Rzeczy, za którymi najbardziej tęsknisz w czasie podróży! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Rzeczy, za którymi najbardziej tęsknisz w czasie podróży!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
od RAB ARREDO BAGNO Nowoczesny
Loading admin actions …

Coraz częściej wyjeżdżamy, czy to na weekend, tydzień, a może nawet kilka miesięcy. W czasach, kiedy tanie linie lotnicze kuszą swoimi niskimi cenami, a do tego potrzebny nam jest tylko dowód osobisty lub paszport i możemy ruszać w drogę, podróże stają się niesłychanie popularne. Niektórzy z nas decydują się na krótkie wypady nawet co weekend, a inni zaś wolą zaplanować podróż życia trwającą przez cały rok. Przez ten czas zobaczymy całkiem sporo miejsc i będziemy mogli się zachwycać nie tylko krajobrazem, ale również poznawać inne kultury. Podczas zwiedzania różnych zakątków świata z pewnością będziemy mieszkać w różnych warunkach i nie ważne, czy będzie to najtańszy hostel, couchsurfing, czy hotel z czterema gwiazdkami, i tak będziemy tęsknić za niektórymi z tych rzeczy… A po powrocie do domu, nawet jeśli wycieczka była świetna i będziemy ją wspominać przez długi czas, poczujemy wreszcie ulgę, że znów możemy pójść spać do własnego łóżka lub wziąć gorącą kąpiel z ulubionym płynem zapachowym.

Własne łóżko

New Canaan Residence Nowoczesna sypialnia od Specht Architects Nowoczesny
Specht Architects

New Canaan Residence

Specht Architects

To jedna z tych najbardziej upragnionych podczas podróży rzeczy, jakie możemy mieć tylko w domu! Karimata, niewygodny materac, zbyt małe łóżko i wystające nogi, a może nieco zakurzona stara kanapa zamiast naszego idealnie wyprofilowanego łóżka? Niestety czasem w podróży sen w niewygodnej pozycji staje się normą i wtedy właśnie powracamy myślami, do naszej jasnej, przestronnej sypialni w której króluje łóżko z czystą pościelą i odpowiednią miękkością materaca. Wracając do domu, to pierwsza noc w naszym łóżku, będzie tym momentem na który czekaliśmy. A rano możemy rozłożyć się z wygodnymi poduszkami, książką i kubkiem kawy!

Czysta łazienka

Łazienka w hostelach może być prawdziwą zmorą! Oczywiście podróżując z zamiarem wydania na noclegi jak najmniej, nie możemy oczekiwać cudów, ale również te hotelowe łazienki w pokojach za które zapłaciliśmy nieco więcej, nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. Brak własnej łazienki lub brak czystej łazienki to czasem bolączka, którą musi znieść każdy podróżnik. Może dzięki temu zamiast 15-minutowego prysznica, uwiniemy się w 3 minuty, żeby jak najszybciej wyjść? 

Ulubiona kanapa

Wracając z całego dnia intensywnego zwiedzania lub po kilku godzinach spędzonych w samolocie, marzymy o tym, żeby rozłożyć się wygodnie na kanapie i odpocząć. Wieczorem możemy usiąść i przykryć się kocem, włączyć ulubiony film i pozwolić sobie na pełen relaks, jednak często są to tylko marzenia, które przypominają nam naszą domową, ulubioną kanapę. W wielu hostelach znajdziemy pokoje wspólne w których znajdziemy wygodne sofy, ale nie możemy się oszukiwać – nigdy nie będą tak wygodne, czyste i przyjemne, jak ta w naszym salonie!

Wanna!

Czasem podróżowanie może nas nieźle zmęczyć. Oczywiście wrażenia pozostają niesamowite, ale mamy niekiedy ochotę na gorącą kąpiel z ulubionym płynem zapachowym, bąbelkami i świeczkami wokół. Niestety takie dogodności bardzo rzadko są dostępne podczas wyjazdu – chyba, że zatrzymujemy się w naprawdę luksusowym miejscu lub resorcie SPA. Jednak zawsze  kąpiel w domu wygra z hostelowym prysznicem! Nie chodzi wyłącznie o warunki, ale również o komfort, jaki mamy będąc we własnej łazience, a w przestrzeni, którą musimy dzielić z obcymi ludźmi. Powrót do domu i gorąca kąpiel w naszej wannie, to prawdziwy synonim relaksu i komfortu.

Ubrania i buty

Pakowanie to jedna z najmniej przyjemnych rzeczy podczas całej podróży. Niestety niezależnie od tego, jak bardzo postaramy się pamiętać o wszystkim, to zawsze, nawet ze względu pojemności walizki, nie będziemy mogli zabrać wszystkiego, czego chcielibyśmy użyć. Za niektórymi parami butów lub jedną z ulubionych kurtek będziemy po prostu tęsknić. Jeśli chcemy spakować ubrania i nie obawiamy się kilogramów a raczej objętości, jaką zajmą, wystarczy, że zapakujemy odzież w worki próżniowe – od razu zrobi się więcej miejsca!

Pralka

Pralka, to jedna z tych rzeczy, której z pewnością nie zabierzemy ze sobą, nawet w najdalszą podróż. Korzystanie z pralni ulicznych lub robienie prania w rękach, nigdy nie będzie tak wygodne, ani nie przyniesie takich efektów, jak pranie zrobione w naszej własnej pralce. Jeśli Wasza pralka sprawia jakieś problemy i tak naprawdę za nią nie tęsknicie, ale nie chcecie też wydać zbyt wiele na jej naprawdę, to sprawdźcie kilka porad zawartych w tym artykule: Tak sprawisz, że Twoja pralka będzie Ci służyć długie lata!

Dodatki i dekoracje

Wybierając się w podróż pakujemy najpotrzebniejsze rzeczy i raczej nie są to dekoracje. To one zazwyczaj sprawiają, że czujemy się naprawdę domowo, tworzą niepowtarzalną atmosferę i podkreślają nasz gust estetyczny. Niestety nie ma na nie miejsca w walizce i większość z nich musimy zostawić w domu. Jeśli tęsknicie za zdjęciami w ramkach, które są ustawione na biurku, to zawsze możecie jeszcze raz wywołać lub po prostu wydrukować zdjęcia, zrobić z nich kolaż i powiesić w swojej chwilowej siedzibie lub trzymać ich miniaturki w portfelu. W ten sposób będziecie mieć najważniejszych członków rodziny i przyjaciół blisko siebie! 

A Wy za czym najbardziej tęsknicie podczas podróży?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu