Piękne mieszkanie w Krakowie! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Piękne mieszkanie w Krakowie!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Podgórze, Kraków Eklektyczna kuchnia od Odwzorowanie Eklektyczny
Loading admin actions …

Urządzenie tego mieszkania w samym sercu krakowskiego Podgórza było dla projektantów i dekoratorów ze studia Odwzorowanie samą przyjemnością. Ich zadaniem było bowiem oddanie charakteru wyjątkowych mieszkańców: pary podróżników pracujących a agencji reklamowej oraz ich pupila, jamnika Kusego. Jeden rzut oka na wnętrza i nie mamy żadnych wątpliwości, że zamieszkują je osoby kreatywne, nie obawiające się ostrych kontrastów, odważnych rozwiązań estetycznych.

Styl eklektyczny pozwala łączyć ze sobą najbardziej odmienne elementy, choć trzeba oczywiście umieć zrobić to z głową. Tutaj nie mniej znaczy więcej, ale więcej znaczy więcej! Różne style, kolory i wzory w zaskakujący sposób tworzą harmonię. Nie jest to rozwiązanie dla każdego, ale jeśli raz pokochacie styl eklektyczny i wolność, którą on daje, nie będzie w stanie już wrócić do minimalizmu czy klasyki!

Gotowi zaryzykować? Czas przenieść się do Krakowa…

Niebieskie centrum

Podgórze, Kraków Eklektyczny salon od Odwzorowanie Eklektyczny
Odwzorowanie

Podgórze, Kraków

Odwzorowanie

Mieszkanie nie należy do największych, jednak jego praktyczne rozplanowanie sprawia, że będąc tam nie myślimy wcale o ograniczonym metrażu. Jest ono dwupoziomowe. Pierwszy poziom to strefa publiczna, przestrzeń otwarta zwierająca w sobie kuchnię, jadalnię oraz oczywiście salon. Jego centralnym punktem jest wygodna niebieska sofa. Wzorzyste poduszki i perski dywan u jej nóg to zapowiedź czekających na nas niespodzianek…

Każde krzesło z innej parafii

Podgórze, Kraków Eklektyczna jadalnia od Odwzorowanie Eklektyczny
Odwzorowanie

Podgórze, Kraków

Odwzorowanie

Za sofą znajduje się jadalnia z drewnianym stołem z pięcioma krzesłami. Każde jest inne, różnią się nie tylko formą, ale i materiałem – są drewniane i metalowe. Mimo to, panuje tutaj harmonia, a różnorodność ożywia przestrzeń bez optycznego jej zagracania. Pod ścianą regał-antyk nieśmiało spogląda na swojego sąsiada, którego zaraz lepiej poznamy…

Zaskakujące połączenia

Podgórze, Kraków Eklektyczny salon od Odwzorowanie Eklektyczny
Odwzorowanie

Podgórze, Kraków

Odwzorowanie

Spodziewaliście się takiego mebla? Intensywnie żółta arabska szafka jest sąsiadem wspomnianego antyku, a na niej opiera się rama z nowoczesną grafiką. Całkowite pomieszanie stylów, ale jakże efektowne! Uwielbiamy też kontrast, jaki powstaje przez położenie dużej ramy na małej szafce. Wszystko w tym domu jest do góry nogami, a my jesteśmy tym urzeczeni!

Kuchnia na miarę współczesności

Podgórze, Kraków Eklektyczna kuchnia od Odwzorowanie Eklektyczny
Odwzorowanie

Podgórze, Kraków

Odwzorowanie

Jadalnia otwiera się na kuchnię, która jest prosta lecz niezwykle stylowa. Ciemnoszare, wpadające w granat fronty mebli kontrastują z bielą ścian, płytek, blatu, zlewu i… no właśnie! Widzicie tutaj coś absolutnie zaskakującego? Mamy na myśli oczywiście białą płytę indukcyjną – tego nie widuje się na co dzień!

Metalowe schody

Podgórze, Kraków Eklektyczny korytarz, przedpokój i schody od Odwzorowanie Eklektyczny
Odwzorowanie

Podgórze, Kraków

Odwzorowanie

Metalowe schody kiedyś kojarzyły się raczej z fabryką, jednak dzięki rosnącej popularności stylu industrialnego znalazły swoje miejsce i w naszych mieszkaniach. Tutaj wspaniale kontrastują z bielą ścian. Przestrzeń pod nimi nie została zmarnowana – na podłużnej półce znalazł swoje miejsce między innymi odtwarzacz winyli. 

Jeśli sami zastanawiacie się nad metalowymi schodami, koniecznie zajrzyjcie tutaj: Nowoczesne schody metalowe.

Stymulacja kreatywności

Podgórze, Kraków Eklektyczne domowe biuro i gabinet od Odwzorowanie Eklektyczny
Odwzorowanie

Podgórze, Kraków

Odwzorowanie

Na górze znajduje się miejsce do pracy oraz sypialnia. Biurko z komputerem zostało otoczone intrygującą sztuką. Rysunki i grafiki oczywiście nie dostały takich samych ram – w końcu znajdujemy się w eklektycznym mieszkaniu! Jeden z nich jest po prostu przyklejony wprost do ściany. W takim miejscu stymulacja kreatywności jest zagwarantowana!

Sypialnia pod palmami

Podgórze, Kraków Eklektyczna sypialnia od Odwzorowanie Eklektyczny
Odwzorowanie

Podgórze, Kraków

Odwzorowanie

Ponieważ sypialnia jest odpowiednio doświetlona, można było pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i na jedną ze ścian przeznaczyć ciemną tapetę w palmy. Idealnie pasuje ona do ciemnej drewnianej podłogi. Oba te elementy kontrastują z resztą pomieszczenia, które skąpane jest w bieli.

Regał – eksprozja koloru

Podgórze, Kraków Eklektyczne domowe biuro i gabinet od Odwzorowanie Eklektyczny
Odwzorowanie

Podgórze, Kraków

Odwzorowanie

W sypialni znajduje się wyjątkowy regał z książkami, ułożonymi nie tematycznie, a… kolorystycznie! To świetny pomysł na ciekawą aranżację wnętrza. Do tego taka segregacja jest chyba najszybszą z możliwych. Do książek dopasowano, kolorystycznie oczywiście, pamiątki z wielu podróży domowników. Panuje tutaj kontrolowany chaos, na którego widok nie sposób się nie uśmiechnąć! Z takim właśnie uśmiechem na ustach żegnamy to wyjątkowe mieszkanie…

Odważylibyście się na tak zdecydowany styl eklektyczny?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu