Ceglana ściana we wnętrzach: 7 pomysłów | homify

Ceglana ściana we wnętrzach: 7 pomysłów

homify.Pl homify.Pl
Cristiane Locatelli Arquitetos & Associados Nowoczesny salon
Loading admin actions …

Planujecie remont mieszkania? Nie macie pomysłu na efektowny design? Jedną z bardzo modnych opcji jest cegła! Cegła może pokazać się w wielu różnych odsłonach. A jeśli nie mamy funduszy na prawdziwą cegłę, na pewno znajdziecie wysokiej klasy atrapę. 

Zebraliśmy dla Was 7 przykładów wykorzystania ceglanej ściany wewnątrz mieszkania. Zobaczmy, czy coś zainspiruje Was do wykorzystania tego materiału u siebie.

​Ceglana ściana, za którą skrywa się dodatkowa przestrzeń

Jeśli chcemy w stylowy sposób odgrodzić garderobę od sypialni, możemy postawić ścianę z cegły! Taka opcja będzie nie tylko bardzo funkcjonalna, ale również ekstremalnie dekoratywna.

​Ceglana ściana dla efektownego kontrastu

Zaskakująco pięknie wygląda kontrast niebieskiego połysku i ściany z cegły o słomianym odcieniu. Odważna aranżacja, której nie powstydziłby się żaden projektant wnętrz!

​Ceglana ściana dla wyjątkowej atmosfery

Odnawiając stary dom, warto rozważyć oczyszczenie ścian z tynku. Dzięki temu, odkryjemy skrywane piękno oryginalnej struktury domu.

​Pseudo ceglana ściana do nowoczesnego wnętrza

Panele ścienne o fakturze cegły nadają wnętrzu nowoczesnego, delikatnie industrialnego uroku.

​Murowane wnętrze

Aranżacja, jak ta powyżej doskonale sprawdzi się w młodzieżowym pokoju. Styl industrialny w połączeniu z nowinkami technologicznymi jest niezwykle popularnym wyborem wśród nastolatków.

​Płytki z połyskiem kontrastujące z cegłą

Białe podłużne płytki ścienne tuż obok ściany akcentowej pokrytej cegłą, to doskonały wybór do aranżacji kuchni. Zdjęcie powyżej jest tego dowodem!

​Filary i murki z cegły

Cegła nie musi pokrywać całej ściany. Może się znaleźć na murku podtrzymującym blat kuchenny, albo na filarze stojącym pomiędzy pomieszczeniami. Wnętrze z cegłą, klasycznymi meblami i nowoczesnymi dodatkami klasyfikujemy do aranżacji eklektycznych – pięknych, odważnych i niepowtarzalnych.

Jeśli kuszą Was eklektyczne wnętrza, zobaczcie to Eklektyczne mieszkanie, które rzuca na kolana

Co myślicie o wykorzystaniu surowej cegły we wnętrzach?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu