Projekty,  Dom jednorodzinny zaprojektowane przez SODA Indonesia

Wyjątkowy, minimalistyczny i funkcjonalny dom

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Domek znajdujący się w niewielkiej dzielnicy mieszkalnej wcale nie musi być nudny i monotonny.  Jako właściciele, we współpracy z architektami,  nie musimy tracić kreatywność podczas projektowania jego bryły. SODA INDONESIA udowadnia, że jest w stanie przedstawić mały dom, który jest funkcjonalny a jednocześnie wyjątkowy wśród otaczających go domów.

Dom, który chcemy Wam dziś zaprezentować ma wymiary 4x12 metrów i posiada 4 pokoje oraz aneks kuchenny, który łączy się z jadalnią i salonem. Zobaczcie wnętrze oraz rzuty! 

Nowoczesna i wyjątkowa fasada

Projekty,  Dom jednorodzinny zaprojektowane przez SODA Indonesia
SODA Indonesia

Tampak Depan Bangunan

SODA Indonesia

Fasada budynku prezentuje się bardzo oryginalnie. Dzieje się tak za sprawą nietypowego kształtu domu ale także za sprawą betonowej okładziny. Dzięki oświetleniu uzyskanemu z wierzchu budynku, przestrzeń z przodu zapewnia prywatność bez utraty naturalnego światła. To rozwiązanie zobaczymy później. Dzięki wykończeniu cementem zmniejsza się budżet przeznaczony na dekorację fasady. 

Plan wnętrza

Projekty,  Dom jednorodzinny zaprojektowane przez SODA Indonesia
SODA Indonesia

Denah lantai 1 & 2

SODA Indonesia

Na maluteńkiej powierzchni zaledwie 48m2 w zasadzie nie ma innego rozwiązania z wyjątkiem tego: dom rozlokowany jest na 2 piętrach. Bryła budynku jest prostokątem, który ciągnie się w głąb działki. Inspirujący plan domu dla mieszkańców wsi, którzy mają małe gospodarstwo rolne. Parter staje się częścią publiczną składającą się z przestrzeni roboczej, pokoju dziennego / rodzinnego, kuchni, łóżka dla gości i łazienki. Na pietrze z kolei są pokoje prywatne. 

Wybór i rozmieszczenie odpowiednich mebli

Projekty,  Salon zaprojektowane przez SODA Indonesia
SODA Indonesia

Interior – Ruang keluarga

SODA Indonesia

Pokój rodzinny o minimalistycznej powierzchni wymaga odpowiedniego położenia i wyboru dopasowanych mebli. Nie ma tutaj zbyt wielkiego pola manewru, ale w zasadzie czy potrzeba czegoś więcej? Spójrzcie na schody – klatka schodowa oddzielona została ażurową siatką, która nie zabiera optycznie miejsca. 

Sprytna kolorystyka

Projekty,  Salon zaprojektowane przez SODA Indonesia
SODA Indonesia

Interior – Ruang Keluarga

SODA Indonesia

Na tak małym obszarze każdy detal ma znaczenie. Po pierwsze mamy na myśli wybór kolorów. W tym pokoju rodzinnym, na przykład, zastosowano niuanse naturalnego wykończenia i subtelnych kolorów, które nie dają zbyt przytłaczającego wrażenia. Ten wybór kolorów sprawia, że członkowie rodziny i goście czują się tutaj bardzo swobodnie. 

Świetlik

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez SODA Indonesia
SODA Indonesia

Interior – Tangga & Koridor

SODA Indonesia

Teraz zaprezentujemy Wam to, o czym pisaliśmy na początku: świetlik w dachu.  Jest to pochyła, przeszklona powierzchnia, który sprawia, że pokój wydaje się jasny. Chociaż znajduje się w wąskim obszarze, odpowiednie oświetlenie oddziałuje na całe wnętrze. Ponadto, świetlik jest przyjazny dla środowiska i energooszczędny.

Lubicie nowoczesne rozwiązania architektoniczne? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu