Buszując w zbożu... nowoczesny dom pełen drewna! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Buszując w zbożu… nowoczesny dom pełen drewna!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od 집스터디 건축 스튜디오_JIP STUDY ARCHITECTS STUDIO Nowoczesny
Loading admin actions …

Domy z prefabrykatów stają się coraz popularniejsze, w Korei Południowej stanowią już najbardziej popularną metodę budowy jeśli chodzi o domy jednorodzinne. O co w niej chodzi? Takie domy projektowane są przez architektów tak, by wszystkie ich elementy można było wykonać w fabryce, a na miejscu jedynie je ze sobą złożyć. W ten sposób oszczędza się nie tylko czas, ale także ogranicza powstawanie odpadów praktycznie do minimum. Jest to zatem rozwiązanie niezwykle ekologiczne, a przy tym ekonomiczne. Jego rosnąca popularność nie powinna zatem dziwić!

Dzisiaj pokażemy Wam właśnie taki dom z Korei Południowej, a konkretnie ze spokojnej okolicy Gimpo w Gyeonggi. Jego metraż to 114㎡, imponuje jednak powierzchnią działki, która zapewnia wspaniałe widoki – to aż 660㎡! Jednorodzinne gniazdko zachwyci nie tylko energooszczędnym projektem…

Gotowi na podróż do Azji?

Nowoczesny dom jednorodzinny

Już pierwsze zdjęcie gwarantuje nam, że już zaraz czeka nas wizyta w wyjątkowym budynku. Został wzniesiony dla rodziny z dziećmi, przytulność aż od niego bije! Drewniana konstrukcja wita nas swoim ciepłem. Fasada główna została otoczona drewnianym tarasem z masywną balustradą, który ciągnie się dalej na fasadę boczną. Mieszkańcy mogą stąd cieszyć się widokiem swojej działki oraz doglądać dzieci bawiących się na zewnątrz. Uwagę zwraca oryginalne zadaszenie, budynek pokryto imponującym dachem na stalowej ramie, wykończonym blachami cynku.

Wspaniała lokalizacja

Lokalizacja naszego przyszłego domu odgrywać będzie ogromną rolę, jednak zamiast zasmucać się, że nie posiadamy działki na górskim zboczu, powinniśmy raczej dopasować projekt naszego gniazdka do miejsca, w którym ma ono zostać wzniesione. Tutaj atutem była ogromna, płaska działka otoczona polem. Pozioma bryła domu z jednej strony zlewa się z krajobrazem, a z drugiej jej czarny dach silnie zaznacza swoją obecność. Wygląda to spektakularnie!

Przejrzysta konstrukcja

Niektóre domy od zewnątrz w ogóle nie ujawniają charakterystyki przestrzeni w środku, nie w tym przypadku! Nasz dom jest piętrowym budynkiem, wzniesionym na planie prostokąta zbliżonego do kwadratu, w środku którego znajduje się małe patio – poznamy je na koniec naszego spaceru. Dwa dłuższe boki stanowią główne skrzydła domu. Mają one kolejno jednospadowy i dwuspadowy dach, sufity ich wnętrz są zatem bardzo wysokie, o czym przekonamy się już za moment… Skrzydła te łączą moduły o płaskich dachach, co daje niezwykle ciekawą bryłę.

Drewno we wnętrzu

Do konstrukcji domu wykorzystano płyty z wełny mineralnej zwane także płytami EPS. Te płyty doskonale izolują jeśli chodzi o temperaturę oraz hałas. Na wypadek pożaru dom wyposażono w system odcinający dopływ energii elektrycznej. Ze względów bezpieczeństwa okablowanie umocowano na płytach z drewna ogniotrwałego. Patrząc na powyższe zdjęcie myślimy jednak o estetycznej wartości drewna, które nawet nowoczesnemu wnętrzu nadaje poczucie przytulności, wprowadza atmosferę rodzinnego ciepła!

Biała kuchnia

W kuchni postawiono na biel. Została ona zaprojektowana w jednej linii, w tym domu zdecydowano się zrezygnować ze strefy śniadaniowej – tutaj nie ma miejsca na pośpiech! Drewnianą zabudowę w dyskretnym stylu klasycznym pomalowano na biało, co odpowiada ścianom oraz sufitowi w tej części wnętrza. Te wybory powiększają optycznie przestrzeń. Małe okno doświetla strefę przygotowywania posiłków. Na zdjęciu widzimy także małą toaletę wyłożoną szarymi płytkami ceramicznymi.

Ukryty skarb

Chociaż nasz dom znajduje się na dużej działce w obszarze wiejskim i tak zdecydowano się na intymne wewnętrzne patio. Członkowie rodziny mogą tutaj wypoczywać mają zapewnioną stuprocentową prywatność. To także świetne rozwiązanie dla rodziny z małymi dziećmi. Podczas gdy najmłodsi bawią się na świeżym powietrzu, rodzice mogą zająć się swoimi sprawami. Mała sadzawka do doskonałe miejsce do zabawy! Ciemne drewniane panele zabudowy doskonale pasują do naturalnych kamyków użytych w charakterze podłoża reszty przestrzeni…  

Sami zastanawiacie się nad budową tarasu? Ten Katalog Inspiracji odpowie na ważne pytanie: Z jakiego materiału zbudować taras?

Myślicie, że taki dom sprawdziłby się na polskiej wsi?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu