Stoliki kawowe w nowoczesnym stylu | homify

Stoliki kawowe w nowoczesnym stylu

Anna Stachurka Anna Stachurka
BESPOKE GmbH // Interior Design & Production Rustykalny salon
Loading admin actions …

Stolik kawowy nowoczesny to dobry sposób na ciekawy element we wnętrzu Waszego salonu. Wybór dostępnych na rynku produktów jest tak duży, że łatwo można się zagubić wśród wielu możliwości. Nadciągając z pomocą postaramy się pokazać kilka wyjątkowych pomysłów na stolik kawowy nowoczesny. Spróbujemy też trochę podpowiedzieć w jaki sposób wpisać taki element w ogólną stylistykę wnętrza. Przetarliśmy wiele szlaków, aby zaprezentować warte uwagi produkty, znajdziecie więc tutaj popisowy design nie tylko polskich twórców, ale także zagranicznych. Naszą wędrówkę jednak najlepiej będzie rozpocząć od paru słów na temat nowoczesności – co tak na prawdę mamy na myśli pisząc – stolik kawowy nowoczesny. Zacznijmy, więc od stylu. 

Styl nowoczesny

Styl nowoczesny powinien i prawdopodobnie większości z nas kojarzy się z przestrzennością – lub wrażeniem dużej przestrzeni, minimalizmem oraz prostotą. Są to zazwyczaj otwarte wnętrza z jasnym podziałem na strefy – podział ten można łatwo podkreślić stosując odpowiednią kolorystykę i wyodrębnić w ten sposób salon, kuchnię czy jadalnie. Wszystko jest utrzymane w prostych formach, które opierają się o geometrię, proporcje i nowatorskie zastosowanie materiałów oraz technik produkcji. Żelazną zasadą wnętrz nowoczesnych jest znany od czasów modernizmu slogan less is more, czyli mniej więcej – mniej znaczy więcej. W myśl tej zasady ograniczamy ilość wyposażenia skłaniając się ku mocno wyrafinowanym elementom, pochodzących ze świata designu. Tak silne akcenty będą potrzebować przestrzeni, aby się wypowiedzieć we wnętrzu – nie może ich też być zbyt dużo ponieważ swoim polem oddziaływania będą się nawzajem znosić tworząc wręcz nieznośne wnętrze. 

Geometryczna struktura

Stolik kawowy nowoczesny – kwintesencję tego wyrażenia widzimy na zdjęciu powyżej. Niezwykle nowoczesna i nowatorska forma. To, co dodatkowo wyróżnia ten mebel to ciekawa kolorystyka. Geometria w całości zapanowała nad formą tego mebla i wprowadziła go w świat nowoczesnych struktur. Takie elementy wnętrza będą przykuwać uwagę każdego gościa, a my będzie za każdym razem z przyjemnością odstawiać tutaj kawę.

Stolik kawowy nowoczesny 3D

To, co mocno interesuje świat designu ostatnimi czasy to iluzje optyczne. Stolik kawowy nowoczesny nie mógł, więc obojętnie minąć tę tendencję i z tego powodu przybrał ciekawą formę, która pod odpowiednim ustawieniem będzie tworzyła wrażenie przestrzennego sześcianu. Stolik w salonie czasami znika z naszego pola widzenia – pełni funkcję praktyczną dobrze jest więc zadbać o jego wygląd, formę i ciekawy kształt, dzięki czemu już nigdy z oczu nie zniknie i stanie się ceniony i ważnym elementem pomieszczenia.

Cały salon w jednym meblu

Stolik kawowy nowoczesny bez stolika. Ta piękna forma, która interesująco prezentuje się powyżej to modułowa sofa, którą z powodzeniem wkomponujemy w nowoczesne wnętrze. Bazuje na prostych formach. Jest skonstruowana w sposób nowatorski – możemy ją dostosowywać do naszych potrzeb, zmieniać, wymieniać, obracać elementy. W ten sposób jednym meblem jesteśmy w stanie zapewnić całe wyposażenie w salonie. W tej sytuacji stolik kawowy nowoczesny nie będzie już potrzebny – jego funkcję z powodzeniem będzie pełnić jeden z elementów tej modułowej sofy.

Stolik kawowy nowoczesny, gazetnik gratis

KLIFF - stolik kawowy z funkcją gazetnika OM STUDIO SalonStoliki
OM STUDIO

KLIFF – stolik kawowy z funkcją gazetnika

OM STUDIO

Idąc tropem nowoczesny form docieramy do miejsca, gdzie OM STUDIO produkuje stolik kawowy nowoczesny z wykorzystaniem materiału naturalnego – drewna. Przyznacie na pewno, że jego wygląd wyróżnia się od standardowych kształtów. To, co zostało pomyślane jako jego dodatkowy atut to żłobienia, które nie pełnią tu funkcji jedynie dekoracyjnych – są sposobem przechowywania gazet, książek i czasopism. Swego rodzaju gazetnik oraz stolik kawowy nowoczesny w jednym. Dobrze odnajdzie się w przestrzeniach nie tylko nowoczesnych, ale także w innych stylistykach – takich, które stawiają na naturalne materiały. W takich wnętrzach stolik kawowy nowoczesny będzie nadawał pomieszczeniom świeżości i nutki designu.

Eklektyczne rozwiązania

Stolik kawowy nowoczesny, który widzicie powyżej jest wykonany z drewna. Drewno zostało pomalowane i ułożone wzór, który możemy tu podziwiać. Idąc tropem kolorów jest to kolejna propozycja do nowoczesnego wnętrza, która wprowadzi trochę barw. W ciekawy sposób można urozmaicić minimalizm panujących w takich wnętrzach poprzez dodanie odrobiny wzoru z kolorystycznym akcentem. Wykończenie nóżek jest metalowe, dzięki czemu będzie wpisywać się w materiały charakterystyczne dla nowoczesnych wnętrz. Innym zastosowaniem na tego typu stolik kawowy nowoczesny są wnętrza eklektyczne. Równie nowatorskie co ryzykowne w urządzaniu. 

Stolik kawowy – nowoczesny kolor

Materiały i stolik kawowy nowoczesny. Zasady właściwie nie istnieją – od naturalnych przez luksusowe po innowacyjne. Tutaj oprócz połyskliwego materiału i ciekawej prostej formy, dodatkowo ujmuje piękna, nietypowa kolorystyka. Przyjęło się postrzegać nowoczesne wnętrza w kolorystyce czarno – białej lub biało – czarnej w zależności od natężenie każdej z tych dwóch barw. A można przecież inaczej. Trzymając się oczywiście cały czas zasady – less is more warto poszukiwać innych, ciekawych pomysłów na aranżację z wykorzystaniem więcej niż dwóch kolorów. 

Nowoczesność to świadomy design

Nowoczesność, o czym wspominaliśmy już kilkakrotnie, to nie tylko forma, materiał czy kolor, ale i myśl. Myślą natomiast, która ustawicznie do nas wraca w czasach nowoczesnych jest myśl o czasach przeszłym. Recykling, reusing, do it yourself – każde z tym pojęć jest wyrazem nowoczesnego stylu bycia i życia. Nawracamy, więc do ponownego wykorzystania materiału. W ten sposób powstają niesamowite pomysły i formy, które najlepiej oddają kreatywną siłę dzisiejszego designu. Design z najwyższej półki to design odpowiedzialny wobec środowiska i społeczeństwa, to design, który chce wnieść nową wartość do naszych mieszkań i domów. 

Praktyczność

Stolik kawowy nowoczesny coraz częściej jest pomyślany także jako mebel do przechowywania podręcznych przedmiotów. No bo właśnie jedną z cech nowoczesności obok minimalizmu, prostoty i przestrzenności jest praktyczność. Ten mebel realizuje wszystkie cechy poprzez swoją formę i wygląd. Jest równocześnie dość uniwersalny, będzie dobrze się czuł w różnych stylistykach czy to skandynawskiej, retro czy właśnie nowoczesnej. 

Kompozycja

Stolik kawowy nowoczesny będzie zatem wpisywał się w ten styl. Postaramy się Wam pokazać, że nie zawsze, jednak na razie poddamy się trendom i wskażemy rozwiązania, które styl ten potwierdzają. Przykładem na dobrze wkomponowany w wystrój, stolik kawowy nowoczesny jest aranżacja powyżej. Najmocniejszymi akcentami tego wnętrza jest stolik, lampa stojąca oraz fotel – przyjęły dość niesamowite formy, a tutaj postanowiono, że zagrają w jednej drużynie. Aby całość mogła swobodnie wypowiedzieć się we wnętrzu, należało uspokoić pozostałe elementy dążąc do prostych, ale mniej intrygujących form. Tak się zdarzyło na przykład w przypadku sofy. Sam stolik kawowy nowoczesny przyjął ciekawą formę półkola biały kontur, pokrywający jego powierzchnie został skontrastowany z powierzchnią poziomą, która jest czarna. Zdecydowano się na wysoki połysk wykończenia, co wzmacnia jego nowoczesny charakter.

Stolik kawowy nowoczesny w stylistykę wnętrza wkomponowała PRACOWNIA PROJEKTOWA DRAGON ART

Stolik kawowy – nowoczesny wymiar drewna

3 Brown STILL WOOD stolik kawowy D2 Studio SalonStoliki
D2 Studio

3 Brown STILL WOOD stolik kawowy

D2 Studio

Nowoczesność to nie tylko styl wykańczania wnętrz, ale także sposób myślenia o wnętrzach. Nowoczesne wyposażenie jest, więc w dużej mierze przejawem postrzegania rzeczywistości ich dzisiejszych twórców – to oni nadają znaczenia nowoczesności, tworzą trendy i charakteryzują design. A jednym z trendów na stolik kawowy nowoczesny jest reinterpretacja materiału, z którego jest wykonany. Drewno. Ale w jakiej formie drewno! Oczyszczone, wygładzone, wypolerowane i zaimpregnowane drewno posłużyło w całości jako blat. Przełamaniem jego tradycyjnego wyglądu są proste i nowoczesne nóżki, które dają nam sygnał, że ta forma jest właśni nową interpretacją mebla. Styl ten będzie świetnie nadawał się do eklektycznych eksperymentów łączących nowoczesność z tęsknotą do naturalności i domowego ciepła.

Stolik kawowy nowoczesny z drewna wyczarowało D2 STUDIO.

A po więcej drewna warto kliknąć tutaj.

Który stolik według Was prezentuje się najlepiej?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu