Dom w Laskach: styl nowoczesne, w kategorii Domy zaprojektowany przez atz-studio

Dom na długie lata!

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

Nowoczesny design i trwałe, solidne materiały to najlepsza recepta na dom, który stać będzie w niezmienionej postaci przez długie lata! Taka kombinacja gwarantuje, że przetrwa on nie tylko w niezmienionej formie, zapewniając doskonałe warunki mieszkaniowe, ale także nie straci przez lata na stylu czy charakterze.

Dziś przedstawimy Wam taki właśnie dom- z jego estetyką utożsamiać może się każdy, gdyż łączy ona w sobie elementy nowoczesne z tymi bardziej tradycyjnymi. Zarówno we wnętrzu, jak i na wykończeniach elewacji królują solidne, ale i eleganckie materiały. Za projekt odpowiedzialni są architekci z pracowni ATZ-STUDIO.

Ponadczasowa bryła

Nowoczesny dwukondygnacyjny dom ma łączną powierzchnię równą 360 metrom kwadratowym. Fasada zewnętrzna to udana kombinacja eleganckich i praktycznych materiałów wykończeniowych- jej ściany otynkowano na biało, a do wykończenia zastosowano drewno oraz elementy metalowe. Gdzieniegdzie dostrzec można także naturalny kamień. Zarówno strefa wejścia, jak i brama wjazdowa do garażu to wyznaczone zostały przez drewno o głębokim i soczystym odcieniu. Na piętrze z kolei zastosowano liczne przeszklenia, otwierające dom na zewnątrz.

Wygodny dom

Poszczególne części, składające się na bryłę domu, pełnią funkcjonalne role. Najbardziej wysunięty do przodu jest garaż, stanowiący niemal osobną jednostkę. Połączony on został jednak z główną częścią budynku, w której zlokalizowano wszystkie pomieszczenia mieszkalne. Od ulicy posesję oddziela niski murek w kolorze ścian zewnętrznych. Niewielki, ale schludnie utrzymany ogródek frontowy sprawia, że całość robi niezwykle pozytywne pierwsze wrażenie.

Przestronne wnętrze

Po przekroczeniu progu domu od razu poczuć można wolną przestrzeń. Tak jak przy wykończeniach elewacji, tak i we wnętrzach architekci postawili na nowoczesne materiały, takie jak metal, a także te bardziej tradycyjne- kamień naturalny i drewno. Dominująca paleta kolorów jest neutralna i stonowana. Liczne przeszklenia, zarówno te w formie okien, jak i na suficie, wpuszczają do wnętrza mnóstwo naturalnego światła.

Nowoczesna kuchnia

Kuchnię zaaranżowano niezwykle praktycznie, ale także z naciskiem na nowatorskie rozwiązania. Po lewej stronie całą ścianę aż pod sufit zabudowano drewnianą zabudową kuchenną. Jej gładkie fronty zostały odpowiednie podświetlone, wydobywając z naturalnego surowca wspaniały blask. Znalazło się tam także miejsce na urządzenia AGD najnowszej technologii. Duże okna nad blatem kuchennym sprawia, że podczas pracy w kuchni spoglądać można na ogród. Dzięki temu wnętrze oświetlone jest także hojnie naturalnym światłem. Wyspa kuchenna na środku pomieszczenia, wraz z wbudowanym w nią palnikiem gazowym, zapewnia dogodne miejsce do przygotowania potraw.

Luksusowa łazienka

Na koniec spoglądamy do łazienki, które zaaranżowana została przy użyciu szlachetnych materiałów i eleganckich mebli. Biała ceramika łazienkowa o obłych kształtach fantastycznie komponuje się z drewnianymi szafkami. Duże lustro nad umywalkami odbija niemal całą powierzchnię pomieszczenia. Klimatyczne oświetlenie sprawia, że w pomieszczeniu panuje wyjątkowa atmosfera.

Obejrzyjcie inny projekt nowoczesnego domu w artykule Dom na zawsze!

Jak Wam się podoba ten projekt?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu