Czarodziej przestrzeni! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3648:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Czarodziej przestrzeni!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

„Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść”- powiedzenie to zna każdy, a odnieść je można odnieść je nie tylko do procesu gotowania. Dziś zaprezentujemy Wam jednak projekt, przy którym pracowało wielu architektów, dekoratorów wnętrz oraz pracowników budowlanych, którzy wspólnie zdołali stworzyć niepowtarzalny dom jednorodzinny. Łączy on w sobie to, co najlepsze z nowoczesnych i tradycyjnych kierunków w architekturze. Zachwyca nie tylko z zewnątrz, ale zwłaszcza w środku! Zobaczcie sami!

Od strony ogrodu

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Zarówno dla właścicieli, jak i dla architektów było niezwykle istotne, aby stworzyć dom, który łączyłby w sobie funkcjonalność, energooszczędność oraz ekologiczność z dobrym i ponadczasowym designem. Od strony ogrodu możemy podziwiać go w pełnej krasie. Charakterystyczny wygląd zawdzięcza swojej nietypowej bryle- jej główna część przywodzi na myśl stare budynki fabryczne. Wrażenie to zawdzięcza także ceglanej fasadzie. Z każdej strony znajduje się otynkowana na biało dobudówka, skrywająca czy to strefę wejścia czy też taras.

Od strony dojazdu

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Równie wspaniale dom ten prezentuje się od strony dojazdu. Zostajemy z tej strony zaskoczeni właściwym rozmiarem budynku. Okazuje się, że jego dominująca część składa się z geometrycznych brył o płaskich dachach. Elewacje obłożono drewnem i obramowano na biało, co daje wspólnie niezwykle estetyczny rezultat. Żwirowy podjazd prowadzi do garażu oraz do strefy wejściowej, skrytej pomiędzy dwoma skrzydłami parteru. Pięknie utrzymany ogród w zieleni otacza budynek z każdej strony.

Taras

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Fotografia ta pokazuje nam nie tylko, jak wspaniale prezentuje się cegła na zewnętrznej fasadzie w połączeniu z białym tynkiem, ale także dokładniej przybliża nam obszar tarasu. Wyłożono go płytami z naturalnego kamienia, a on sam stopniowo schodzi w stronę pięknie utrzymanego trawnika, łącząc się tym samym płynnie z ogrodem. Drewniane meble z kolorowymi akcentami ożywiają obszar tarasu, wprowadzając na niego wakacyjny klimat.

Monumentalne wnętrze

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Dom ten niezwykłe wrażanie robi nie tylko z zewnątrz, ale i w środku. Wysokość domu wykorzystano także we wnętrzu, tworząc salon z wysokim sufitem. Monumentalne wrażenie potęguje użycie bieli jako dominującego koloru. Wspaniale komponuje się ona z posadzką z jasnego naturalnego kamienia i podłogą z drewna. W części otwartej przestrzeni, gdzie sufit jest najwyższy, zlokalizowano obszar jadalni. Skąpana jest on a w naturalnym świetle wpadającym do środka przez duże okna. Po jej lewej stronie znajdują się schody prowadzące na antresolę. Po drugiej stronie jadalni zaczyna się strefa wypoczynkowa, oddzielona od niej wspaniałym kominkiem.

Łazienka nie z tej ziemi

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Na koniec prezentujemy Wam wspaniałą łazienkę, którą przyrównać można do najlepszego spa. Białą wannę wbudowano w kamienny podest i zlokalizowano tuż przy oknie, skąd podziwiać można wspaniały widok na ogród. Naturalne materiały dominują w tym pomieszczeniu, tworząc razem elegancką i ponadczasową kombinację. Dzięki przeszklonej ścianie wnętrze łazienki skąpane jest w naturalnym świetle.

Inny imponujący dom znajdziecie w artykule Wielkomiejska oaza w środku lasu!

Co myślicie o tym wnętrzu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu