6 pomysłów na spektakularne wejście! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

6 pomysłów na spektakularne wejście!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
The Bothy Wiejski korytarz, przedpokój i schody od Architects Scotland Ltd Wiejski
Loading admin actions …

Front domu z drzwiami głównymi powinien zapraszać do wejścia do środka już z daleka. Jest to wizytówka całego domu, gdyż uporządkowane i dodatkowo udekorowane obejście świadczy o kulturze osobistej właścicieli i przywiązywaniu przez nich uwagi do istotnych detali. Tak jak przedpokój, wejście do mieszkania odwiedza wiele sporadycznych interesantów, dlatego warto zadbać, by było ładnie i funkcjonalnie zaaranżowane. Po wyglądzie wejścia do domu można sobie wyobrazić to jak wygląda wnętrze i w jakim stylu zaprojektowany jest cały dom. Takie rzeczy jak, na przykład kolor fasady i oprawa oświetlenia zewnętrznego powinny pasować do tych w środku domu, ponieważ wszystko powinno tworzyć harmonijną całość. 

W tym artykule podpowiemy Wam jak urządzić niebanalne, piękne wejście do domu, które będzie zawierać w sobie elementy architektoniczne, ogrodu i dobrego smaku! Więcej porad na atrakcyjny wygląd zewnętrzny domu znajdziecie w Katalogach Inspiracji Ogród frontowy na 7 sposobów!Nowa fasada –nowe życie Twojego domu! Zapraszamy!

Ganek

Marząc o ganku musielibyśmy przewidzieć jego istnienie w architekturze domu na samym początku planowania jego budowy. Jednak jeśli od zawsze marzyliśmy o długim, wąskim ganku jak z amerykańskich filmów, na którym moglibyśmy spędzać wolny czas popijając kawę w letnie popołudnia, można rozważyć jego dobudowę. Oczywiście na tyle powinniśmy realizować nasze marzenia, na ile realne możliwości nam na to pozwalają. W powyższym, bardzo prostym domu o kształcie sześcianu, ganek jest dobrym urozmaiceniem jego architektury. Polskie domy też często są nieskomplikowane. Może taki ganek z zadaszeniem urozmaiciłby i dodał przydatnej funkcjonalności niejednemu domowi na polskich wsiach i przedmieściach?

Kolorowe drzwi

Entrance Porch / Green Oak Wiejski korytarz, przedpokój i schody od Architects Scotland Ltd Wiejski
Architects Scotland Ltd

Entrance Porch / Green Oak

Architects Scotland Ltd

To jest propozycja, do realizacji której gorąco zachęcamy wszystkich szczęśliwych posiadaczy własnego domu! Pomimo tego, że dom powinien tworzyć zgraną całość, jeden stylowy, wyróżniający się element w całej fasadzie nie zaszkodzi jego wizerunkowi, a wręcz przeciwnie! Może być ciekawym, odważnym, pozytywnym akcentem, który doda bardziej niezobowiązującego charakteru oprawie całego domu. Budynek i jego bryła musi pasować do zagospodarowania przestrzennego okolicy. Z tym nie możemy eksperymentować, ale jednym nieinwazyjnym trikiem, możemy wyróżnić nasz dom spośród całej okolicy! Pomalujmy lub wybierzmy gotowe drzwi w kontrastowym, wesołym kolorze. Polecamy pastelowe odcienie różu, błękitu, zieleni. Są to naturalne kolory, które jeśli będą wybijać się z oprawy fasady domu to znajdą wspólny język z jego otoczeniem!

Rośliny

To podpunkt, którego oczywiście nie mogło tu zabraknąć! Przedstawiamy piękną roślinność, tworzącą szpaler przy ścieżce prowadzącej w głąb ogrodu, której projektem poszczycić się mogą Gzowska&Ossowska Pracownia Architektury Wnętrz. Rośliny kwitnące powinny znaleźć się w widocznym miejscu przy głównym wejściu do domu. Dzięki temu każde wejście i wyjście z domu w ciepłą porę roku będzie nas miło witało i żegnało. Na ogródek frontowy nadają się także niskie rośliny okrywowe, o których niezwykłej praktyczności możecie przeczytać w Katalogu Inspiracji Piękny ogród przy małym nakładzie pracy!

Chodnik

Ogród frontowy Klasyczny ogród od Miejskie Ziele Klasyczny
Miejskie Ziele

Ogród frontowy

Miejskie Ziele

Wejście do domu powinno być utwardzone. Najbardziej popularnym rozwiązaniem na polskich podwórkach jest wszechobecna kostka brukowa, jednak my zachęcamy do wybrania czegoś bardziej nowoczesnego i wyrafinowanego. 

Przede wszystkim podstawą jest odpowiednie wybudowanie chodnika, aby przez szczeliny kostki, płyt lub innego materiału nie wyrastał mech lub nie przebijała się trawa. O ile nie jest to celowy zabieg, najczęściej wygląda to nieestetycznie, a wręcz niechlujnie. Może lepiej zastanówmy się nad inną, bardziej ciekawszą alternatywą i poszukajmy nowych rozwiązań na wzór chodnika. Ścieżka pokazana wyżej to jeden z oryginalnych, prostych, acz bardzo efektownych przykładów. Jest ona wykonana w stylu nowoczesnym, ale pasuje też do minimalistycznych domów. Do wiejskich zaś, pasować będą naturalne, nieregularne kamienne płyty, które przeplatane krótko ściętym trawnikiem, będą tworzyć przytulną kompozycję. Natomiast kamyki i żwir można wybrać zamiast niemodnej kostki brukowej, na podjeździe samochodowym do garażu.

Pergola

Nad drzwi wejściowe, oprócz wymarzonego zadaszenia ganku lub prostej podbitki zaplanować można także pergole, które kojarzy się z ciepłymi krajami. Jej konstrukcja nie zaciemnia wejścia, a może stanowić oparcie do pięknych, pnących roślin, które z czasem otulą wejście, tworząc zielony ganek przy drzwiach frontowych. Oprócz tego, minimalistyczna konstrukcja z drewnianych bali rzuca bardzo ciekawy cieć na fasadę, w słoneczne dni. Pamiętajmy o tym, że kiedy tworzymy wnętrza i inne konstrukcje w domu, możemy zbudować coś co będzie dawało zaskakujące efekty spowodowane działaniem słońca, księżyca i ogólnie całej przyrody!

Oświetlenie

Model KB110 od Kobbe Nowoczesny Aluminium/Cynk
Kobbe

Model KB110

Kobbe

Oświetlenie w wejściu do domu musi się pojawić z racji bezpieczeństwa. Szczególnie, kiedy mamy do pokonania kilka schodków. Światło nad drzwiami pomoże gościom znaleźć dzwonek, a dzięki niemu my swobodnie dowiemy się przez wizjer, kto do nas puka wieczorem. Oświetlenie przy wejściu powinno być funkcjonalne, ale też bardzo ozdobne, by dekorowało cały dom. Może być zaaranżowane w zaskakujących miejscach lub ukryte w niespodziewanych przedmiotach. Bardzo efektowne jest oświetlenie wychodzące z podłoża, ale takie jak widać na powyższym przykładzie również jest bardzo ładne, subtelne i ciepłe.

A jak Wy zaaranżowaliście swoje wejście do domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu