Projekty,  Gastronomia zaprojektowane przez Spasi Architects

Kolor czarny we wnętrzach – 8 przykładów

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Czerń we wnętrzu to kolor dla ludzi odważnych i pewnych siebie, lubiących eksperymenty. Wydaje się to dziwne zważywszy, iż chętnie sięgamy po czerń w przypadku ubioru. Jednak czarny kolor nie jest z pewnością pierwszą barwą, jaka przychodzi nam do głowy, kiedy planujemy zmienić kolorystykę mieszkania czy domu. Ma na to wpływ wszechobecny mit mówiący, że czerń jest ponura, mroczna, smutna i w dodatku pomniejsza wnętrze. Prawda jest jednak taka, że kolor ten jest bardzo uniwersalny i świetnie pasuje do innych barw, a z bielą, którą tak kochamy, tworzy ciekawy kontrast. Dziś będziemy obalać mity! 

Radzimy, jak ładnie zaaranżować czarny kolor we wnętrzach, z czym łączyć czerń i co do niej pasuje! Zobaczcie poniższe przykłady: 

1. Czerń i biel

Podstawową zasadą dopełniania wnętrz czarnym kolorem ścian jest zachowanie umiaru. Jeśli nie chcemy, by urządzane przez nas pomieszczenie zacieśniło się i zaciemniło wizualnie, ograniczmy się do pomalowania na czarno tylko fragmentu lub ujrzyjmy czarnych mebli, które zestawimy z ponadczasową bielą. Dzięki temu kolor ten będzie stanowił efektowny akcent, który podkreśli dany fragment wnętrza, nada mu głębi i pożądanego charakteru. 

Połączenie czerni i bieli jest również dobre na zewnątrz. Niewielkie rozmiary domu sprawiają, że czasami nie mamy ochoty kombinować z wymyślnymi fasadami i idziemy na łatwiznę. Tymczasem wystarczy poświęcić trochę czasu na dekorowanie go, aby budynek prezentował się ciekawie i stylowo. 

Zobaczcie: Czarny dom na polskiej wsi!

2. Czarny detal

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Lines & Lumber
Lines & Lumber

Living Room

Lines & Lumber

Czarny kolor w aranżacji w postaci mebli to jak mała czarna w szafie. Będzie fantastycznie zdobić każdą przestrzeń. Tam, gdzie możliwości wnętrza nie powalają na dużą plamę czerni, z ratunkiem przyjdą różnego rodzaju dodatki. Czarne fragmenty ścian zestawione z bielą, eleganckim złotem i marmurem będą kropką nad i stylowej kompozycji.

3. Z odrobiną kontrastu

Czerń lubi kontrasty. Nie zawsze z kolorem białym, dla odważnych proponujemy coś bardziej wyrazistego – może np. kolor żółty? Taka aranżacja od razu wydaje się być pozytywna i optymistyczna. Choć w barze występuje dużo ciemnych kolorów, ciemna podłoga, elementy czarne i ciemno szare oraz brązowa cegła na ścianie, klimat jest bardzo ciepły i przyjemny. 

4. W łazience

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Lines & Lumber
Lines & Lumber

Kamar Mandi

Lines & Lumber

Czarny w łazience wykorzystywany jest głównie w dodatkach, zbyt dużo czerni optycznie pomniejszy pomieszczenie i będzie działać przygnębiająco. Inaczej ma się rzecz z jaśniejszymi odcieniami – grafitem i szarością. Mogą one stanowić przeważające kolory w łazience, które uzupełnione o biel dają niezwykle udany, nowoczesny efekt.

5. Kojąca ciemność

Projekty,  Gastronomia zaprojektowane przez Spasi Architects
Spasi Architects

Communal table

Spasi Architects

Są w śród nas miłośnicy czerni w wersji total look? Jeśli tak, to ta aranżacja jest specjalnie dla Was. Pewnie przekona także niejednego sceptyka, gdyż w brew pozorom wnętrze zaprezentowane na zdjęciu wygląda jasno i bardzo elegancko. Zestaw czarnych krzeseł i stół bez żadnych innych ozdób, motywy z ciemnej cegły, podłoga w ciemnym graficie, a rama okna powiela tę kolorystykę. Pięknie! 

6. Z pomysłem

Projekty,  Gastronomia zaprojektowane przez Spasi Architects
Spasi Architects

Leaning table

Spasi Architects

Mówi się, że ciemne kolory optycznie zmniejszają wnętrze i dodatkowo czynią je bardziej przygnębiającym. Jest w tym ziarenko prawdy, ale miłośnicy ciemnych barw mają swoje sposoby na przemycenie ich do wnętrza. Spójrzcie na zdjęcie aranżacji przygotowanej przez zespół architektów ze Spasi Architects. Postawili oni na dodatkowe lampy, które prezentują się bardzo stylowo i dodają światła. 

7. Skandynawski styl

Styl skandynawski, tak ostatnio modny i lubiany, może opierać się na połączeniu bieli i czerń. Dominacja bieli jest tu wyraźnie widoczna. Jednak uwagę zwraca klosz, ramka na zdjęcia, małe lampki i laptopy. Czarne kształty nie są duże, ale obecność bieli mają potężny wpływ, aby uczynić ten pokój bardziej żywym.

8. Czarny luksus

Wiemy, że kolor, który może sprawiać wrażenie luksusu, to złoto. Ale czerń też sprawia takie wrażenie. W tym pokoju luksusowe powiew zawdzięczamy zastosowaniu błyszczącego czarnego koloru. Błyszczące czarne ściany odbijają światło, powodując blask i potęgując efekt elegancji. Ale efekt ten nie jest ewidentny, tak jak w przypadku złota, jest subtelny i wysublimowany. Jeśli marzy Wam się eleganckie wnętrze, postawcie na czerń! 

Lubicie czerń? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu