Ekologiczny dom, w którym aż chce się zamieszkać!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Ekologiczny dom, w którym aż chce się zamieszkać!

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,  Domy zaprojektowane przez Baufritz (UK) Ltd., Nowoczesny
Loading admin actions …

Słysząc hasło ekologiczny dom wielu z nas staje przed oczami niemodna, drewniana konstrukcja, pokryta bateriami słonecznymi i czerpiąca energię z sąsiedniego wiatraka. Domy ekologiczne to jednak o wiele więcej niż naturalne materiały czy odnawialne źródła energii- to także konstrukcja, wewnątrz której żyje się zdrowo, rozkład pomieszczeń ma pozytywny wpływ na życie mieszkańców, a okoliczna natura jest stale obecna we wnętrzach.

Brytyjscy architekci z pracowni Baufrtiz stworzyli dla pewnej rodziny w hrabstwie Essex idealny ekologiczny dom, który ma nie tylko właściwości energooszczędne, ale także charakteryzuje się spójnym i stylowym designem. Nie tylko z zewnątrz, ale i w środku prezentuje się wspaniale, wzbudzając zazdrość w okolicy. Obejrzyjcie sami i zdecydujcie, czy moglibyście mieszkać w ekologicznym domu!

Bauhaus w XXI wieku

Swoim stylem bryła domu nawiązywać miała do stylistyki Bauhaus- prostych, geometrycznych form, klarownych linii i neutralnych kolorów. Elewację sześciennego budynku wyłożono drewnianą okładziną. Dzięki poziomemu ułożeniu surowca, fasada domu zyskuje intrygującą strukturę. Z przodu budynku zlokalizowano miniaturowy pawilon, połączony z główną, drewnianą częścią domu. Jest to pozostałość po poprzednim wcieleniu domu właścicieli. Architekci zdołali go jednak wkomponować w nowy projekt.

Królowa geometria

Proste, sześcienne bryły- jednak obłożona drewnem, a druga otynkowana na biało, zlokalizowano na obszernym zielonym terenie. Inwestorzy to zapaleni miłośnicy ogrodnictwa, a także spędzania czasu na łonie natury. Z tego powodu strefę mieszkalną umieszczono na samym środku działki, aby z każdego miejsca w środku podziwiać można było otaczającą go zieleń.

Okiennice

Aby utrzymać kontakt domowników z naturą, architekci musieli stworzyć liczne otwory na okna i drzwi. Nie zakłócając drewnianej elewacji, zdecydowano się na przesuwane okiennice z tego samego materiału, które gdy zamknięte, niemal stapiają się z całością fasady. Dzięki temu dom utrzymać można całkowicie niedostępnym i zamkniętym lub też  otwartym i zapraszającym.

Nowoczesne wnętrze

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Baufritz (UK) Ltd., Nowoczesny
Baufritz (UK) Ltd.

Kitchen / Dining

Baufritz (UK) Ltd.

W poprzedniej wersji domu jego strefa dzienna była podzielona na poszczególne pomieszczenia- kuchnię, salon, jadalnię, przedpokój. Domownicy narzekali, że nie wykorzystywali oni wtedy do maksimum całej przestrzeni domu, skupiając się najczęściej w kuchni, jako prawdziwym sercu domu. Dlatego w nowej odsłonie postanowiono połączyć ze sobą poszczególne obszary, tworząc nowoczesną i otwartą strefę dzienną. Biel i drewno prezentują się tutaj doskonale, skąpane w naturalnym świetle wpadającym przez wielkoformatowe okna. Długi stół w jadalni, otoczony kultowymi krzesłami Eames, zlokalizowano tuz obok kuchni, tu właśnie przenosząc centrum życia rodzinnego. Całość jest elegancka, współczesna i funkcjonalnie zaprojektowana.

Stylowy salon

Błękit króluje w salonie, czyniąc go niezwykle świeżym i współczesnym. Sam obszar salonu nie zajmuje dużo miejsca, a wyznaczają go ustawione naprzeciwko siebie sofy oraz miękki dywan. Także ta przestrzeń okraszona została blaskiem naturalnego światła przedostającego się tutaj przez duże okna.

Spokój w sypialni

Na koniec prezentujemy Wam jedną z pięciu sypialni. Mieszkańcom zależało, aby intensywne życie rodzinne toczyło się na parterze, na obszarach strefy dziennej. Na piętrze stworzono strefę prywatną, której aranżacja nakierowana była na osiągnięciu harmonii i wewnętrznego spokoju. Stąd też neutralne kolory, oraz minimalistyczne wyposażenie. Biała sypialnia ożywa nieco jedynie wrzosowym dodatkom, które jednak łatwo wymienić na inne, w zależności od nastroju i pory roku. Taka aranżacja gwarantuje niczym niezmącony sen!

Ciekawią Was ekologiczne domy? Inny model obejrzycie w artykule homify 360°: ekologiczny dom w Hessen

Co myślicie o tych okiennicach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu