Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez ArqRender

Jak pozbyć się pleśni

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Po pojawieniu się pleśni, należy jak najszybciej podjąć działania. Powinniśmy obserwować wszelkie zakamarki, w których istnieje możliwość pojawienia się tego nieprzyjemnego zjawiska. Pleśń zwykle pojawia się w wilgotnych i zamkniętych pomieszczeniach, gdzie nie ma odpowiedniej wentylacji. Oczywiście, są sposoby zapobiegania powstawaniu pleśni! Przedstawimy Wam kilka podstawowych porad specjalistów.

​Środki kontroli

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez ArqRender
ArqRender

A bedroom in winter times

ArqRender

Głównym sposobem na ochronę przed pojawianiem się pleśni jest zapobieganie zbieraniu się wilgoci. Duże okna mają tendencję do kondensowania na sobie wody, co jest wynikiem różnicy temperatur między ciepłym wnętrzem i zimnym powietrzem na zewnątrz. Ważne jest więc, żeby okna składały się z kilku szyb. Możemy też zainwestować z urządzenia zbierające wilgoć z okolic okien.

​W kuchni

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Kitchen Living
Kitchen Living

Customer S

Kitchen Living

W kuchni nie może być pleśni! Zawsze pamiętajmy o dokładnym wycieraniu wszystkich powierzchni w kuchni, szczególnie wokół zlewu, gdzie w naturalny sposób najczęściej powstają mokre plany.

​Lodówka

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Hehku
Hehku

Miele Mastercool Refrigerator

Hehku

Również w lodówce może pojawić się pleśń. Można powiedzieć, że tempo rozmnażania się bakterii jest wolniejsze niż w ciepłych pomieszczeniach, ale pomimo niskiej temperatury, panują tu wystarczająco dobre warunki dla rozwoju pleśni. Jednym z domowych sposobów na pozbycie się pleśni z lodówki jest dokładnie jej umycie z użyciem etanolu.

​Suszenie w pomieszczeniach

Projekty,  Balkon, weranda i taras zaprojektowane przez de-cube
de-cube

Laundry Shot

de-cube

Suszenie ubrań w mieszkaniu zdecydowanie podwyższa ryzyko wytworzenie się grzyba. Jeśli jesteśmy zmuszeni suszyć ubrania w domu, zapewnijmy sobie dobrą wentylację, która pozwoli na bieżąco pozbywać się wilgoci pochodzącej z ubrań.

​Jak wygląda łazienka?

Łazienka jest zapewne pomieszczeniem, które wymaga od nas szczególnej uwagi w kwestii zapobiegania wilgoci, a co za tym idzie tworzenia się pleśni. Ważny jest wybór odpowiednich materiałów do łazienki.

​W szafie

W zamkniętych szafach bez wentylacji (szczególnie kiedy mamy podwyższony poziom wilgoci w pomieszczeniu) bardzo szybko zaczną się rozmnażać wszelkiego rodzaju bakterie i grzyby. Podstawowym środkiem ochrony naszych szaf i wszystkiego, co w nich trzymamy, będą urządzenia osuszające. Pamiętajmy też, żeby nie stawiać nic na wilgotnych półkach. Odczekajmy chwilę i dajmy szafie w całości wyschnąć, zanim zapełnimy ją rzeczami.

Nie wchodziliśmy dziś w szczegóły, ponieważ więcej dowiecie się w Katalogu: Wszystko, co musisz wiedzieć o pleśni

Z jakich sposobów na pozbycie się pleśni korzystacie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu