Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom, jak marzenie!

homify.Pl homify.Pl
Loading admin actions …

Wątpliwe, aby była na świecie osoba, która choć przez chwilę nie marzyłaby o uroczym, niewielkim domku na peryferiach. Jednak wzniesienie nawet małego budynku wiąże się często z dużymi nakładami czasowymi i finansowymi. I tu z pomocą przychodzą nam nowoczesne technologie stosowane coraz powszechniej w sektorze budowlanym! Gdyby nie one, nie powstałoby coś, co potocznie nazywane jest domem prefabrykowanym. Obiekt, o którym mowa, to właśnie taki dom. Zaprojektowała go hiszpańska firma architektoniczna Casas Inhaus, która specjalizuje się w tego typu konstrukcjach bez względu na pożądane kształty i rozmiary.

Kamienny mur

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Casas inHAUS
Casas inHAUS

Fachada con iluminación nocturna modelo Chipiona Casas inHaus

Casas inHAUS

Niewielki obiekt, któremu poświęcone jest te kilka słów, jak widać na załączonym zdjęciu, charakteryzuje się dużą prostotą i czystością formy. Prostokątna bryła, pozbawiona jakichkolwiek wypustek, a zatem łatwa w montażu, to nic innego, jak oszczędność czasu, a zwłaszcza kosztów związanych z budową. Choć projekt nie jest krzykliwy, nie jest też pod żadnym względem monotonny. Przyczynia się do tego w głównej mierze zastosowana dekoracja ścian. Połączenie białych płytek z kamiennym murem to zdecydowanie strzał w dziesiątkę! Za sprawą dużych okien, patrząc na budynek z zewnątrz, można odnieść wrażenie, że wewnątrz panuje duża swoboda. Czarne ramy okien zwiększają odczucie stabilności konstrukcji.

Różnorodność opcji

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Casas inHAUS
Casas inHAUS

Fachada moderna del modelo Chipiona de Casas inHaus

Casas inHAUS

Dom prefabrykowany, czyli składany na miejscu budowy z gotowych elementów, zapewnia użytkownikowi możliwość samodzielnego wyboru różnego rodzaju materiałów, z których budynek ma zostać wykonany. W gestii użytkownika pozostaje także wybór kolorystyki. Wszystko według indywidualnych potrzeb i preferencji. Prezentowana rezydencja, choć niewielka, w swym wnętrzu mieści kilka pomieszczeń. Zaaranżowano w niej sypialnię, łazienkę, salon z aneksem kuchennym i jadalnianym, a także mini kącik relaksu i prywatności.

Białe wnętrze wygląda na większe

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Casas inHAUS
Casas inHAUS

Cocina modelo Chipiona de Casas inHaus.

Casas inHAUS

Biel to chyba jedyna barwa, która optycznie powiększa przestrzeń i tę jej właściwość zastosowano w prezentowanej rezydencji. Czyż widoczna na zdjęciu kuchnia i jadalnia nie sprawiają wrażenia całkiem dużych? W rzeczywistością zorganizowano je na zaledwie kilku metrach. Co więcej, biel, w połączeniu z naturalnym światłem wpadającym przez okno, sprawia, że pomieszczenie jest zawsze jasne, a tym samym choć niewielkie, nie przytłacza swoich użytkowników. Uwagę przykuwa zwłaszcza umieszczony centralnie stół ze szklanym blatem. Meble i dodatki wzbogacone o szklane elementy mają tę zaletę, że nie zakłócają pola widzenia, a nawet pomagają w rozprzestrzenianiu się światła na bardzo ograniczonej przestrzeni.

Proste meble

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez Casas inHAUS
Casas inHAUS

Salón-comedor modelo Chipiona de Casas inHaus.

Casas inHAUS

Za sprawą takiego, a nie innego doboru mebli, salon oraz aneks kuchenny stanowią spójną całość. Drewno jest materiałem, który pasuje niemalże do wszystkiego i wszędzie, gdyż jest subtelne i delikatne. Drewniane wykończenia mebli, przede wszystkim stołu i kanapy, sprawiają, że przestrzeń wydaje się elegancka i przytulna. Puszysty, niebieski dywan to praktyczny dodatek, bez którego całości zdecydowanie brakowałoby tego czegoś.

Przestronne okna w salonie

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez Casas inHAUS
Casas inHAUS

Comedor del modelo Chipiona de Casas inHaus

Casas inHAUS

Przestronne okno, które pełni równocześnie funkcję drzwi prowadzących do ogrodu, zapewnia dopływ dużej ilości światła dziennego do wnętrza rezydencji. Umożliwia także odpowiednią wentylację pomieszczeń. Proste oświetlenie sufitowe oraz  lampa podłogowa sprawiły, że nawet po zmroku rezydencja nie jest zagrożona ciemnością. Szafa wbudowana w ścianę to kolejny majstersztyk architektoniczny oszczędzający przestrzeń, której tak niewiele w tej rezydencji jest do dyspozycji. Zastosowanie tradycyjnej szafy z pewnością zaburzyłoby harmonię i ład pomieszczenia. Profesjonalni architekci pamiętali o tym.

Prostota w sypialni

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Casas inHAUS
Casas inHAUS

Dormitorio modelo Chipiona de Casas inHaus

Casas inHAUS

Prostota sypialni widocznej na zdjęciu jest wprost urzekająca i na pewno przypadnie do gustu wszystkim stroniącym od zbytku i przepychu. Nadmiar elementów często niepotrzebnie przyciąga i skupia uwagę, a tym samym utrudnia zasypianie i relaks. Łóżko, czyli kluczowy mebel w każdej sypialni, prezentuje się bardzo wygodnie, a obok jego drewnianej, solidnej obudowy nie można przejść obojętnie. Postawienie na drewno przy braku różnorodnych dodatków sprawiło, że pustki w pomieszczeniu w żaden sposób nie da się odczuć. Bardzo oryginalnym pomysłem jest użycie drabiny w charakterze półki lub wieszaka. Czy ktoś z Was kiedykolwiek pomyślałby, że drabina może zostać właśnie w taki sposób wykorzystana?!

Wykorzystanie przestrzeni

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Casas inHAUS
Casas inHAUS

Estudio del modelo Chipiona de Casas inHaus

Casas inHAUS

Wąska przestrzeń, jaka powstała w jednym z rogów rezydencji, przez wielu zapewne zostałaby niezauważona i pominięta. Jednak nie w tym przypadku! W tak zwartej zabudowie, z jaką mamy tu do czynienia, niezmiernie istotne jest, aby każdy skrawek przestrzeni został odpowiednio wykorzystany, gdyż jest niemalże na wagę złota. Wygodny fotel, nastrojowe oświetlenie oraz ciekawy regał sprawiły, że niepozorny kącik zmienił się w enklawę prywatności umożliwiającą ucieczkę od problemów dnia codziennego, wyciszenie i zrelaksowanie się. Dodanie mini mebli, jak na przykład niewielkiego stoliczka, czy biurka, na którym można postawić filiżankę kawy lub herbaty, to idealne zwieńczenie całości!

A co Wy sądzicie o tego typu prostocie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu