Efektowny remont babcinego mieszkania! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Efektowny remont babcinego mieszkania!

Alicja Olko Alicja Olko
Eklektyczny salon od emmme studio Eklektyczny
Loading admin actions …

Mówi się, że wielkie problemy wymagają wielkich rozwiązań. Jednakże eksperci, którzy podjęli się metamorfozy tego mieszkania, udowadniają, że czasami może być inaczej. Jak przekonacie się sami, relatywnie niewielkie aranżacyjne zabiegi całkowicie odmieniły charakter staromodnego wnętrza.

Ten projekt może stać się inspiracją dla wielu rodzin, mieszkających w blokach, starych kamienicach czy obskurnych wieżowcach. Proste rozwiązania oraz efektowne wykończenia, zaproponowane przez grupę utalentowanych architektów i dekoratorów wnętrz,  rozwiązać mogą wiele mieszkaniowych problemów. A przede wszystkim- wprowadzić nowoczesność na staromodne salony!

Przed: smutny salon

Tak urządzony salon zupełnie nie odpowiadał współczesnym trendom. Ciężkie, drewniane meble, na czele z bogato zdobioną meblościanką, przytłaczały to wnętrze i przepełniały je. Co więcej, powodowały, że w środku było niezwykle ciemno i ponuro. Niewielkie okna nie pomagały w doświetlaniu pokoju. Niedobrane meble i dodatki z innej epoki wprowadzały element tandety do tej aranżacji. Całość prezentowała się po prostu smętnie.

Po: salon skąpany w świetle

Zmiana była dramatyczna! Ciężko uwierzyć, że przyglądamy się temu samemu pomieszczeniu, które obserwowaliśmy na poprzednim zdjęciu. Spójrzcie, jaka istotną rolę w każdej aranżacji odgrywa światło! Dzięki instalacji nowych, większych okien pomieszczenie jest stale skąpana w naturalnym świetle. Śnieżnobiałe powierzchnie ścian w połączeniu z jasną drewnianą podłogą to także doskonała para, potęgująca wrażenie jasności. Kanapa w modnym miętowym kolorze oraz oryginalne, ale nowoczesne dekoracje ścienne tchnęły w to wnętrze nowe życie!

Po: otwarta strefa dzienna

Jak widać na zdjęciu, niektóre meble z poprzedniego wystroju zachowało, mieszając je z elementami nowo zakupionymi. Jest to korzystne z dwóch powodów: 1) nie trzeba wydawać majątku na nowe wyposażenia; 2) stare meble są znajome i pozwalają nam się czuć ’jak w domu’ nawet w tak drastycznie odnowionym wnętrzu.

Kuchnia, jadalnia i salon zlokalizowano na otwartej przestrzeni, na której króluje drewno i biel. Biała zabudowa kuchenna pokryta została dębowymi blatami- dzięki temu pomieszczenie jawi się nowocześnie, ale widać w nim przywiązanie do tradycji. Na ścianie od strony salonu umieszczono plazmę, przenosząc oglądanie telewizji do XXI wieku.

Przed i po: kuchnia

Tutaj obejrzeć możemy zestawienie zdjęć kuchni przed i po remoncie. Przed metamorfozą pomieszczenie to przypominało niemalże kuchnię więzienną. Białe kafelki na ścianach, ciemna posadzka oraz meble, których świetność już dawno minęła- wszystko to składało się na ponury obrazek. Po remoncie w kuchni zagościła nowoczesność i dobry styl. Białe meble o gładkich frontach oraz drewniane blaty świetnie się ze sobą komponują. Posadzką w dekoracyjną mozaikę oddziela obszar kuchni od obszaru jadalni i salonu. Teraz wnętrze to jawi się przyjemnie i szykownie.

Przed i po: sypialnia

W poprzednim wcieleniu sypialnia wypełniona była staromodnymi meblami- masywnym, drewnianym łóżkiem z bogato zdobionym zagłówkiem, które pokryto narzuta w perski wzór oraz prostym, nudnym krzesłem. Male okno nie pozwalało naturalnemu światłu na rozjaśnienie wnętrza, które przez to wyglądało smutno i ponuro. Po remoncie sypialnia prezentuj się zupełnie inaczej. Jasne meble, śnieżnobiałe ściany i jasna podłoga sprawiają, że wnętrze to jaśnieje. Narzuta w nowoczesny motyw czyni je stylowym i modnym.

Przed i po: pokój gościnny

W mieszkaniu tym są trzy sypialnie i jedna z nich wykorzystywana była jako pokój gościnny. Ta ze zdjęcia po remoncie przeistoczono została w przyjemną przestrzeń z sofą i szafę, idealną do przyjęcia gości. Także tutaj białe powierzchnie oraz jasna drewniana podłoga pozytywnie wpływają na atmosferę w pomieszczeniu.

Po: garderoba

Jedno z pomieszczeń zamieniono w garderobę. Zdecydowano się na stylowy system szafek i półek, z miejscem na powieszenie ubrań, który w tak małym wnętrzu lepiej sprawdza się nić zabudowana do sufitu szafa. Tym samym zdołano uniknąć efektu przepełnienia przestrzeni. Nowoczesne komody na drugiej ścianie zapewniają więcej niż wystarczająco miejsca na przechowywanie. Taka garderoba pozwala utrzymać porządek i ład w ubraniach i dodatkach.

Przed i po: łazienka

Łazienka prezentuje się o wiele nowocześniej, jednak pozornie mało się  niej zmieniło. Wymieniono jedynie staromodne kafelki na posadzce, decydując się na materiał nowocześniejszy i bardziej stylowy. Zmieniła się także paleta kolorów- pozbyto się odrażających pomarańczowych dodatków, wprowadzając delikatne beżowe. Dzięki tym niewielkim zmianom osiągnięto wielki, niezwykle pozytywny efekt końcowy!

Dajcie się zainspirować innym projektem przed i po- obejrzyjcie Niezwykłą metamorfozę zwykłego domu!

Co myślicie o efekcie po?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu