Zamieszkaj w ukrytym bunkrze! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Zamieszkaj w ukrytym bunkrze!

Alicja Olko Alicja Olko
Casa no Gerês Nowoczesne domy od CORREIA/RAGAZZI ARQUITECTOS Nowoczesny
Loading admin actions …

Jest coś niezwykle wyjątkowego w domach, które powstały w zgodzie z najnowszymi trendami w architekturze, a do wybudowania których wykorzystano innowacyjne materiały. Patrząc na nie, można odnieść wrażenie, że przenosimy się wehikułem czasu do przyszłości, aby przyjrzeć się, jak mieszkać będą kolejne generacje.

Przykład, który Wam dzisiaj zaprezentujemy, jest jednym z takich właśnie futurystycznych domów. Jego zwiedzanie to wirtualne doświadczenie- dzięki oryginalnej formie, fantastycznemu wykorzystaniu drewna i surrealistycznej lokalizacji staje się jedynym w swoim rodzaju. Innowacyjny i ekologiczny design zachwyci każdego miłośnika wyszukanej architektury. Przekonajcie się sami!

W obronie natury

Dom wzniesiono na ogromnej działce o powierzchni 4000 metrów kwadratowych. Znajduje się ono na obszarze chronionym, ze względu na jego wyjątkowe cechy przyrodnicze. Budowa betonowego domu była możliwa jedynie pod warunkiem zachowania wszystkich drzew i krzewów porastających teren. Te, a także inne ograniczenia znacznie utrudniły architektom dopracowanie projektu, który byłby zgodny z oczekiwaniami klientów oraz wymaganiami narzuconymi na tej działce.

Architekci zdecydowali się na ambitny design- dom został zbudowany przy użyciu betonu i szkła, a na jego lokalizację wybrano bardzo specyficzny obszar terenu. Jak widać na zdjęciu sześcienna bryła z jednej strony wychodzi poza skarpę, dramatycznie z niej zwisając.

Widok aż po horyzont

Już po pierwszej inspekcji działki architekci zdawali sobie sprawę z tego, że czeka ich wymagający projekt. Spektakularny krajobraz oraz bujna roślinność porastająca działkę stanowiły główny wyznacznik prac. To do nich właśnie dostosować trzeba było całościowy design. Inwestorzy pozostawili architektom wolną rękę jeżeli chodzi o projekt domu. Ich jedynym wymaganiem było stworzenie takiego lokum, które pozostawałoby w stałym kontakcie z naturą i umożliwiało jej podziwianie z każdego miejsca we wnętrzu. Przyszli właściciele zakochali się w tej okolicy podczas corocznych letnich wakacji, które tu spędzali. Stąd też decyzja o budowie w tym konkretnym miejscu.

Przytulne wnętrze

Wnętrze domu zaskakuje swoją przytulnością. W odróżnieniu od chłodnej, industrialnej fasady, w środku dominuje ciepłe drewno. Okładzinę z tego materiału widzimy na niemal wszystkich ścianach oraz na suficie. Podłoga z żywicy jest wspaniałym naturalnym wykończeniem całości. Meble zachwycają swoim prostym ale nowoczesnym designem- ich kształty oraz materiały są nawet nieco futurystyczne. Wyposażenie wpisuje się zatem w surrealistyczny charakter budynku. Dzięki przeszklonym ścianom po obu stronach, wnętrze domu jest jasne i oddychające, a natura niemal wdziera się do środka.

Jadalnia

Jak już wspominaliśmy wcześniej, okoliczna natura stanowiła priorytet w designie domu. Zdecydowano się zatem na wielkoformatowe przeszklenia, które pozwalają krajobrazowi stać się integralną częścią wnętrza. Piękne widoki są najlepszą dekoracją wnętrza, dlatego też ograniczono liczbę dodatków i akcesoriów, aby prym wieść mogła właśnie natura. W minimalistycznie urządzonej jadalni spożywać można posiłki podziwiając panoramiczny widok na okolicę. Także w tym pomieszczeniu dominują nieliczne, skromne meble wykonane z jasnego drewna.

Ukryte z tyłu

W tym oryginalnym domu są pewne miejsca, które na pierwszy rzut oka wydają się być czymś innym, niż są w rzeczywistości. Jednym z nich jest ściana za obszarem jadalni, która wygląda jak najzwyczajniejsza w świecie powierzchnia pokryta drewniana okładziną, Nie dajcie się jednak zwieść…

Niespodzianka!

Ukryta za składaną  w harmonijkę ścianą znajduje się kuchnia! Pomieszczenie  połączyć można z jadalnią w jedną całość lub utrzymać je w odseparowaniu.. Centralnym elementem tej przedziwnej kuchni jest metalowa wyspa, w którą wbudowano zlewozmywak oraz palniki elektryczne. Za nią znajduje się system szafek, estetycznie zabudowanych drewnem. Gdy otwarte, wnętrze kuchni korzysta z naturalnego światła hojnie wpadającego przez wielkoformatowe okno jadalni.

Łazienka

Minimalistyczny, ale przytulny design króluje także w łazience. Nowoczesna armatura o obłych, oryginalnych kształtach pięknie komponuje się z naturalnym drewnem, które dominuje na niemal wszystkich powierzchniach. Z wanny, w czasie relaksującej kąpieli, podziwiać można widok na ogród- a wszystko to za sprawą wysokiego od podłogi do sufitu okna.

Co myślicie o takiej architekturze?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu