Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez José Tiago Rosa

10 sypialni z meblami IKEA, które Cię zainspirują

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dekorowanie sypialni nie jest rzeczą lekką. To pomieszczenie stanowi epicentrum intymności, przestrzeń, w której czujemy się szczególnie chronieni, wolni od jakichkolwiek uwarunkowań poza naszą własną osobowością lub charakterem. Od koloru ścian do podłóg, poprzez oświetlenie, akcesoria czy meble, każdy szczegół jest decydujący, aby stworzyć przyjazną i osobistą atmosferę, która odpowiada na nasze potrzeby, nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne.

Szwedzka firma IKEA, której przedstawiać nie trzeba nikomu, jest ekspertem w zakresie oferowania atrakcyjnych i funkcjonalnych mebli, które w dodatku można dowolnie przerabiać i modyfikować, a internet aż wrze od inspiracji na ten temat. Kochają je także projektanci wnętrz, architekci i specjaliści od home stagingu, którzy na potęgę używają ich w swoich projektach. 

W tym Katalogu Inspiracji proponujemy Ci 10 sypialni z meblami IKEA. Na pewno znajdziesz tutaj wiele pomysłów, które możesz przenieść do najbardziej intymnego pokoju w Twoim domu. Gotowy? Zaczynamy!

1. Wszystko z jednej serii

Seria HEMNES jest bez wątpienia jedną z ulubionych propozycji dotyczących sypialni IKEA. Ciepło, które charakteryzuje meble, tworzące tę popularną serię, pozwala tworzyć bardzo przytulne pokoje. Jednym z kluczy do sukcesu tej pierwszej sypialni jest idealna równowaga, która daje łóżko, szafka nocna, sofa, a nawet półki. Po prostu inspirujące.

2. Przyjemne kombinacje

Dlaczego by ograniczać się do jednej rodziny, jeśli łączenie poszczególnych serii ze sobą pozwala osiągnąć niezwykłe wyniki? Łóżeczko HENVISK to klasyczna propozycja do sypialni dla najmłodszych mieszkańców domu – szczególnie dla tych, którzy czują pewną skłonność do współczesnych przestrzeni, mimo że jest idealne dla właściwie każdego otoczenia. 

Bardzo dobrze łączy się również z innymi seriami mebli z Ikea, w tym przypadku mamy na myśli mele HEMNES – jedne z najbardziej wszechstronnych elementów, które równie dobrze pasują do sypialni , jak i do każdego innego pomieszczenia w domu.

3. Te same meble, różne środowiska

Z pewnością znalazłeś pewne podobieństwa między tą sypialnią, a pierwszą, którą odwiedziliśmy, ale czy wiesz, czym się dzielą? Łóżko należy do serii HEMNES i pomimo tego samego efektu estetycznego wynik końcowy nie ma nic wspólnego z pierwszą propozycją. Pokój, który widzimy, jest bardziej współczesny niż ten, który był punktem wyjścia, a wszystko to dzięki odpowiednim akcesoriom i dodatkom. Jak widać, klasyczna linia łóżka HEMNES może zmieścić się w znacznie bardziej nowoczesnym otoczeniu.

4. Rozwiązania na wysokości

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Flat Pack Assembly
Flat Pack Assembly

Children's Loft Bed Assembly

Flat Pack Assembly

Gdy przestrzeń nie jest tak hojna, jak można by się spodziewać, oryginalność odgrywa znaczącą rolę w podejściu do sypialni. Wśród propozycji IKEA nie brakuje rozwiązań typu antresola, takich jak to łóżko STUVA. Jest idealne do pomieszczeń młodzieżowych. Zestaw składa się nie tylko z przestrzeni do odpoczynku, ale także z szafy, biurka i szuflad. Ucz się, odpoczywaj, baw się i organizuj… Wszystko w jednym! Czego więcej możesz chcieć?

5. Magia akcesoriów

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez MUDA Home Design
MUDA Home Design

Quarto da Maria | Depois

MUDA Home Design

Wymarzona sypialnia to coś więcej niż wygodne łóżko lub atrakcyjna szafka nocna. Jak powiedzieliśmy na początku tego katalogu każdy szczegół się liczy i, w tym momencie, szwedzki międzynarodowy koncern oferuje szeroką gamę akcesoriów, aby uzyskać sypialnię pełną osobowości. 

Lampa podłogowa, którą widzisz na zdjęciu lub dywan ze sztucznej skóry, który spoczywa na małym stołku, to tylko dwa przykłady zakresu możliwości, jakie masz do dyspozycji, aby nadać wyjątkowości swoim przestrzeniom. 

6. Wszystko w jednym miejscu

Kolejnym popularnym dziełem szwedzkiej korporacji, które można włączyć do wystroju i dekoracji sypialni, jest fotel POANG. Jego obecność pozwoli stworzyć przytulny kącik, w którym można spędzić trochę czasu przed snem, popijając szklankę mleka lub ciesząc się dobrą lekturą bez wychodzenia z pokoju.

7. Funkcjonalność

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Archifacturing
Archifacturing

Appartamento ad Ostiense – Roma

Archifacturing

Estetyka jest ważna w sypialni, ale również nie wolno nam lekceważyć aspektu praktycznego. Poza dodatkami w postaci obrazów, luster lub tkanin, ważna jest choćby nawet szafka nocna. Ikea oferuje kilka alternatyw, ale stolik LACK znajduje się w katalogu firmy od ponad trzech dekad i jest idealny jako stolik nocny! 

8. Rozwiązania magazynowe

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez creatisto GmbH
creatisto GmbH

Möbelfolie IKEA Pax Schrank – Flowers

creatisto GmbH

Prostota i funkcjonalność są dwiema cechami charakterystycznymi propozycji szwedzkiego giganta, a ponad to, meble można dowolnie modyfikować i przerabiać pod swój gust. Możesz mieć sypialnię IKEA, która niewiele przypomina katalog, adaptując i modernizując meble. Ta szafa PAX to zwykły mebel do przechowywania, ale zyskuje nowy wymiar dzięki dekoracyjnej naklejce, która nadaje jej niepowtarzalny urok.

9. Wszystko na swoim miejscu

Organizacja, głównie w sypialniach dla dzieci, jest chyba najważniejszą cechą. Jednym z wielkich zasobów szwedzkiej Ikei jest mebel KALLAX, uniwersalny element, który pasuje do salonu, kuchni i jadalni. Również w sypialni sprawdza się wspaniale. 

10. Pastelowa inspiracja

ZESTAW TIPI, NAMIOT GREY STARS BOY: styl , w kategorii Pokój dziecięcy zaprojektowany przez COZYDOTS
COZYDOTS

ZESTAW TIPI, NAMIOT GREY STARS BOY

COZYDOTS

Każda szanująca się sypialnia powinna inspirować do odpoczynku i relaksu, ale także być zaproszeniem do marzeń. W przypadku pokoi dziecięcych ten stan zadumy nie ogranicza się tylko do nocy. Ta kompozycja, z ramą łóżka GULLIVER firmy IKEA z litego i białego drewna, jest idealna do osiągnięcia tego nastroju. Ciężko oprzeć się marzeniom o Indianach i kowbojach…

Co myślicie o meblach z Ikea?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu