Klasyka i design: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Perfect Space

Apartament, który robi wrażenie dużo większego, niż jest w rzeczywistości

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W dzisiejszych czasach większość z nas mieszka, lub mieszkała, w małym mieszkaniu. Zwłaszcza jeśli to nasze pierwsze lokum, możemy jedynie określić je jako ciasne ale własne i cieszyć się z samodzielności. Z czasem jednak niewielki metraż staje się wielkim problemem: brakuje miejsca na ubrania, zabawki dziecięce, rower, buty, książki… To wszystko staje się bardzo frustrujące!

Na szczęście, nasz zespół homify nie może zgodzić się na takie negatywne myślenie! Ograniczony metraż to dla naszych profesjonalistów nie tyle powód do stresu, co raczej wyzwanie, któremu należy kreatywnie podołać.

Małe mieszkania nie są tak naprawdę trudne w aranżacji, jednak trzeba do tego podejść z głową. Możemy świetnie urządzić przestrzeń pod względem funkcjonalności, jak też estetyki. Dzisiejszy przykład, to mieszkanie, które w prawdzie nie może być nazwane małym, bo posiada aż 90 metrów kwadratowych, ale architekci użyli wszelkich sztuczek, by dodatkowo je powiększyć. W efekcie, te 90 metrów robi wrażenie jakby było niemalże podwojone! Zobaczcie sami…

1. Atrakcyjny korytarz

Klasyka i design: styl , w kategorii Korytarz, przedpokój zaprojektowany przez Perfect Space
Perfect Space

Klasyka i design

Perfect Space

Zaczniemy od samego początku. Wchodzimy do mieszkania, wprost na korytarz, choć wygląda on dość prosto jest bardzo elegancki. Dzięki udanej dekoracji tej przestrzeni, obszar wejściowy okazał się być bardzo atrakcyjny. Dekoratorzy postawili na piękną laminowaną podłogę i wybrali dwukolorową paletę barw do wykończenia tej części domu. Czysty biały kolor i spokojna jasnoniebieska zabudowa doskonale współgrają ze sobą, tworząc ciepłą i przyjazną przestrzeń, wypełnioną komfortem i stylem.

W tym przykładzie zastosowano minimalistyczne podejście do dekoracji, które zmniejszyło zamieszanie wizualne. Takie podejście sprawiło, że korytarz tego nowoczesnego domu stał się bardziej ekstrawagancki.

2. Jadalnia

Klasyka i design: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez Perfect Space
Perfect Space

Klasyka i design

Perfect Space

Ta biała kuchnia jest dosłownie idealna, idealna pod każdym względem. Główną zaletą tego domu jest wrażenie optyczne powiększenie przestrzeni. Osiąga się to między innymi poprzez otwarty salon. Brak ścian oddzielających kuchnię, jadalnię i salon optycznie powiększa istniejące pokoje. 

Jadalnia charakteryzuje się stylowymi lampami o nowoczesnym designie. Znajdują się one nad eleganckim, białym połyskującym stołem. Stół z kolei jest otoczony plastikowymi krzesłami, które elegancko uzupełniają ten oryginalny zestaw mebli. To wyjątkowe połączenie nowoczesnych elementów i stylu retro sprawia, że atmosfera w domu jest oszałamiająca.

3. Kuchnia

Klasyka i design: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Perfect Space
Perfect Space

Klasyka i design

Perfect Space

Imponująca rozmiarem i luksusowym wyglądem mebli, wykonanych w kontrastujących kolorach kuchnia jest bardzo efektowna. Połączenie białych płaskich frontów i błyszczących czarnych powierzchni, które widzimy w tle, tworzy stylową i nowoczesną przestrzeń.

Wyróżniającym się elementem na niebieskiej ścianie jest gigantyczną lodówką, również w kolorze czarnym. Połyskujące powierzchnie odbijające naturalne i sztuczne światło wizualnie powiększają powierzchnię tej nowoczesnej kuchni.

4. Salon

Klasyka i design: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Perfect Space
Perfect Space

Klasyka i design

Perfect Space

Przejdźmy teraz do salonu. Tutaj wszystko układa się zgodnie z zasadą minimalizmu. W zasadzie jest tylko zestaw wygodnych mebli tapicerowanych. Tutaj nie ma nic zbędnego i zajmującego przestrzeń. Drewniany stolik wykonany z palet jest hołdem dla nowoczesnej mody, zapewniającej ekologiczną kompatybilność we wnętrzu. Dodaje odrobinę uroku w stylu shabby chic. Jednocześnie w pokoju pozostało dość dużo pustej przestrzeni.

Dywan to świetny sposób, aby uczynić atmosferę bardziej przytulną, przyjemną i domową. Da on odrobinę ciepła w mroźne zimowe dni.  W salonie jest też wystarczająco dużo miejsca na aranżację dowolnych mebli, jeśli właściciele uznają to za konieczne. Ponadto ściany będą mogły zostać udekorowane w  zdjęcia i obrazy, które wypełnią dom właściwym nastrojem. Duże okna wychodzące na ulicę gwarantują wystarczającą ilość światła słonecznego, które jest niezbędne aby mieszkanie wydawało się przestronne. 

5. Spora garderoba

Klasyka i design: styl , w kategorii Korytarz, przedpokój zaprojektowany przez Perfect Space
Perfect Space

Klasyka i design

Perfect Space

Jeśli uważasz, że w korytarzu musi być obecny stojak na kapelusze i płaszcze, mylisz się. Dzięki garderobie zaaranżowanej przez projektantów, w tym domu korytarz jest bardzo minimalistyczny. To fantastyczny pomysł, który pozwala pozostawić płaszcz i buty poza zasięgiem wzroku. Odzież nie będzie stwarzać przeszkód w mieszkaniu, nie ma zakłóceń, aby swobodnie poruszać się w wąskim korytarzu. 

6. Łazienka

Klasyka i design: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Perfect Space
Perfect Space

Klasyka i design

Perfect Space

Na końcu zerknijmy jeszcze do łazienki. Swoją elegancją uzupełnia ona idealną przestrzeń całego apartamentu. Jest wspaniała, dokładnie tak, jak się spodziewaliśmy! Podwieszony drewniany stolik nocny pod zlewem nie zabiera optycznie miejsca, dzięki czemu łazienka wydaje się być większa, niż jest w rzeczywistości. Pomieszczenie jest wypełnione światłem, ciepłem i wygodą. Zastosowano tutaj jasne błyszczące powierzchnie, skutecznie odbijające światło.

Płytka w kolorze czekolady na podłodze stanowi przyjemny kontrast w stosunku do palety kolorów używanych w pozostałej części pomieszczenia. Rezultat przewyższył wszelkie oczekiwania – powstała idealna, elegancka łazienka. Tutaj wszystko oddycha świeżością i czystością . Atmosfera stworzona w tym pomieszczeniu sprzyja przyjemnemu relaksowi i odpoczynkowi.

Ten oszałamiający, pomysłowy, nowoczesny dom został dopełniony innowacyjnymi projektami, dzięki którym każdy jego zakątek jest wyjątkowy, interesujący i obiecujący. Jeśli chcesz, możesz zastosować nieco więcej wyobraźni, aby jeszcze bardziej zróżnicować to już istniejące nowoczesne wnętrze.

Małe jest piękne, czyż nie? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu