Domowa siłownia- kilka inspiracji | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Domowa siłownia- kilka inspiracji

homifyPL homifyPL
Industrialna siłownia od MEA Studio - Architektur I Innenarchitektur I Retail Design Industrialny
Loading admin actions …

Żyjemy w czasach FIT. Dziś większość a z nas dba o siebie uprawiając jakiś sport. Czy to joga, czy karate, fitness, boks czy trening aeroby na siłowni. Domowa siłownia to rozwiązanie wielu wymówek, tych o długiej drodze dojazdowej na siłownie, o złej pogodzie czy o drogim karnecie. Jedyny problem, którego domowa siłownia nie jest w stanie rozwiązać jest brak motywacji.

Domowa siłownia to zazwyczaj, tak na prawdę dwa, trzy sprzęty na krzyż plus mata. Ale warto zadbać o to, by nawet ta mała ilość sprzętu była w takim miejscu, które zachęci nas do dalszego ruchu. Dlatego zobaczmy jak można urządzić domową siłownię?

Domowa bieżnia

Stephanie Coutas's projects Nowoczesna siłownia od Stephanie Coutas Nowoczesny
Stephanie Coutas

Stephanie Coutas's projects

Stephanie Coutas

Domowa siłownia pomoże rozwiązać nasz problem wiecznego odkładania na jutro. Domowa siłownia to tu i teraz. Jest to pewny motywator, pozbawiający nas podstawowych wymówek. Jest to jednorazowy wydatek, który daje nam dużą swobodę w podejmowaniu decyzji. To my sami wybieramy w jakim miejscu chcemy ćwiczyć, projektujemy odpowiednie dla nas wnętrze, wybieramy odpowiednie sprzęty i w reszcie decydujemy o muzyce, która będzie dodawać naszemu treningowi rytmu.

W projekcie obok widzimy zachęcające, przyjemne dla oka wnętrze domowej siłowni. Umiejscowienie bieżni w tak przyjemnej domowej siłowni, na pewno zmotywowało by wielu. Po krótce, co stanowi o przytulności tej domowej siłowni: grafika na ścianie, designerska, plastikowa figurka misia z żelek, który służy również jako motywator, duże lustro i ciekawy dywan w napisy. Duże lustro w małej domowej siłowni może być również szafą. Tutaj kilka pomysłów na szafy z lustrem.

Strefa boksu

Domowa siłownia to niekoniecznie miejsce pełne nowoczesnych sprzętów. Zobaczmy inne pomysły na domową siłownię. Domowa siłownia to może być mata, drabinka, drążek czy worek treningowy. Trenowanie boksu wymaga wiele wysiłku i dyscypliny. Domowa siłownia w projekcie obok to worek treningowy, lina, kozioł i drabinka. To wystarczy do trenowania formy. Formę osiągamy przez ćwiczenia, niekoniecznie dzięki domowej siłowni pełnej sprzętów. Czasem zapał, chęć i mata uczynią więcej.

Aeroby w domu

Nie każdy lubi ruch na zewnątrz. Wielu zawstydza wzrok obcych. Dlatego domowa siłownia to odpowiednie miejsce na ćwiczenia. Nawet na aeroby. Domowa siłownia to czasem jeden sprzęt, ale wielofunkcyjny. Dla tych, którzy nie lubują się w bieganiu stworzono przyrządy aerobowe, choćby takie jak ten na zdjęciu. Zamiast pocić się przy publice sąsiadów, możemy to samo zrobić w zaciszu domowej siłowni.

Mała domowa siłownia

LK&1158 Nowoczesna siłownia od homify Nowoczesny
homify

LK&1158

homify

Dla bardziej zaawansowanych fanów sportów domowa siłownia musi dostarczać trochę więcej asortymentu. Poza sprzętami aerobowymi, na polkach domowa siłownia LK & Projekt posiada rożnego ciężaru hantle, a nawet ławkę do podnoszenia ciężarów. Oczywiście taki asortyment to koszty ale domowa siłownia nie musi być urządzona za jednym zamachem. Posiadając miejsce, możemy stopniowo dokupować asortymentu. Domowa siłownia przede wszystkim musi zadowalać nas samych. Nie jest to miejsce na pokaz. Domowa siłownia to przestrzeń przeznaczona do naszego, codziennego użytku!

Siłownia przy oknie

Po co nam domowa siłownia? Przecież gimnastykę można uprawiać w sypialni
czy w pokoju dziennym. Pamiętajmy jednak, ze wówczas trzeba tez dostosować się do rozkładu zajęć pozostałych domowników. Domowa siłownia zapewnia nam wystarczającą przestrzeń. Wykonując ćwiczenia, można łatwo o coś zahaczyć.  Dlatego domowa siłownia powinna być urządzona w osobnym pomieszczeniu. Nie ważne czy jest to pokój czy tez pomieszczenie w piwnicy.

Siłownia w cieniu

Domowa siłownia to niełatwy projekt. Duży wybór różnych przyrządów do ćwiczeń może przytłaczać. Najważniejsze by skupić się na budżecie domowym przeznaczonym na domowa siłownię, powierzchni domowej siłowni, a także rodzaju ćwiczeń, jakie zamierzamy wykonywać.

Domowa siłownia to niekoniecznie maszyny. Nie zawsze musimy decydować się na najdroższe sprzęty, czasem warto zacząć od najprostszych skakanek i hantli.

Siłownia kilka w jednym

Jeśli jednak decydujemy się na skomplikowane maszyny, a mamy mało miejsca. Warto jak w projekcie obok zdecydować się na urządzenie wielofunkcyjne. Domowa siłownia w projekcie obok nie jest duża. Jest to jednak perfekcyjnie wykorzystana przestrzeń. Ta domowa siłownia urządzona w bieli, to sterylne i czyste pomieszczenie. W ogóle nie kojarzy się z miejscem nieprzyjemnym. Projektant zadbał tez, aby domowa siłownia nie pozostała bez mediów. Wbudowany mały telewizor zapewnia rozrywkę w trakcie ćwiczeń. Taka domowa siłownia łączy przyjemne z pożytecznym.

Pastelowy pokój ćwiczeń

Popularny w Polsce rowerek stacjonarny jak najbardziej tez może odnaleźć swoje miejsce w domowej siłowni. Projekt obok to przyjazna, pastelowa domowa siłownia. Skromna, ale wystarczająca. Bardzo mądrym rozwiązaniem w tej domowej siłowni jest mata. Wiele osób widzi tu jedynie dwie rzeczy: hantle i rowerek. Jednak mata to dodatkowy sprzęt, który oferuje ta domowa siłownia. Mata umożliwia nam wiele ćwiczeń, które tak samo jak sprzęty mocno trenują mięśnie naszego ciała. Domowa siłowania to w końcu tez ćwiczenia gimnastyczne poprawiające kondycję, takie jak brzuszki czy pompki.

Pomarańczowa siłownia

Domowa siłownia może być tez urządzona w żywych kolorach. Projekt obok, to przestrzen pełna sprzętów. Kolor na ścianach to kolor motywujący. Domowa siłownia możne być zaciszem, ale może być też miejscem do wyladowywania wszystkich emocji. Charakter domowej silowni zalezy od charakteru mieszkancow.  Wnetrze domowej silowni obok zapewne nalezy do osoby energetycznej i pelnej zapalu.

Siłownia z dziennikiem

Ćwiczenie w domu bez jakiegokolwiek sprzętu często kojarzy nam się z pompkami albo brzuszkami. Owszem, są to super ćwiczenia ale potrzeba do nich przestrzeni. Domowa siłownia może to być kilka hantli i ławeczka. W projekcie obok domowa siłownia to bardzo mała przestrzeń z rowerkiem stacjonarnym, waga i tablica do zapisywania postępów. Tyle wystarczy do codziennej motywacji. Taka przestrzeń wystarczy na zrobienie kilku przysiadów, pompek, wykroków i modnych ostatnio squatów na pośladki. Dla chcącego nic trudnego. Domowa siłownia to super pomysł, ale najważniejsza jest chęć i zapał z naszej strony. Tak samo domowa siłownia, jak i ta do której potrzebujemy karnetu nie przyniosą efektu bez naszego własnego wysiłku.

Jaka jest wasza wymarzona domowa siłownia?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu