Dom marzeń nad brzegiem morza!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom marzeń nad brzegiem morza!

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,  Domy zaprojektowane przez Barc Architects
Loading admin actions …

Dziś zabierzemy Was do hrabstwa Devon w Anglii, gdzie na działce na wydmach zlokalizowano imponujący dom jednorodzinny. Jest to fantastyczny przykład nowoczesnej architektury, nie tylko pod względem designu, ale także projektowania ekologicznego i nastawionego na energooszczędność. Architekci zatarli granice pomiędzy wnętrzem domu a jego oszałamiającym otoczeniem zewnętrznym, sprawiając, że szum fal bijących o brzeg, zapach słonej morskiej wody oraz świst wiatru są stale obecne w życiu domowników.

Bryła górująca nad okolicą

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Barc Architects
Barc Architects

Sandhills Exterior

Barc Architects

Dwukondygnacyjny budynek wzniesiono na samym szczycie wzniesienia, skąd rozciągają się fantastyczne widoki na dramatyczny nadmorski krajobraz. Geometryczny kształt bryły oraz jej masywność sprawiają, że jest ona niezwykle dominująca. Kontrastująca z rozmiarem śnieżnobiała fasada oraz liczne, wielkoformatowe przeszklenia dodają budynkowi lekkości. Architekci chcieli osiągnąć imponujący rezultat i trzeba przyznać, że im się to udało.

Fasada w detalach

Projekty,  Okna zaprojektowane przez Barc Architects
Barc Architects

Sandhills Glazing Exterior

Barc Architects

Na tej fotografii mamy szansę przyjrzeć się elewacji z bliska. Fasada jest wielowarstwowa, wykorzystano tutaj różnorodne materiały, które różnicują poszczególne funkcje. Drewniana okładzina wokół okien i na wewnętrznych ścianach balkonów pięknie komponuje się z białym oraz szarym tynkiem mineralnym. Szkło to kolejny materiał, który hojnie tutaj zastosowano- nie tylko w postaci wielkopowierzchniowych okien, ale także balustrad na balkonach.

Dom z widokiem

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Barc Architects
Barc Architects

Sandhills Entrance Views

Barc Architects

Dla inwestorów pierwszorzędną kwestią było wykorzystanie ogromnego potencjału, jaki daje lokalizacja domu. Chcieli oni, aby z każdego miejsca we wnętrzu podziwiać można było oszałamiające widoki rozciągające się za oknami. Stąd też rozmiar przeszkleń, często wysokich aż do samego sufitu.

Więcej o wielkopowierzchniowych oknach dowiecie się a artykule Wielkoformatowe okna – wady i zalety.

Jasna kuchnia

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Barc Architects
Barc Architects

Sandhills Kitchen

Barc Architects

Biel, szarość i miodowy kolor drewna- paleta barw utrzymana w środku nawiązuje do tej, którą widzieliśmy na zewnętrznej fasadzie. Drewniane podłogi wprowadzają do wnętrz ciepło i przytulność. W kuchni króluj jednak biel. Biała zabudowa, białe ściany i sufit oraz powierzchnie blatów sprawiają, że pomieszczenie to oślepia blaskiem. Wrażenie to dodatkowo potęguje naturalne światło, wpadające do wnętrza nie tylko przez ogromne okna, ale także przez zainstalowane w suficie świetliki. Monotonię bieli ożywiono subtelnymi dodatkami w kolorze jasnego błękitu- stylowe i wizualnie przyjemne nawiązanie do nadmorskiej okolicy.

Salon skąpany w świetle

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Barc Architects
Barc Architects

Sandhills Living Room and Fireplace

Barc Architects

Aranżacją tego salonu zdołano osiągnąć jednocześnie efekt przytulności i nowoczesności. Jak to możliwe? Ogromna, wieloosobowa kanapa w kolorze ciepłego brązu, obita miękką, przyjemną w dotyku tkaniną, przenosi do tego pomieszczenia centrum życia rodzinnego. Łatwo możemy sobie tutaj wyobrazić całą rodzinę skupioną wokół płonącego w kominku. Jednocześnie jasne ściany oraz wyłożona szarymi płytkami podłoga potęgują wrażenie jasności, i tak już wywoływane przez światło wpadające przez ogromne okno. Minimalistyczne wyposażenie oraz pomysłowe miejsca na przechowywanie w ścianach sprawiają, że we wnętrzu tym panuje czystość i porządek.

Widok w nocy

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Barc Architects
Barc Architects

Sandhills Exterior

Barc Architects

Na koniec zaprezentujemy Wam jeszcze, jak ten wymarzony dom prezentuje się w nocy. Wielkopowierzchniowe okna sprawiają wtedy że ze środka domu rozlewa się delikatna poświata, okraszając okoliczny trawnik i taras delikatnym blaskiem. Podświetlone przeszklenia wyznaczają kształt bryły i uwydatniają jej zróżnicowanie. Zarówno w dzień, jak i w nocy dom ten robi naprawdę ogromne wrażenie!

Co myślicie o wielkoformatowych oknach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu