Stylowe urządzenia do Twojej wyjątkowej kuchni! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Stylowe urządzenia do Twojej wyjątkowej kuchni!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
od SMEG
Loading admin actions …

W kuchni spędzamy sporo czasu. Dla niektórych jest to serce domu; najważniejsze pomieszczenie, do urządzania którego zwraca się bardzo dużą uwagę. Kuchnię należy zaplanować z głową. Meble i sprzęty powinny być poustawiane w ergonomicznym, logicznym ciągu tak, by proces przygotowania posiłków był czystą przyjemnością, a nie walką z przeciwnościami. Oprócz tego funkcjonalnego aspektu fajnie jest, gdy możemy pochwalić się piękną kuchnią. Design mebli kuchennych na rynku jest teraz nieograniczony i czasami nawet trudno jest się zdecydować na konkretną opcję. To ważny ruch, gdyż jest kosztowny, a raz urządzona kuchnia przeważnie zostaje z nami na długie lata. Oprócz umeblowania należy też zwrócić uwagę na detale: sprzęty AGD i armaturę. Akcesoria kuchenne również mogą być ozdobą całej aranżacji kuchni. Dla estetów jest to szczególnie ważne, by na co dzień posługiwać się pięknymi przedmiotami, które umilają i dodają wyjątkowości prostym i przyziemnym czynnościom.

W tym artykule pokażemy Wam jak piękny może być design – znanych nam i pozornie banalnych -  urządzeń kuchennych oraz mamy nadzieję, że dzięki tym przykładom zwrócicie uwagę na to jak duży wkład w wystrój wnętrz może mieć przedmiot użytkowy.

Przepiękne kuchnie zobaczycie w Katalogu Inspiracji Czy naprawdę warto inwestować w zmywarkę? Zapraszamy!

Kuchenka

Taki sprzęt to skarb! Przepiękna, stylizowana kuchenka nawiązuje swoim wyglądem i gracją do dawnych lat, mimo iż jest nowoczesna – z płytą indukcyjną. Jest nietypowa, gdyż szersza i posiada kilka szuflad na dole. Chromowane uchwyty dodają szyku temu urządzeniu, jak i cała oprawa na pełen połysk. Widać, że jest to urządzenie, przy projektowaniu którego, projektant włożył serce do każdego detalu. 

Jak dbać o takie sprzęty, które często używane, niestety są ciągle narażone na uciążliwy brud? Przeczytacie w Katalogu Inspiracji Kuchenka i lodówka: jak przedłużyć żywotność sprzętu?

Lodówka

od SMEG

Lodówka firmy Smeg jest absolutnym hitem jeśli chodzi o wybór chłodziarki do kuchni. Nie oprą się jej wdziękowi ani młodzi, ani starsi domownicy. Przypomina lata sześćdziesiąte ubiegłego wieku i wydaje się wyjęta wprost z amerykańskich filmów i… snów. Oszałamia ciekawą kolorystyką, którą można dobrać niezależnie od wystroju całej kuchni. Może pasować do aranżacji, ale częściej wybiera się kontrastowe kolory, by zwracała na siebie uwagę i mówiła domownikom i gościom, że nie wszystko musi być wokół nas tak bardzo poważne.

Zobaczcie ciekawe projekty w Katalogu Inspiracji Kolorowa kuchnia – odrobina szaleństwa w domu!

Okap

Dębowy blat kuchenny Nowoczesna kuchnia od IN Nowoczesny Drewno O efekcie drewna
IN

Dębowy blat kuchenny

IN
IN
IN

Design urządzeń kuchennych jest teraz top priorytetem dla szanującego się projektanta wnętrz. Również projektanci budujący te sprzęty od podstaw mają nie lada zagwozdkę, by stworzyć coś praktycznego, ale przy tym oryginalnego w swej prostej funkcji. Urządzenia kuchenne nie powinny być szpecące, plastikowe tak jak, na przykład starodawne okapy. Można teraz wybrać takie, które nie przypominają swego przeznaczenia, jak na przykładzie realizacji In. Prosty panel to sposób na stylowy pochłaniacz wilgoci, który dyskretnie i zręcznie wpisze się w piękną aranżację nowoczesnej kuchni.

Mikser i czajnik

The Vine House Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny
homify

The Vine House

homify

Bez tych urządzeń też nie obędziemy się w kuchni. Każdy musi je mieć by ułatwiały nam szybkie przygotowywanie dań i napojów. A więc dlaczego by nie wybrać takich oryginalnych, które podziwiać będziemy każdego dnia, a z ich używania będziemy codziennie czuli wręcz dumę?! Są to elementy ruchome, mobilne, które można też schować lub wymienić. Bawmy się przy ich wyborze, kupujmy kolorowe lub wyjątkowe. 

P.s. jeśli macie stylowy czajnik po dziadkach, postarajcie się przywrócić go do życia. Takie cudeńka to skarb, który doda Waszej kuchni charakteru!

Armatura kuchenna

Kuchnia - wnętrze minimalistyczne Pracownia A Minimalistyczna kuchnia od Pracownia A Minimalistyczny Kwarc
Pracownia A

Kuchnia – wnętrze minimalistyczne Pracownia A

Pracownia A

Armatura to też wybór, który powinniśmy przemyśleć. Jednak warto zainwestować więcej pieniędzy w stylowe części, gdyż jest to detal wieńczący wystrój kuchni. Nie ma go też dużo; jeden kran nad zlewem może być kosztowniejszy, ale za to ładniejszy. Szczególnie istotne jest to wtedy, gdy mamy kuchnię otwartą na salon. W takiej sytuacji każdy szczegół w kuchni jest elementem aranżacji salonu jednocześnie.

Radio

Może nie do końca w temacie, ale chyba większość z nas bardzo lubi słuchać muzyki lub ciekawych audycji podczas gotowania. Dlatego radio to sprzęt, który często pojawia się w kuchni. To rzecz trochę już zapomniana, gdyż wielofunkcyjne, przenośne odtwarzacze wystarczająco zastępują nam takie pojedyncze urządzenia, jednak design niektórych przekonuje nas do jego zakupu. Popatrzcie tylko na to czerwone cudeńko – piękna ozdoba każdego wnętrza!

Co jeszcze byście tu dodali?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu