Prosty z zewnątrz, pełen niespodzianek w środku! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Prosty z zewnątrz, pełen niespodzianek w środku!

Alicja Olko Alicja Olko
Egzotyczna jadalnia od Tweedie+Pasquali Egzotyczny
Loading admin actions …

Dziś zaprezentujemy Wam dom jednorodzinny będący niemal podręcznikowym egzemplarzem stylu minimalistycznego w architekturze. Geometryczna bryła, klarowne linie oraz neutralna paleta kolorów czynią z niego budynek nowoczesny i gustowny. Architekci, projektując wnętrze domu, skupili się na stworzeniu przestronnej strefy dziennej, gdzie wolny czas spędzać może cała rodzina. Dajcie przenieść się do architektonicznego raju!

Fasada

Patrząc na dom z zewnątrz, mamy przedsmak tego, jak wyglądać będą jego wnętrza- proste kształty, regularne linie oraz gładkie powierzchnie podkreślają przywiązanie do minimalistycznej estetyki. Inwestorzy pragnęli domu o zwartej bryle oraz wielkopowierzchniowych przeszkleniach. Proste materiały, neutralne kolory oraz regularne kształty nadają temu budynkowi ponadczasowy charakter!

Wnętrze

Prostota i regularność cechują także design wnętrza tego domu- dzięki podobnej estetyce udało się zachować spójność i harmonię. Główną ideą aranżacji wnętrz była integracja poszczególnych przestrzeni- osiągnięto to poprzez brak ścian. Do podziały parteru wykorzystano funkcjonalne meble, pełniące rolę dzielnika pokoju. Równie istotne było stylistyczne nawiązanie do charakteru zewnętrznej fasady, podkreślające holistyczny charakter projektu.

Salon

Fantastyczny salon to ogrom przestrzeni- zarówno w poziomie, jak i w pionie. Dzięki wysokiemu sufitowy, białym powierzchniom oraz wielkoformatowym oknom, wnętrze to jawi się iście monumentalnie. Drewniana podłoga dodaje przytulności tej minimalistycznej aranżacji. Eleganckie meble oraz dekoracje dopełniają stylowy dekor tego pomieszczenia. Marmurowe schody, o nieco niebezpiecznym designie, prowadzą na antresolę, gdzie zlokalizowano strefę prywatną domu.

Detale

Dominują białe, gładkie powierzchnie ścian i sufitu, które, w połączeniu z naturalnym światłem wpadającym przez liczne okna, czynią wnętrze jasnym i przestronnym. Biel pięknie komponuje się z drewnianą podłogą oraz takowymi meblami. Minimalizm spotyka się tutaj ze stylistyką i kolorystyką rodem z lat 60-tych- brąz i zieleń oraz proste formy mebli czynią całość aranżacji niezwykle stylową.

Jadalnia

Na wyposażenie jadalni składa się drewniany stół oraz krzesła, zaprojektowane przez Vermera Pantona. Plastikowe, w kształcie litery S, prezentują się niezwykle stylowo. Obszar ten zyskuje na charakterze dzięki ciekawie zaaranżowanym dekoracjom. Warto zaczerpnąć stąd inspiracje na design ścian, gdyż jak widać nie potrzeba wiele, aby stały się one prawdziwą gwiazdą pomieszczenia!

Kuchnia

Projektując kuchnię eksperci skupili się na funkcjonalności- materiały cechują się łatwością ich czyszczenia, a kolory wtapiają się w całość aranżacji domu. Białe, eleganckie szafki kuchenne prezentują się korzystnie w towarzystwie granitowego blatu. Materiał ten jest jednym z najlepszych jeżeli chodzi o powierzchnie robocze w kuchni.

Więcej o blatach kuchennych dowiecie się w artykule Blaty kuchenne- jak wybrać ten odpowiedni?

Taras

Jak na dom na plaży przystało, witalną rolę w jego projekcie odgrywa obszar zewnętrzny. Został on niezwykle ciekawie zaprojektowany- jedna jego część jest zadaszona i ukryta przed wiatrem, a druga odkryta i wystawiona na działanie promieni słonecznych. Wygodne meble gwarantują udany wypoczynek dla całej rodziny!

Strefa opalania

Na koniec zapraszamy Was na dach, gdzie umieszczono kolejny taras, tym razem z idealnym miejscem na zażywanie kąpieli słonecznych. Stąd podziwiać można zapierające dech w piersiach widoki na okolicę i morze na horyzoncie!

Jak Wam się podoba połączenie drewna i bieli?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu