Projekty,  Domy zaprojektowane przez MG&AG.ARQUITECTOS

15 pomysłów na oświetlenie zewnętrzne Twojego domu (które wygląda spektakularnie!)

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Światło jak i oświetlenie zawsze odgrywają ogromną rolę w architekturze. Dotyczy to za równo zakresu samego wnętrza oraz obszaru wokół domu i ogrodu. Najprawdziwsza prawdą jest fakt, że oświetlenie elewacji, tarasu, ogrodu lub basenu może radykalnie zmienić wygląd każdego domu. Dziś ten aspekt spełnia nie tylko funkcję praktyczną: światło jest również ważnym elementem wizualnym projektu. Inspiruj się tymi wspaniałymi  pomysłami na oświetlenie zewnętrzne, które przygotowali nasi architekci!

1. Podkreśl piękno ogrodu

Ulubionym miejscem wszystkich domowników jest oczywiście zazwyczaj ogród. Dlatego nawet po zachodzie słońca powinien mieć nienaganny wygląd. Czy kiedykolwiek myśleliście o podkreśleniu nie tylko werandy i ścieżek, ale także samych roślin? Jasno oświetlone drzewa wyglądają fenomenalnie, zwłaszcza gdy są wysokie!

2. Geometryczne kształty

Ta niezwykła kompozycja, którą widzicie na zdjęciu, będzie prawdziwą ozdobą Waszych domów. Może być umieszczona na ścianach domu, na  tarasie lub gdziekolwiek indziej w pobliżu domu. Ponadto może istnieć wiele wariantów figur geometrycznych! Gra świateł i cieni przyciągnie wzrok wszystkich gości i stanie się zewnętrzną atrakcją.

3. Przytulna atmosfera na tarasie

Nowoczesne światła pozwalają łatwo i prosto stworzyć przytulną atmosferę na tarasie: wybierzcie kilka identycznych lamp i umieśćcie je w płaszczyźnie pionowej, tak by światło rozprzestrzeniało się w różnych kierunkach. Dla podkreślenia klimatu dodajcie dodatkowo żywe źródło ognia. 

4. Ciekawe akcenty świetlne

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez OutSide BCN LED Lighting
OutSide BCN LED Lighting

Iluminación de un porche

OutSide BCN LED Lighting

Oświetlenie zewnętrzne nie tylko pomaga lepiej poruszać się po podwórku w ciemności, ale także tworzy estetyczny wygląd domu. Aby to zrobić, wystarczy wymyślić interesującą kompozycję i zrealizować pomysł. A jeśli nie masz wystarczającej inspiracji, skorzystaj z porady  specjalistów ds . Oświetlenia. Jedna z opcji stylowego oświetlenia fasady jest widoczna na zdjęciu. Imponująca, prawda?

5. Oryginalna fasada przy basenie

Projekty,  Basen zaprojektowane przez Solarlux GmbH
Solarlux GmbH

Neuer Lebensrhythmus in traumhafter Natur

Solarlux GmbH

Stylowy kamienny mur fascynuje nie tylko swoją fakturą, ale także zupełnie nowymi aspektami optycznymi. Po zainstalowaniu najbardziej typowych lamp na tej ścianie otrzymacie niezrównaną kompozycję, która sprawi, że wieczór przy basenie będzie wyjątkowo przyjemny!

6. Stylowe lampy

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Earth Designs

Ten elegancko urządzony taras charakteryzuje się nowoczesnym minimalistycznym wystrojem. Wiszące na ciemnym tle, jasne lampy przyciągają uwagę i harmonizują całą kompozycję. Tę niedrogą opcję można nazwać z pewnością wyrafinowaną i ultranowoczesną.

7. Idealny zestaw

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Aralia
Aralia

Chelsea Creek – copyright St George Plc

Aralia

Każdy region i zakamarek domu potrzebuje własnych źródeł światła. Niesamowity taras na zdjęciu łączy w sobie kilka wariantów oświetlenia, które razem tworzą idealny zestaw!

8. Elegancki wskaźnik drogi

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez INDICO

Ten pomysł z kolei, spodoba się tym, którzy preferują praktyczne, a nawet minimalistyczne rozwiązania. Małe lampy umieszczone są po obu stronach ścieżki, która prowadzi prosto do wejścia do domu. Cóż więcej jest potrzebne dla wygody i bezpieczeństwa?

9. Oświetlenie schodów

Klatka schodowa to miejsce, które może być niebezpieczne, dlatego potrzebuje oświetlenia o wysokiej jakości. Na zdjęciu widać świetny przykład tego, jak możecie zrealizować to zadanie. Połączenie różnych rodzajów opraw sprawi, że schody będą nie tylko bezpieczne, ale także piękne!

10. Zintegrowane oświetlenie

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez homify

Obecnie bardzo popularne jest niemal niewidoczne oświetlenie ogrodowe, tzw. oświetlenie zintegrowane. W tym przypadku same lampy są montowane w glebie lub bruku, a ich blask delikatnie otacza rośliny i konstruktywne elementy w ogrodzie. To świetnie wygląda, prawda?

11. Jasne wejście do domu

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie! Spójrzcie jak intrygująco prezentuje się ten minimalistyczny dom, z jasną fasadą i prostym oświetleniem. Piękne wejście jest po prostu niezbędne dla twojego domu!

12. Paski LED: kreatywne i stylowe

Dom powinien być miejscem, w którym czujemy się bezpiecznie i możemy odpocząć po długim dniu. I niech to uczucie spokoju nie rozpoczyna się wraz z otwarciem drzwi, a jeszcze wcześniej – na sam widok domu! Aby dodać mu niezwykłego charakteru można użyć stylowe paski LED, jak pokazano na zdjęciu. Oprócz niesamowitego wyglądu, to oświetlenie jest również niezwykle ekonomiczne.

13. Oświetlenie punktowe

Zazwyczaj źródła światła są umieszczone na górze. Ale dlaczego nie złamać szablonów i nie montować podświetlenia na dole? Ten sposób szczególnie nadaje się do ogrodu, gdzie można dzięki temu wyznaczyć ścieżki lub oświetlić rośliny.

14. Bezpieczne wejście

Wcześniej już wspominaliśmy o znaczeniu wysokiej jakości oświetlenia dla strefy drzwi wejściowych. Oto kolejny przykład na to, jak uczynić tę strefę bezpieczną i stylową o każdej porze dnia

15. Podświetlenie basenu

Co może być lepszego niż odświeżające zabiegi wodne wieczorem? Aby uczynić pobyt w basenie jeszcze bardziej komfortowym, zadbajcie o właściwe oświetlenie tej strefy. Możecie skupić się na bocznych sekcjach basenu, podłogi i jednej ze ścian – tak jak w przykładzie ze zdjęcia. Wspaniale! 

Co myślicie o oświetleniu zewnętrznym? Jest potrzebne? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu