Projekty,  Salon zaprojektowane przez INTERAZULEJO

Podgrzewane podłogi – czego jeszcze o nich nie wiecie?

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Jak wspaniałe to uczucie, kiedy w zimowe poranki wstajemy z łóżka i nie musimy stopami szukać dywaników, tylko chętnie stawiamy je na cieplutką podłogę… Ogrzewanie podłogowe to jednak nie tylko ciepłe podłogi z rana! To cały system grzewczy dla mieszkania lub domu. Dzięki nim, dom wypełnia się ciepłą i przyjemną atmosferą. Poza tym, jest to nowoczesne i przyjazne dla środowiska rozwiązanie – zdrowy i ekonomiczny sposób na ogrzewanie domu. 

Ogrzewanie podłogowe może być montowane na różnych piętrach i pod różne materiały wykończeniowe. Oczywiście, wygląda to bardzo obiecująco, więc warto zagłębić się w tym temacie.

Spróbujemy dziś lepiej zrozumieć pewne cechy ogrzewania podłogowego. Na koniec, mamy nadzieję, że każdy będzie umiał sobie odpowiedzieć na pytanie, czy warto inwestować w podgrzewane podłogi.

​1. Jak działa ogrzewanie podłogowe?

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez GIASIL
GIASIL

Riscaldamento a pavimento

GIASIL

System ogrzewania podłogowego to system rurek umieszczonych pod podłogą. Do ogrzewania pomieszczeń służy woda płynąca tym systemem. Woda w rurach ogrzewa się do ustawionej temperatury, przez co równomiernie rozmieszczone rurki ogrzewają całą płaszczyznę, od której ciepło wędruje w górę pomieszczenia. Zimne powietrze jest cięższe, więc opada niżej ku podłodze, nagrzewa się i wraca do góry. Jest to naturalna cyrkulacja ciepłego i zimnego powietrza w pomieszczeniu.

​2. Wszechstronność – nadaje się pod różne typy podłóg

Wbrew powszechnemu przekonaniu, możemy wykorzystać ogrzewanie podłogowe pod różne rodzaje podłogi, które są zwykle używane przy wykańczaniu wnętrze domów. Nowoczesne technologie gwarantują integralność systemu i ochronę przed przekroczeniem określonych parametrów i przegrzaniem wykładziny.

​3. Ekologiczne rozwiązanie

Projekty,  Garaż zaprojektowane przez GIASIL
GIASIL

Centrale termica – collettore bilanciamento

GIASIL

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że wybór ogrzewania podłogowego jest również niesamowitym krokiem w stronę ochrony środowiska. Dzieje się tak, ponieważ ogrzewana podłoga działa w niskich temperaturach (30° – 40°C zamiast 70° – 80°C jak w przypadku tradycyjnych grzejników).

Dzięki niskim temperaturom nagrzewania, możliwe jest bardziej racjonalne wykorzystanie tego rozwiązania, ponieważ jest ono kompatybilne z systemami energii odnawialnej. Musimy jednak pamiętać, że montaż systemu ogrzewania podłogi wymaga wyboru wysokiej jakości materiałów. Coś, na czym nigdy nie powinniśmy oszczędzać, tym razem nie daje nam dużego wyboru.

​4. Komfortowe życie i mieszkanie

Projekty,   zaprojektowane przez GIASIL
GIASIL

Salone + Cucina

GIASIL

Przy ogrzewaniu podłogowym, ciepło roznosi się o wiele bardziej równomiernie niż w przypadku tradycyjnych grzejników wzdłuż ścian. Poza tym, nie ma widocznych elementów zabierających miejsce i wpływających na wystrój wnętrza!

Niezaprzeczalnie, ciepłe podłogi sprawiają, że chętniej wstaje się z rana, czy wychodzi spod prysznica.

​5. Łatwość instalacji i konserwacji

Projekty,  Ściany zaprojektowane przez Timberplan
Timberplan

Parquet Itlas

Timberplan

Montaż podłogowego systemu grzewczego wcale nie jest trudny. Jedynym wyzwaniem może okazać się wysokość jakiej wymaga taki system (jest to w granicach od 10 do 15 cm) jeśli nie był uwzględniony w pierwotnych planach budowy. Projektując nowy dom lub mieszkanie, możemy poprosić architektów o uwzględnienie ogrzewania podłogowego, a ekipy budowlane na pewno będą nam wdzięczne!

​6. Urządzenie wnętrza niezależne od systemu grzewczego

Projekty,  Salon zaprojektowane przez INTERAZULEJO
INTERAZULEJO

Gres porcelánico modelo MILLENIUM

INTERAZULEJO

Ogrzewanie podłogowe oznacza brak grzejników, które często stanowią problem przy projektowaniu aranżacji wnętrza. Jest to jeden, ale ogromny plus tego rozwiązania.

​7. Tworzymy zdrowsze środowisko

Projekty,  Salon zaprojektowane przez INTERAZULEJO
INTERAZULEJO

Gres porcelánico modelo EVOKE

INTERAZULEJO

Ogrzewanie podłogowe jest najlepszym rozwiązaniem dla osób z alergiami. Minimalizuje się problem z roztoczami, wilgocią i pleśnią. Brak grzejników oznacza, że eliminujemy to, co zbiera na sobie największą ilość kurzu.

​8. Idealne rozwiązanie dla pragnących wygody

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Tarimas de Autor
Tarimas de Autor

TARIMA DE ROBLE STORM – Proyecto Madrid

Tarimas de Autor

Na koniec, podgrzewana podłoga jest doskonałym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. W końcu można spokojnie chodzić na boso po domu, bawić się na podłodze i nie martwić o przeziębienia wywołane zimnem ciągnącym od podłóg.

Jeśli jednak ogrzewanie podłogowe jest nie dla Was, może zaciekawią Was Kominki i piece: 13 spektakularnych pomysłów!

Macie już ogrzewanie podłogowe, czy dopiero planujecie je zamontować?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu