Dom, który czaruje Skandynawią!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom, który czaruje Skandynawią!

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify, Skandynawski
Loading admin actions …

Domy z drewna nie są już jedynie elementem górskiego krajobrazu, ale coraz częściej goszczą na osiedlach w miastach. Z roku na rok więcej rodzin decyduje się na lokum tego typu, dostrzegając ich niekwestionowane korzyści- nie tylko komfort i estetyczny design, ale także możliwość mieszkania w zdrowszym klimacie, przyjemnej atmosferze wewnątrz oraz energooszczędności. Dziś zaprezentujemy Wam przykład ekologicznego domu z drewna zaprojektowanego przez pracownię Woody- Holzhaus, który wybudowano przy użyciu wysokiej jakości drewna z ekologicznego tartaku. Surowiec ten nie emituje szkodliwych dla ludzkiego zdrowia substancji, a co więcej odznacza się idealnymi właściwościami izolacyjnymi. Jego wnętrze zaaranżowano w przyjemnym skandynawskim stylu.

Widok z zewnątrz

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify, Skandynawski

Tak prezentuje się dom z zewnątrz od strony ogrodu. Jego powierzchnia mieszkalna, wynosząca 90 metrów kwadratowych, jest wystarczająca, aby wygodnie i praktycznie mieszkać. Składają się na nią dwa drewniane tarasy, pięć pomieszczeń oraz sauna. Dom ten jest domem modułowym i można modyfikować jego wielkość oraz rozkład pomieszczeń w zależności od indywidualnych potrzeb. Oglądany przez nas model kosztuje około 200.000 Euro.

Widok od strony wjazdu

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify, Skandynawski

Dom wykonany jest z wysokiej jakości drewna sosnowego, gwarantującego naturalny, zdrowy klimat wewnątrz. Gatunek ten pochodzi z certyfikowanej, ekologicznej produkcji, a jego gęsta struktura oraz odpowiednia twardość czynią go idealnym materiałem do budowy tego typu budynków.

Wnętrze

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez homify, Skandynawski

Na parterze znajdują się dwie sypialnie oraz łazienka, a także otwarta strefa dzienna, w skład której wchodzi kuchnia, jadalnia i salon. Także w aranżacji wnętrz wykorzystano naturalne materiały, dzięki czemu cały projekt jest holistyczny i spójny. Dzięki jasnej kolorystyce drewna oraz wielkopowierzchniowym przeszkleniom wnętrze domu jest jasne i jawi się przestronnie. Na wyposażenia składają się wygodne meble w stonowanej kolorystyce oraz oryginalne dekoracje, wprowadzające na ten obszar skandynawski klimat.

Sypialnia

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez homify, Skandynawski

Także w sypialni wszystkie powierzchnie pokryto drewnem. Drewniana boazeria nie przypomina jednak niczym staromodnego przeżytku z poprzedniego stulecia- jest jasna i naturalna, potęgując wrażenie jasności we wnętrzach. Niewielka sypialnia urządzona została funkcjonalnie i wygodnie- wbudowana w ścianę garderoba pozwala zaoszczędzić miejsce, tworząc jednocześnie pojemne miejsce do przechowywania. Aranżację uzupełniono granatowymi tekstyliami oraz designerskimi dodatkami, czyniąc ją maksymalnie elegancką i stylową.

Piętro

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify, Skandynawski

Dodatkowa przestrzeń mieszkalna na poddaszu wykorzystana może być jako pokój dziecięcy, domowe biuro czy strefa rozrywki. W tym przypadku urządzono tutaj przyjemne i zaciszne miejsce do pracy, wyposażając je w wygodne meble. Ich niewielka liczba sprawia, że wnętrze to jest przestronne i sprzyja koncentracji. Intensywnie różowa kanapa przełamuje stonowaną kolorystykę w tym pomieszczeniu.

Sauna

Projekty,  Spa zaprojektowane przez homify, Skandynawski

Zdecydowanym hitem tego domu jest zintegrowana z łazienką sauna. Doskonale wpisuje się ona w skandynawski styl aranżacji. Poprzez niewielkie okienko można spoglądać z jej wnętrza na ogród. Także tutaj dominuje drewno w jasnej, stonowanej tonacji. Nawet na tak niewielkiej przestrzeni architekci zdołali stworzyć prawdziwą oazę spokoju i relaksu! Tylko pozazdrościć…

Moglibyście mieszkać w domu z drewna?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu