Twórcze dzieła czynią Twoje twórcze życie! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Twórcze dzieła czynią Twoje twórcze życie!

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Półka jak drzewo 210x210 od INSPIRUJĄCE PÓŁKI Nowoczesny
Loading admin actions …

Nasze wnętrza mają olbrzymie znaczenie dla poczucia własnego komfortu oraz estetyki. Pragniemy, aby odzwierciedlały to co nas fascynuje, czym się interesujemy oraz obecne trendy wyznaczane przez najwybitniejszych dekoratorów wnętrz na świecie. Wielu z Was zastanawia się jak stworzyć przestrzeń prywatną, która będzie funkcjonalna, praktyczna, a zarazem piękna i niepowtarzalna. Czy w ogóle jest to możliwe? W dzisiejszym artykule pokażemy Wam jak w wyjątkowy sposób stworzyć przytulne i jednocześnie atrakcyjne miejsce użytku dziennego. 

Sztuka oraz architektura wnętrz od zarania dziejów były ze sobą w wyjątkowy sposób powiązane. Bywały okresy, że wpływ sztuki był mniejszy lub większy, jednak zawsze był on widoczny w architekturze. Obecnie sztuka współczesna odrywa istotną rolę w naszym życiu codziennym oraz aranżacji wnętrz. Sztuką możemy nazwać wszystkie przedmioty o niebanalnym, wyjątkowym designie, które służą nam swoją funkcjonalnością każdego dnia, ale także niepowtarzalne dzieła sztuki, rzeźby czy grafikę, które nadają charakteru przestrzeni oraz wnoszą odrobinę ekstrawagancji i luksusu. Większość z nas ma mylne przekonanie co do posiadania sztuki w swojej przestrzeni użytkowej. Wydaje nam się, że potrzeba olbrzymich nakładów finansowych, aby zaaranżować obraz lub rzeźbę, tymczasem prawda jest zupełnie inna. Aby stworzyć artystyczny, niebanalny klimat w naszym wnętrzu wystarczy wyjątkowe poczucie estetyki oraz niezwykła wrażliwość na piękno. Dzięki temu nawet zwykłą maszynę do pisania jesteśmy w stanie zaadaptować na niebanalną, artystyczną instalację, ozdobę każdej przestrzeni. 

Pamiętajcie, że do sztuki również zalicza się umiejętność aranżacji wnętrz oraz odpowiedniego wyeksponowania interesujących elementów wyposażenia. Zdolność zaprojektowania przytulnej, funkcjonalnej oraz estetycznej przestrzeni wymaga dużego talentu oraz predyspozycji do kreowania własnej rzeczywistości i otoczenia. My dzisiaj chcielibyśmy się zająć sztuką w pełnym tego słowa znaczeniu, a więc pod lupę trafią obrazy, rzeźby, zdjęcia, a nawet plakaty. Sprawdźcie w jaki sposób można wyjątkowo udekorować wnętrze wykorzystując twórcze dzieła!

Instalacja w salonie

Nowoczesne domowe biuro i gabinet od homify Nowoczesny

Zapewne zastanawiacie się co kryje się za tajemniczym pojęciem instalacji artystycznej. Otóż jest to realizacja artystyczna w konkretnej przestrzeni (np. miejscu lub obiekcie). Do tej formy sztuki możemy również zaliczyć konstrukcję danego pomieszczenia wyeksponowaną w odpowiedni sposób, podkreśloną energicznym odcieniem koloru oraz przyozdobioną np. pomponami. Brzmi dziwacznie, jednak w największym uproszczeniu tego typu twory określamy mianem instalacji artystycznej. W naszej codziennej przestrzeni mogą to być różnego rodzaju przedmioty zespolone ze sobą w niebanalny sposób, np. książki połączone grubym sznurkiem, przymocowanym do sufitu. Pomysłów jest wiele, w tej kwestii nie ma żadnych ograniczeń, tak więc możemy zaaranżować cokolwiek, co uważamy za ciekawe, interesujące. Nawet neonowy, podświetlany napis zawieszony na ścianie potrafi wnieść odrobinę artystycznego klimatu, nieprawdaż? 

Żywa ściana

​Naturalny mech na ściany marki Moss Trend® w kolorach Pantone 2016 Nowoczesne domowe biuro i gabinet od BandIt Design Nowoczesny Marmur
BandIt Design

​Naturalny mech na ściany marki Moss Trend® w kolorach Pantone 2016

BandIt Design

Słyszeliście kiedykolwiek o żywej ścianie?  To najświeższy trend, który dotarł do nas całkiem niedawno, jednak już zdołał zjednać sobie rzesze zwolenników. O czym konkretnie mowa? O specjalnym panelu z zintegrowanym systemem nawadniania, który w sposób inteligentny i przemyślany doprowadza wodę do wertykalnych zielonych ogrodów. Projekt marki Bandit Design wybiega o krok do przodu i proponuje wszystkim fascynatom nowoczesnych rozwiązań mech jako artystyczne dzieło zdobiące wnętrze naszej przestrzeni. Nie wymaga on żadnego dodatkowego systemu nawadniania, natomiast z powietrza pobiera 50% wilgoci. Produkt jest naturalny i dostępny w szerokiej gamie kolorów, wzorów oraz wymiarów. Dzięki posiadaniu tak charakterystycznej artystycznej ozdoby nasze wnętrze nabiorą zupełnie innego wyglądu oraz klimatu. 

Rzeźba użytkowa

Półka jak drzewo 210x210x18cm od INSPIRUJĄCE PÓŁKI Nowoczesny
INSPIRUJĄCE PÓŁKI

Półka jak drzewo 210x210x18cm

INSPIRUJĄCE PÓŁKI

Nie sztuka jest zaprojektować coś co w ogóle nam się nie przyda, sztuką jest stworzyć taki mebel, przedmiot, który będzie nie tylko zacnie się prezentował, ale także zdobił wnętrze naszego mieszkania. Dlatego chcielibyśmy Wam przedstawić niepowtarzalną i oryginalną półkę na książki, dekoracje i różnego rodzaju przedmioty, która sama w sobie jest dekoracją przedpokoju. Produkt ten jest dziełem profesjonalistów z firmy Inspirujące Półki, którzy zajmują się tworzeniem niebanalnych półek przypominających drzewa, gałęzie itp. Każdy wzór może być odpowiednio modelowany na potrzeby klienta, zatem daje nam to możliwość dopasowania idealnej półki do danej przestrzeni. Tak oryginalny mebel może zdobić zarówno wnętrze  przedpokoju jak i salonu czy pokoju dziecięcego. My jesteśmy zachwyceni tym artystycznym dodatkiem!

Zdjęcia

Aranżacje od FABHOME Nowoczesny Aluminium/Cynk
FABHOME

Aranżacje

FABHOME

Do jednej z wielu form sztuki można zaliczyć również fotografię, bowiem wykonać odpowiednio naświetlone, skadrowane i wyostrzone zdjęcie jest nie lada trudno. Fotografie to wyjątkowe dzieła sztuki, które zatrzymują pewien moment na wieki, dzięki temu możemy cieszyć się szczególnymi chwilami zatrzymanymi w kadrze lub powracać do nich. Fotografie to także pamiątki. Nie tylko odwiedzanych przez nas miejsc, ale także wspomnienia po miejscach, których już nie ma oraz po ludziach, którzy już odeszli od nas. Szczególny klimat posiadają stare fotografie, wykonane w czarno-białych odcieniach, z dużą ilością szumów. Dzięki tym ozdobom możemy w sposób nieprzeciętny przyozdobić nasz przedpokój lub salon. Gwarantujemy Wam, że efekt powali niejednego gościa!

Obraz

Poprzez sztukę większość z nas najczęściej kojarzy właśnie obrazy. Chociaż pojęcie to jest bardzo rozległe i obejmuje wiele dziedzin, to właśnie malarstwo jest najbardziej rozpowszechnioną formą artystycznej ekspresji. Aby móc wykorzystać obraz w przestrzeni musimy spełnić kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim dopasować jego kolorystykę do stylistyki wnętrza. Warto pamiętać o tym starając się wybrać wyjątkowe dzieło sztuki, ponieważ źle dopasowana kolorystyka może wprowadzić chaos i bałagan do naszej przestrzeni. W zależności od rodzaju sztuki nasze dzieło powinno być właściwie zgrane ze stylem przestrzeni osobistej, a więc wszelkie abstrakcyjne, geometryczne obrazy powinny być zaaranżowane w nowoczesnych wnętrzach. Dzięki temu prezentują się bardziej prestiżowo, a nasze cztery kąty są godnym tłem do eksponowania tych wybitnych dzieł.

Nowoczesna rzeźba

Współczesna sztuka jest pojęciem bardzo obszernym, bowiem za sztukę można uznać niemalże wszystko co odbiega od normy i prezentuje się wyjątkowo oryginalnie. Oczywiście tak jak i łatwo uznać coś za sztukę, tak niezmiernie trudno stworzyć coś co będzie reprezentowało warsztat artystyczny w stu procentach. My chcielibyśmy Wam przedstawić niezwykle pomysłową i ciekawą instalację lub jak kto woli nowoczesną rzeźbę. która nie wymagała od twórcy wielkiego zaangażowania. Jedynym problematycznym elementem mogło być znalezienie odpowiedniego miejsca, które podkreśli wyjątkowość tej rzeźby oraz wyeksponuje jej piękno i prostotę. Tym artystycznym, nowoczesnym tworem jest rower, który został pomalowany na matowy, biały odcień. Dzięki temu z zwyczajnego, powszechnego przedmiotu udało się stworzyć coś co banalnej dekoracji nie należy. 

Czy dekorujecie mieszkanie różnego rodzaju twórczymi dziełami? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu