Projekty,  Taras zaprojektowane przez Concept Eight Architects

13 wspaniałych pomysłów do ogrodu i na taras

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Kto ma przestrzeń na świeżym powietrzu, posiada skarb! Nie mówimy tego od tak, tylko dlatego, że wskazuje na to zdrowy rozsądek. Posiadanie patio, ogrodu lub tarasu daje możliwość czerpania korzyści ze świeżego powietrza w ramach prywatnej strefy nieruchomości. Powiedziawszy to wszystko, planowanie obszaru poza domem powinno być kierowane przez te same pryncypia komfortu i estetyki, nie zapominając o osobowości i charakterze, przy jednoczesnym braniu pod uwagę warunków meteorologicznych.

Jeśli zastanawiacie się nad sposobami urządzenia strefy zewnętrznej, to jesteście w doskonałym miejscu by zaczerpnąć inspiracji. Mamy dla Was 13 cudownych pomysłów na strefy zewnętrzne.

​1. Przejścia, które zwalają z nóg

Pierwsza z naszych propozycji zakłada spektakularne przejście między strefą wewnętrzną i zewnętrzną, a wszystko dzięki przesuwnym drzwiom balkonowym.

​2. Pasja do kuchni

Waszym marzeniem jest zostanie królami letniego grillowania? Nadszedł czas na spełnienie tego marzenia. Ten inspirowany stylem rustykalnym taras będzie doskonałym miejscem na ustawienie grilla i zestawu mebli ogrodowych.

​3. Całkowity relaks

Niewielu z nas potrafiłoby się oprzeć urokom takiego ogrodu. Mamy tu obszerną strefę relaksu, składającą się z mebli z ciemnego rattanu, pergoli zapewniającej cień i wielu tkaninom oferującym romantyczną oprawę.

​4. Odrobina odświeżenia

Taras lub ogród daje możliwość wprowadzenia elemntu, docenianego szczególnie gdy termometr pokazuje wysokie liczby. Mały basen to możliwość orzeźwienia w otoczeniu natury.

​5. Ogród Zen

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Unique Landscapes
Unique Landscapes

Japanese Style Garden

Unique Landscapes

Przestrzenie na świeżym powietrzu są idealne, by uciec od stresu i gorączkowego tempa narzuconego przez codzienną rutynę. By uzyskać jak najwięcej spokoju, możemy postawić na ogród Zen. Prosta dekoracja z zielonymi akcentami to przepis na sukces.

​6. Ekstremalna prostota

Oto kolejny przykład na to, jak osiągnąć maksymalne efekty przy minimalnym nakładzie finansowym. Mniej znaczy więcej – jak mawiają nasi architekci krajobrazu. Na tym przykładzie widzimy, że prostota połączenia drewna z kamieniem może okazać się strzałem w dziesiątkę.

​7. Ciepło drewna

Wszechstronne, atrakcyjne i ciepłe – drewno jest materiałem, który tworzy przyjazną atmosferę i nadaje wybranej strefie dużo charakteru.

​8. Bajeczne oświetlenie

Jednym z aspektów, których nie powinniśmy nigdy zaniedbywać jest oświetlenie! Poza elementami stricte dekoracyjnymi, nie zapomnijmy o lampach, lampionach i kinkietach, czyli gamie możliwości na oświetlenie naszego patio.

​9. Nasze sojuszniczki, pergole

Ich atrakcyjność jest równie wielka jak ich funkcjonalność. Pergole sprawdzają się wspaniale zarówno w ogrodach, jak i na tarasach i patio. Zapewniają ochronę przed nadmiernym słońcem, jak i przed deszczem. Co więcej, w dzisiejszych czasach istnieje szeroka gama wzorów, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

​10. Powiew nowoczesności

Projekty,  Taras zaprojektowane przez IQ Outdoor Living
IQ Outdoor Living

Treetops View | UmbrisbyIQ

IQ Outdoor Living

Miłośnicy stylu nowoczesnego znajdą na powyższym zdjęciu wiele ciekawych inspiracji, od połączenia bieli z czernią, poprzez wykorzystane konstrukcje, kończąc na akcesoriach i elementach dekoracyjnych.

​11. Przestrzeń pełna niuansów

Nowoczesność jest również znakiem rozpoznawczym w tym projekcie. Jednak tym razem, postawiono na różnorodność. Rośliny wprowadzają dużo życia, meble rattanowe to ponadczasowy klasyk, a staranne oświetlenie podbija wysoką jakość wykończeń.

​12. Fontanny

W bardziej ekstrawaganckich projektach mogą pokazać się fontanny. Są to niezwykle eleganckie i luksusowe elementy ogrodu, które niezwłocznie przyciągają naszą uwagę.

​13. Taras z kominkiem

Naszą ostatnią propozycją jest palenisko lub kominek na świeżym powietrzu. Kombinacja naturalnych materiałów z ciepłem ognia pozwala uzyskać niezwykłe efekty estetyczne.

Co myślicie o takim rozwiązaniu? Tylko dla Was: Ogniska i paleniska w ogrodzie- 6 pomysłów

Co myślicie o tych projektach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu