Od kompletnej rudery do tropikalnej oazy!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Od kompletnej rudery do tropikalnej oazy!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od HELENE LAMBOLEY ARCHITECTE DPLG Nowoczesny
Loading admin actions …

Dziś zaprezentujemy Wam niewiarygodną transformację rozpadającej się rudery. Typowy wykwit lat 70-tych doczekał się metamorfozy, przeprowadzonej przez francuską architekt Helene Lemboley i teraz ma status nowoczesnej willi w tropikalnym stylu. Domu tego nie wzniesiono od podstaw, ale rozbudowano go na istniejącej już konstrukcji, dopasowując ją do wymagań współczesności. Ten projekt z pewnością stanie się źródłem inspiracji dla tych z Was, którzy wciąż rozważają, czy warto jest podjąć remont starego domu. Obejrzyjcie poniższe zdjęcia i przekonajcie się, że tak!

Drugie życie

Wow! Efekty metamorfozy są niesamowite! Stary dach usunięto i dodano kolejną kondygnację, zachowując jednak bazową konstrukcję budynku. Co więcej, zmieniły się także materiały i kolory fasady- teraz króluje tu drewno w towarzystwie paneli w kolorze czerwonego wina. Wielkoformatowe przeszklenia otwierają dom na otoczenie i nadają mu nowoczesny charakter.

Dom w poprzednim wcieleniu

Tak wyglądał ten dom przed renowacją. Skromny parterowy budynek z płaskim dachem nie zachwycał ani rozmiarem, ani designem. Kremowa fasada oraz butelkowe obramowanie dachu nadawały fasadzie sztampowy, nudny charakter. Aby przystosować dom do współczesnych wymagań mieszkaniowych, trzeba było przeprowadzić prawdziwą rewolucję. Obejrzyjcie jej efekty!

Rola okien

W odróżnieniu od domu w jego pierwszej odsłonie, w tym projekcie ogromną rolę odgrywają wielkopowierzchniowe okna. Dzięki temu zapewnia się stały dostęp naturalnego światła w dzień, a po zapadnięciu zmroku sztuczny blask rozlewa się na ogród. Wnętrze z teren zielonym na zewnątrz łączy obszerny, drewniany taras. Tutaj, w otoczeniu palm, cieszyć się można promieniami słońca.

Kuchnia

Kuchnia zaaranżowana została praktycznie i przytulnie. Zdecydowano się na inne kolory, niż na zewnątrz- tutaj króluje butelkowa zieleń, brąz i beż. Na samym środku umieszczono drewnianą wyspę kuchenną, otaczając ją krzesłami barowymi. Dzięki temu to właściwe w kuchni toczy się życie rodzinne.

Piękne wykończenia

Wyjątkową cechą tego domu jest z całą pewnością jego elewacja- niesamowite materiały, których użyto do jej wykończenia dodają mu oryginalności i nowoczesności. Drewno i  panel kompozytowy z aluminium w kolorze magenta pięknie się ze sobą komponują i dają niezwykły efekt. Taka elewacja przełamuje konwenanse.

Taras

Na koniec obejrzyjcie jeszcze taras. Całość wykonano z drewna, a na górze umieszczano dekoracyjną pergolę. Cały obszar jest stale nasłoneczniony i zachęca do relaksu.

Lubicie projekty przed i po? Sprawdźcie kolejny w artykule Przed i po: renowacja tradycyjnego domu z cegły.

Jak Wam się podoba efekt remontu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu