Chcę zieleni, ale mój ogród nie posiada ziemi!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Chcę zieleni, ale mój ogród nie posiada ziemi!

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
od Pflanzenfreude.de Industrialny
Loading admin actions …

Na komfort posiadania przestronnego, zielonego ogrodu mogą sobie pozwolić nieliczni. Jednak dla tych, którzy pragną ożywić swoje wnętrze i nadać mu odrobiny naturalnego, harmonijnego wyglądu jest szansa! Dziś pokażemy Wam jak łatwo i bezproblemowo zaaranżować prywatny ogród w naszym mieszkaniu. Będziecie potrzebować przede wszystkim chęci do pracy oraz nieograniczonej wyobraźni, aby stworzyć wyjątkową atmosferę w mieszkaniu. 

Po pierwsze, aby stworzyć niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju ogród w mieszkaniu musimy zastanowić się jakie rośliny, kwiaty wykorzystamy do jego aranżacji. Jest to niezwykle istotna decyzja i powinna być podjęta świadomie, bowiem stawka jest wysoka. Chodzi świeży, kwitnący wygląd naszej zielonej strefy. Dokonując wyboru starajcie się wybierać takie rośliny, które nie są kłopotliwe w uprawie i pielęgnacji. Dopasujcie je do swojego charakteru oraz trybu życia, a dzięki temu zyskacie niesamowity wygląd oraz tętniącą życiem zieloną strefę. Niestety większość z nas nie posiada dobrej ręki do uprawy roślin. Prócz odpowiedniej wiedzy, która jest niezbędna, potrzebne są także umiejętności, dużo wolnego czasu i serce, które włożymy w pielęgnację kłopotliwych roślin. Oczekujemy szybkich efektów i bezproblemowej uprawy. Natomiast w rzeczywistości wiele roślin potrzebuje czasu oraz specyficznej pielęgnacji, która może nas sfrustrować i być uciążliwa. Stąd przestrzegamy o nieprzemyślanym doborze roślin do domowej zielonej strefy. 

Po drugie odpowiednie rozstawienie. Jest równie ważne co właściwa pielęgnacja danego gatunku. Nie mamy tu na myśli kwestii estetyki wnętrza, a zapewnienie roślinom właściwej ilości światła naturalnego, dzięki któremu przeprowadzają podstawowy proces biochemiczny, czyli fotosyntezę. Bez dostępu do światła słonecznego nie jest możliwe podtrzymanie rośliny przy prawidłowym funkcjonowaniu. Dlatego aranżując zieloną strefę w mieszkaniu weźcie pod uwagę te dwa podstawowe czynniki, które na pewno ułatwią Wam prowadzenie przyszłej mini plantacji. Sprawdźcie jakie pomysły przygotowaliśmy dla Was!

Roślinność domowa

Twoja przestrzeń dzienna wydaje Ci się szara, nudna i mało interesująca? Nie masz pomysłu jak możesz odmienić jej charakter? Prezentujemy Wam wyjątkowo łatwy i szybki sposób na ożywienie salonu, tak aby prezentował się nieszablonowo i przytulnie. Rośliny doniczkowe, to jest odpowiedź na wszystkie Wasze pytania. Dzięki nim wnosimy odrobinę egzotycznego charakteru, natomiast różnorodność gatunków oraz kolorów pozwala nam z łatwością dopasować odpowiedni typ szaty zielonej do naszego salonu. Bez znaczenia jest estetyka, w której utrzymana jest strefa dzienna, bowiem rozmaitość roślin jest nieograniczona. Oprócz wyjątkowego wyglądu zyskujemy także czyste, świeże powietrze, pozbawione szkodliwych alergenów i drobnoustrojów. Czego chcieć więcej zatem?

Ogród na balkonie

Większość z nas posiada nieograniczony dostęp do balkonu, dlatego najczęściej w tym miejscu, decydujemy się na aranżację prywatnego, małego ogrodu. Balkon to miejsce wyjątkowe, bowiem dzięki tej niewielkiej przestrzeni mamy możliwość zrelaksowania się, wyciszenia i wypoczęcia w prywatnej oazie spokoju. Projektując to miejsce pamiętajcie, aby dobrać takie wyposażenie, które nie zajmie zbyt dużo cennej przestrzeni. Liczy się funkcjonalność oraz wygoda użytkowania, dlatego pewna część powinna być pozostawiona dla ułatwienia swobodnego ruchu. Roślinność balkonowa powinna być przystosowana do różnych warunków atmosferycznych, a więc odporna na silne podmuchy wiatru oraz ulewne deszcze. Starając się zgłębić podstawową wiedzę w zakresie pielęgnacji roślin, na pewno z łatwością natrafimy na te, które nie sprawiają problemów, a ich uprawa jest czystą przyjemnością dla człowieka. 

Kolorowe kwiaty

Jeśli pragniecie kolorowych, energicznych wnętrz, a nie wiecie w jaki sposób je zaaranżować, jakie dodatki dograć to koniecznie sprawdźcie nasz oryginalny sposób na świeży i malowniczy charakter przestrzeni. Wystarczy kilka doniczek z różnokolorowymi roślinami, np. pelargonie, hiacynty, hibiskus czy bratek. Dzięki nim nasze mieszkanie nabierze niepowtarzalnej kolorystyki oraz spontanicznego wyglądu, a my będziemy mogli cieszyć się prywatną, różnobarwną strefą, w której z łatwością zrelaksujemy się czy oddamy przyjemności czytania ulubionej lektury. Pamiętajcie, że wnętrza, w których do dekoracji wykorzystano żywe rośliny lub kwiaty prezentują się bardziej naturalnie i przytulnie. 

Bonsai

Drzewko bonsai w wolnym tłumaczeniu oznacza karłowate drzewo w naczyniu i głównie kojarzy nam się z japońskimi aranżacjami wnętrz, jednak coraz częściej wykorzystuje się je w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach. Jego niepowtarzalną i wyjątkową formę można uzyskać dzięki odpowiedniej pielęgnacji i sposobie przycinania. Dzięki temu sami nadajemy kształt i kierunek rozrostu naszej roślinie. Sztuka ta pochodzi z Chin, choć głównie kojarzona jest z Japonią. Wbrew pozorom pielęgnacja tej rośliny wcale nie jest banalna i mało wymagająca. Wymaga ona stałego podlewania i nawożenia, dodatkowo konieczne jest stałe przycinanie, uszczykiwanie pędów oraz owijanie gałęzi drutem, aby nadać im taki kształt jaki sobie wymyśliliśmy. Mimo wielu trudności, warto zainteresować się tą rośliną, ponieważ prezentuje się zjawiskowo, a wnętrze dzięki niej zyskuje oryginalnego charakteru. 

Rośliny w terrarium

Large Glasshouse Terrarium od ELLA JAMES Klasyczny
ELLA JAMES

Large Glasshouse Terrarium

ELLA JAMES

Tworzenie mini krajobrazów w terrarium to niezwykle efektowny sposób na stworzenie atrakcyjnej, ciekawej przestrzeni. Tego typu dekoracja dopiero podbija nasze serca i powoli wkrada się do naszych przestrzeni prywatnych. Musicie przyznać, że prezentuje się nie tylko wyjątkowo oryginalnie, ale także ciekawie i wyraziście i nowocześnie. Aranżacja takiej dekoracji nie jest pracochłonna, wystarczy odpowiedniej wielkości szklane terrarium. Jego forma oraz kształt mogą być dowolne, ważne, aby właściwie dopasować tę specyficzną dekorację do stylistyki pomieszczenia. Dzięki temu stworzymy spójną, awangardową i niepowtarzalną ozdobę, której zazdrościć będą nam wszyscy odwiedzający!

Zielona ściana

​Zielona ściana – prosty montaż, fantastyczny efekt! Nowoczesny ogród od Pixel Garden Nowoczesny
Pixel Garden

​Zielona ściana – prosty montaż, fantastyczny efekt!

Pixel Garden

Żywa ściana bądź zielona ściana to najświeższy trend w naturalnej dekoracji naszych mieszkań. Do jej aranżacji potrzebujemy tylko i wyłącznie wolnego fragmentu na ścianie, który będziemy mogli zaadaptować na wertykalny ogród. Cały pomysł jest bardzo szczegółowo przemyślany, posiada zintegrowany system nawadniania, który pozwala na doprowadzenie wody do roślin w pozycji wertykalnej. Naszym zdaniem taki pomysł prezentuje się wyjątkowo nowocześnie i świeżo. Wnosi do przestrzeni niepowtarzalny, naturalny klimat, ożywiając dane pomieszczenie. Jeśli jesteście zainteresowani wertykalnymi żywymi ścianami, to proponujemy Wam autorski pomysł firmy Pixel Garden, która specjalizuje się w innowacyjnych oraz ekologicznych rozwiązaniach dla domu i ogrodu. 

Zieleń na biurku

Rośliny doniczkowe na biurku to świetny pomysł na polepszenie koncentracji i usprawnienie naszej pracy bądź nauki. Dzięki ich obecności zapewniamy naszemu mózgowi stały dostęp do tlenu, który jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Rośliny pobierają dwutlenek węgla z powietrza, a następnie wydalają tlen, którym my oddychamy. Dzięki nim zwiększamy swoją produktywność nawet o 20%, dlatego warto zastanowić się nad ich wykorzystaniem również w pracy. Nie zajmują dużo miejsca, a potrafią niesamowicie pozytywnie wpłynąć na pracę naszego organizmu. 

Kto z Was posiada rośliny w mieszkaniu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu