Rustykalna willa pełna prostoty! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Rustykalna willa pełna prostoty!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Rustykalna łazienka od MIDE architetti Rustykalny
Loading admin actions …

Chociaż do sezonu urlopowego jeszcze trochę czasu, przeniesiemy się dzisiaj do fantastycznej wakacyjnej destynacji: do słonecznej Toskanii! Włochy do zaoferowania mają nie tylko świetną pogodę, niesamowite krajobrazy i kuchnię uważaną przez wielu za najlepszą na świecie. To także kolebka wspaniałej architektury i nie mamy tutaj na myśli jedynie perełek Renesansu czy Baroku. Zagubione pomiędzy toskańskimi wzgórzami dawne budyni winnic i farm zachwycają swoim urokiem, który wydobywany jest na nowo przez architektów podczas spektakularnych modernizacji. Właśnie jedną z nich przedstawimy w tym Katalogu Inspiracji. 

W tym celu przenosimy się w okolice miasta Lucca, gdzie czeka na nas dawny wiejski dom z 1887 roku, przemieniony w cudowną willę. Za projekt odpowiada studio architektury Mide, którego celem było dostosowanie budynku do potrzeb i gustu współczesnych mieszkańców przy jednoczesnym zachowaniu jego historycznego czaru. 

Czy im się udało? Sami się o tym przekonajcie…

Harmonia

Ceglano-kamienna konstrukcja została odczyszczona oraz wzmocniona przez naszych architektów. Braki w murach wypełniono cegłą oraz czymś na kształt ceglanych pustaków… Oryginalne elementy wykorzystane na piętrze po lewej stronie, dają we wnętrzu niesamowite efekty, o których zaraz się przekonamy. W miejsce dawnych drzwi wstawiono przeszklenia, godząc przeszłość z potrzebami współczesności. Konstrukcję pokrywa dach dwuspadowy o drewnianej konstrukcji krytej czerwonej dachówką.

Widok niczym z pocztówki

Cofamy się w głąb posesji, by móc objąć wzrokiem całość bryły budynku. Naszym oczom ukazuje się prawdziwie pocztówkowy widok! Dom pełen czaru znajduje się w niezwykle malowniczej lokalizacji, otaczają go cyprysy, dęby, kasztanowce i oczywiście drzewa oliwne. W suchym klimacie przetrwają tylko najsilniejsze rośliny, ze spaloną słońcem ziemią doskonale harmonizuje fasada naszego budynku. W cieniu ogromnego, wiekowego oliwnego drzewa zaprojektowano minimalistyczny taras, który wymaga osobnego przystanku podczas naszego spaceru…

Minimalistyczny taras

Tarasy w stylu prawdziwie minimalistycznym spotykamy rzadko, dlatego ten fantastyczny przykład musiał zwrócić naszą uwagę! Pod prostym zadaszeniem z lakierowanego na ciemny brąz drewna zaprojektowano wyjątkowe meble – surowe drewniane ławy oraz podłużny cementowy stół zakończony praktycznym miejscem na zlew. To doskonałe miejsce na posiłek w gronie przyjaciół i rodziny lub kosztowanie wyśmienitych trunków z okolicznych winnic. Minimalistyczny projekt nie przeszkadza z kontemplowaniu historycznej fasady.

Tradycja i współczesność

We wnętrzach nowoczesność miesza się z historią. Ściany pobielono jak w tradycyjnych budynkach. Na biało pomalowano także sufity, pozostawiając w naturalnym kolorze drewna jedynie wielkie belki podtrzymujące stropy. Są to właściwie pnie drzew, ich naturalne formy do dziś zachwycają! Na takie tło nałożono warstwę współczesną – nowoczesne meble znakomicie odnajdują się w otwartej przestrzeni. Ściany działowe na parterze wyburzono, by pozwolić na swobodne przenikanie w siebie funkcjonalnych stref.

Sypialnia z duszą

Jak doświetlić sypialnię naturalnym światłem, a jednocześnie ochronić prywatność tego najintymniejszego z pomieszczeń? Nasi architekci zaproponowali prawdziwie oryginalne rozwiązanie, o którym wspominaliśmy już na początku naszego spaceru. Ceglane pustaki o ukośnych otworach pozwalają na przepływ światła, nie zdradzając, co dzieje się w środku. W ten sposób budowany jest prawdziwie wyjątkowy klimat! W sypialni interesujące jest także ogromne drewniane wezgłowie łóżka służące jako mebel do przechowywania.

Rustykalnie mrugnięcie okiem

Grube lite deski wykorzystano także w projekcie oryginalnej łazienki. Otaczają one… umywalkę! Nadają jej wygląd poidła dla zwierząt, co doskonale wpisuje się w charakterystykę całego projektu. Drewno miesza się z szarością cementowych płytek, lśniącą chromowaną stalą oraz taflami luster i szkła. To miejsce eleganckie, niebanalne, w którym odświeżenie się urasta do rangi prawdziwej przyjemności. Chociaż nie może się ona równać z tą oferowaną przez inne pomieszczenie w tym domu pełnym niespodzianek…

Odrobina luksusu

Po nacieszeniu się urokami wiejskiego życia czas na odrobinę luksusu! Mieszkańcy willi mogą cieszyć się wspaniałym spa zaprojektowanym z myślą tylko o nich. Znalazła się tutaj przeszklona drewniana sauna, jacuzzi oraz miejsce do wypoczynku lub masażu. Kilka osób może swobodnie korzystać z tej przestrzeni, ciesząc się swoim towarzystwem i różnorodnymi możliwościami relaksu. Prosty design w w stylu skandynawskim pozwala wyciszyć zmysły.

Wypoczynek co się zowie!

Na koniec niespodzianka! Okazuje się, że w głębi ogrodu znajduje się ogromny basen, wypełniony lazurową wodą. Aż zapiera nam dech! Jeśli akurat nie mamy ochoty popływać, to możemy wypocząć w cieniu drzew oliwnych na wielkich, wygodnych leżakach. Przy basenie umiejscowiono także elegancki i prosty domek dla gości. Chętnych do odwiedzenia właścicieli z pewnością nie brakuje!

Uwielbiacie takie realizacje? Oto jedna z naszych ulubionych, choć nieco mniej luksusowa, to jednak równie spektakularna: Nowe życie zrujnowanej obory!

Co spodobało Wam się najbardziej? Minimalistyczny taras, wielki basen, prywatne spa, a może nietypowa sypialnia?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu