Błyszczący Corian w każdym pomieszczeniu w domu! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Błyszczący Corian w każdym pomieszczeniu w domu!

A.D. A.D.
Nowoczesna kuchnia od Ri.fra mobili s.r.l. Nowoczesny
Loading admin actions …

Jeśli poszukujecie materiału wykończeniowego, który jest uniwersalny, trwały i elegancki a zarazem doskonale sprawdzi się w każdej części domu i ogrodu idealnie spełni Wasze warunki Corian. Jest to materiał trwały, nieporowaty, jednorodny materiał powierzchniowy, składający się w ok. 1/3 z żywicy akrylowej, znanej także jako polimetyl,  a w ok. 2/3 z minerałów naturalnych. Dostępny jet w palecie niemalże stu kolorów. Wynaleziony został w 1967 roku i od tamtej pory jego popularność stale wzrasta a od około 20 lat jest wykorzystywany również na fasady budynków. Sami  przekonajcie się czemu jest taki wyjątkowy! 

Corian – materiał przyszlości

Corain wykorzystywany jest do wykonywania elementów wyposażenia wnętrz oraz szeroko we wzornictwie. Jedną z jego najważniejszych cech jest możliwość wykonywania niewidocznych połączeń, które sprawiają iż element wydaje się być jednoelementowym monolitem. Jest materiałem niemalże idealnym – trwałym, odpornym na wysokie temperatury, elastycznym i eleganckim. Nowoczesna technologia obróbki stwarza możliwość dowolnego kształtowania oraz łączenia kolorów z pełnej palety barw. Technika klejenia pozwala na łączenie poszczególnych elementów bez widocznych spoin oraz dokonywanie napraw uszkodzeń mechanicznych, bez utraty walorów eksploatacyjnych, estetycznych i wytrzymałości wyrobu. Co bardzo ważne jest nietoksyczny, jest materiałem obojętnym chemicznie. W typowych dla gospodarstwa domowego temperaturach nie emituje żadnych gazów, a podczas spalania uwalnia głównie tlenki węgla, przy czym tworzący się dym jest optycznie lekki i nie zawiera toksycznych gazów halogenowych.

Pielęgnacja

MYBATH BUCKET & SPOON od MyBath Skandynawski
MyBath

MYBATH BUCKET & SPOON

MyBath

Wbrew obiegowym plotkom Corian nie jest materiałem samoczyszczącym. Łatwo jednak zachować jego pierwotny wygląd. Zaleca się usuwanie pojawiających się plam na bieżąco. Należy użyć wilgotnej szmatki i łagodnego mleczka do czyszczenia lub zwykłego domowego odtłuszczacza. Zawsze w trakcie czyszczenia należy wykonywać ruchy okrężne. W przypadku gorących naczyń kuchennych należy używać zawsze podstawek chroniących przed ciepłem albo maty ochronnej lub pozwolić naczyniu wystygnąć na płycie grzewczej. Rozgrzanych patelni, w szczególności tych z żelaza, nie należy nigdy kłaść bezpośrednio na blacie lub w zlewozmywaku wykonanym z materiału Corian. Taki żar może uszkodzić powierzchnię! Integralną cechą materiału Corian jest odnawialność, która wynika z jego trwałości i jednolitości na całej grubości. Większość uszkodzeń, w tym pochodzących od silnych uderzeń, gorąca lub działania środków chemicznych, może być usunięta na miejscu, przywracając powierzchni oryginalną gładkość.

Cena

Największą wadą corianu jest jego cena. Wynosi około 1500 zł za metr kwadratowy. Wynika to z bardzo żmudnego procesu obróbki i tworzenia materiału. Po piękne i eleganckie inspiracje zajrzyjcie na stronę RI.FRA MOBILI S.R.L. U tego producenta znajdziecie eleganckie i minimalistyczne produkty wyposażenia łazienek i kuchni.

Corian w łazience

MYBATH SILENCE od MyBath Skandynawski
MyBath

MYBATH SILENCE

MyBath

Corian sprawdza się równie doskonale w łazienkach. Nie jest zimny w dotyku -przybiera temperaturę powietrza. W ofercie producentów znajdziecie umywalki i wanny z błyszczącego Corianu. Jego plastyczność jest niezwykle kusząca - w temperaturze 165 °C  staje się rozciągliwy, łatwo poddając się kształtowaniu w trzech płaszczyznach. Do celów jego formowania wykorzystuje się formy wykonane z aluminium, MDF lub poliestru. Po ostygnięciu do temp. 80 °C ponownie przybiera twardą postać. Te cechy sprawiają , że można z niego zrobić nawet najbardziej skomplikowane kształty. Dodatkowo jest podatny na sublimację. Efekt sublimacji umożliwia przenoszenie na Corian dowolnego obrazu, który wnika w jego powierzchnię stając się jej integralną częścią. Będzie idealny dla wielbicieli ciekawych, niebanalnych form w nowoczesnych łazienkach.

Corian w kuchni

Nowoczesny salon od homify Nowoczesny

Swoje zastosowanie znalazł głównie jako blat roboczy. Stwarza możliwość płynnego przejścia blatu w zlewozmywak a następnie suszarkę do naczyń. Jest higieniczny - nieporowatość powoduje, że nie wnika w niego brud i bakterie. Spełnia on najsurowsze normy sanitarne, w związku z czym jest bardzo chętnie wykorzystywany w sektorze medycznym – szpitalne sale operacyjne, gabinety lekarskie i gastronomicznym -restauracje, bary. Kolejną zaletą ważną w kuchni jest trwałość i łatwość w pielęgnacji. Tworzy minimalistyczne wnętrze a zarazem doskonale unowocześnia charakter pomieszczenia. Jest bardzo plastyczny dlatego można go formować w niemalże każdy kształt. Pamiętajcie jednak, że nie jest bardzo odporny na zarysowania lub wysoką temperaturę. Pozostawiony na blacie gorący garnek zostawi ślad a zarysowania będą bardzo widoczne na błyszczącym wykończeniu. W wypadku matowego Corianu nie będzie to tak uciążliwe.

Corian w salonie

Naturalna jednolitość Corianu i możliwość kształtowania go, grawerowania i łączenia z innymi sprawia, że znakomicie nadaje się do tworzenia nowatorskich krzeseł, stołów, półek na książki, szaf i wielu innych mebli. Corian jest wystarczająco wytrzymały aby stosować go nawet do często używanych mebli. Z Corianu można również tworzyć schody – proste, minimalistyczne i nowoczesne, ścianki działowe wewnętrzne i zewnętrzne a także ciekawe trójwymiarowe obicia ścian. Najwięksi projektanci i designerzy tworzą swoje sławne na cały świat meble i gadżety właśnie z Corianu. To materiał niezwykle inspirujący – jedynym ograniczeniem jest Wasza wyobraźnia. Przeczytajcie również: 10 gorących trendów w aranżacji salonu na 2016!

A czy Wam rownież podobają się meble z Corianu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu