie baru, ta piwniczka chroni cenny zbiór drogich butelek przed promieniami słonecznymi. Jednak nie zazdrościmy tylko zbioru win, ale też wspaniałego wyglądu piwniczki! Połączenie nieobrobionego kamienia z serią drewnianych belek daje niesamowity efekt, szczególnie jeżeli ściana jest podświetlona. Tworzą się wtedy nieregularne, przyćmione promienie wyłaniające się ze szczelin między kamieniem a drewnem. To się nazywa zakończyć wizytę z rozmachem!

Skoro mówimy o rozmachu, na pewno zachwyci Was również dom jak letnia rezydencja gwiazd! 

Która część Casa Olivos podoba Wam się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu