Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Krótki przewodnik: malowanie mebli kuchennych

homify.Pl homify.Pl
Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez LA BOTTEGA DEL FALEGNAME
Loading admin actions …

Staliście kiedyś w drzwiach kuchni i marzyliście o tym, by zobaczyć zupełnie inny stan rzeczy niż jest w rzeczywistości? Odnowić albo wyrzucić – jest to wspaniała maksyma, którą czasami jednak ciężko wprowadzić w życie. Remont kuchni wiąże się z wysokimi kosztami, szczególnie jeśli decydujemy się na opcję wyrzucić, bo przecież trzeba kupić nowe meble na miejsce starych! Zobaczmy więc, czy uda się odnowić to, co już posiadamy…

Malowanie mebli jest doskonałym sposobem na uzyskanie zupełnie świeżego, nowego designu. Nie każdy materiał pozwoli jednak na takie rozwiązanie, więc dziś skupimy się na drewnianych meblach, które doskonale nadają się do samodzielnej renowacji. Własnoręczne malowanie mebli może nam przynieść dużo radości i satysfakcji, a poza tym, pozwoli całkowicie spersonalizować wnętrze.

​1. Przed rozpoczęciem prac: Podstawowe informacje

Każdy projekt, którego się podejmujemy własnoręcznie, czyli każdy projekt zrób to sam lub z angielskiego DIY, wymaga wcześniejszego przygotowania. Na przykładzie malowania mebli: oprócz wyboru koloru farby, musimy wybrać jej odpowiedni rodzaj i poziom matowości; musimy też zebrać niezbędne narzędzia i przyrządy. Nie zapomnijmy więc zaopatrzyć się w papier ścierny, wałki i pędzle do malowania, taśmę i folię malarską, jak i oczywiście farbę samą w sobie.

​2. Przygotowanie: Dokładne oczyszczenie mebli

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez SALM Caminetti
SALM Caminetti

CUCINA RUSTICA 1

SALM Caminetti

Jedną z podstawowych rzeczy jest odpowiednie przygotowanie mebli pod malowanie. Nie chodzi tu tylko o opróżnienie szafek i umycie wszystkich ich zakamarków, ale również pozbycie się wszelkiego brudu i przede wszystkim tłuszczu!

Błędem jest myślenie, że nowa warstwa farby sprawi, że szafki będą wyglądały jak nowe, jeśli ich ówcześnie dokładnie nie oczyścimy.

​3. Do pracy!

Metamorfoza domu w Bieszczadach: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez deco chata
deco chata

Metamorfoza domu w Bieszczadach

deco chata

Nadszedł czas, by zacząć pracę nad nowym wyglądem kuchni. Cały proces zajmie trochę czasu, ponieważ zanim nałożymy farbę, należy dokładnie ściągnąć wszelką starą farbę i lakier z drewna. Papier ścierny w dłonie i do pracy! Po dokładnym oczyszczeniu szafek, możemy przystąpić do następnego kroku czyli nałożenia bazy pod farbę. Bazę pasującą do naszego drewna nałożymy pędzlem.

​4. Farba

Rolki, wałki, pędzle i gąbki będą naszymi najlepszymi przyjaciółmi przy tym etapie prac. Jeżeli planujemy użyć dwóch lub większej ilości kolorów, pamiętajmy o użyciu taśmy malarskiej, by dokładnie oddzielić partie malowane na różne kolory.

Najprostszą metodą jest rozpoczęcie prac od krawędzi i narożników i późniejsze wypełnienie płaszczyzn. W ten sposób uzyskamy najbardziej jednolity efekt. Nie zapomnijmy też o wewnętrznych częściach szafek i ich dnach.

​5. Cieszmy się rezultatem!

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez LA BOTTEGA DEL FALEGNAME
LA BOTTEGA DEL FALEGNAME

Ambiente luminoso e funzionale

LA BOTTEGA DEL FALEGNAME

Malowanie szafek kuchennych, jak widzicie, nie jest niezwykle skomplikowane, ale zdecydowanie należy do czasochłonnych prac. Jeśli nie jesteście podjąć tego wyzwania, zwróćcie się o pomoc do lokalnego stolarza. Jednak w myśl trendu DIY – efekty własnoręcznie wykonanego projektu cieszą najbardziej.

Odnawianie szafek kuchennych jest nieporównywalnie tańsze od ich wymiany, a całe pomieszczenie zyskuje całkowicie nowego wyglądu.

Jeśli jesteście majsterkowiczami i lubicie wyzwania, mamy dla Was kilka dodatkowych pomysłów, a znajdziecie je w Katalogu Inspiracji: DIY – 11 łatwych projektów, które możesz zrealizować w weekend

Malowaliście już kiedyś meble? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu